שתף קטע נבחר

חקירת האונס בקפריסין: המשטרה אספה שמות מהמלון, המתלוננת תעיד שוב

ראש צוות החקירה ביקש מהמלון שבו לפי החשד התרחש האונס רשימה של כל התיירים שהתארחו בו ביממה שקדמה לאירוע, והמשטרה מרחיבה את חיפושיה אחר חשודים נוספים לאחר ששלוש דגימות דנ"א שאינן שייכות לאף ישראלי נמצאו. עדות נוספת תיגבה מהמתלוננת

 

 

נמשכת חקירת החשד לאונס בקפריסין: היום (שבת) בשעות הצהריים הגיע סמל מריוס כריסטו - ראש צוות חקירת החשד לאונס של תיירת בריטית בת 19 - למלון "פמבוס נאפה רוקס" שבאיה נאפה. הוא ביקש מהנהלת המלון להעביר לו רשימות של כל התיירים שהתארחו במקום ביממה שלפני האירוע, שהתרחש ביום רביעי שעבר.

 

לטענת גורמים במשטרה המקומית, המטרה היא לנסות ולהתחקות על עקבותיהם של צעירים נוספים שהתארחו במלון, וייתכן שהיו מעורבים במעשה. המשטרה מרחיבה את חיפושיה בשל הסיבה שנמצאו שלוש דגימות דנ"א שאינן שייכות לאף אחד מהחשודים, וייתכן שמעורבים נוספים שנכחו במקום באירוע הספיקו לחמוק – ואולי גם לשוב לישראל.

צעירים חשודים אונס נערה בריטית איה נאפה קפריסין  ()
החשודים מובאים להארכת מעצר

עם זאת, המשטרה בוחנת כיוון נוסף שלפיו הצעירה קיימה ביממה שקדמה לאירוע יחסי מין עם גברים נוספים, ועל כן ממצאי הדנ"א שלהם נמצאו על גופה ובבגדיה. בימים הקרובים תגבה המשטרה עדות נוספת מהמתלוננת ותנסה לאשש או להפריך את החשש שישנם חשודים נוספים.

 

אתמול הגישה המשטרה לבית המשפט את ממצאי החקירה ובהסכמה עם עורכי הדין של שבעת הנערים העצורים הוחלט להאריך את מעצרם בשישה ימים נוספים. יום קודם לכן, ביום ה', התקבלו תוצאות הבדיקות הפתולוגיות שלפיהן נמצא שאריות דנ"א באמצעי המניעה של החשוד המרכזי, שני צעירים נוספים והתיירת. הממצאים הללו מעמידים את אחד הנערים בבעיה, מפני שגרסתו התבררה כשקרית: הוא טען בחקירתו שמעולם לא קיים עם המתלוננת יחסי מין – אך טענתו לא מסתדרת עם הממצאים הפורנזיים.

 

השלמת בדיקות הדנ"א אמורה להסתיים בימים הקרובים. בנוסף, התוצאות הועברו לאינטרפול על מנת לנסות ולאתר דנ"א של חשודים לא ידועים במאגרים בינלאומיים. עד כה גבו חוקרי משטרת קפריסין עדויות מ-36 ממעורבים או עדי ראייה להתרחשויות. הטלפונים הניידים של החשודים נשלחו למעבדות מיוחדות של המשטרה לבדיקה ושחזור קטעי וידאו ותמונות שנמחקו.

 

אחד החשודים ששוחחרו בנתב
אחד החשודים ששוחחרו בנתב"ג(צילום: נמרוד גליקמן)

אחד החשודים ששוחחרו בנתב
(צילום: נמרוד גליקמן)

בימים הקרובים המשטרה תגבה עדות מעוד 20 אנשים נוספים והחשודים יעומתו עם תוצאות בדיקות הדנ"א. כמו כן החוקרים יקראו למתלוננת לתת עדות נוספת ולהשלים את החקירה. כמו כן, צפוי מסדר זיהוי לחשודים עוד השבוע.

 שלשום, לאחר שהמשטרה המקומית ביצעה חקירה לכל החשודים ולאחר שהגיעו תוצאות הדנ"א, צוות החוקרים בשיתוף משרד המשפטים ומומחים לרפואה משפטית החליטו לשחרר חמישה מהעצורים. הדנ"א של אף אחד מהם לא נמצא בחדר 723 ולא על גופה של הצעירה הבריטית.
 
כמו כן, רובם הציג אליבי מבוסס והוכיחו כי בשעת האונס הם נכחו במקום אחר. שלושה מהם טענו שמעולם לא הכירו את הצעירה או ביקרו אי פעם באותו החדר. כל חמשת הצעירים עשו במהלך סוף השבוע את דרכם לישראל והחקירה בעניינם נסגרה ללא כתב אישום.

 


פורסם לראשונה 27/07/2019 19:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים