שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "מנצלים תמימות של ילדים קטנים - ונכנסים לבתי הספר"
  בעקבות תחקיר ynet ו"ידיעות אחרונות" שחשף את הקשר בין העמותה שמפעילה תוכניות יהדות בעשרות בתי ספר לבין קמפיין פרובוקטיבי נגד הקהילה הגאה, דורשת אגודת הלהט"ב מהשר פרץ לאסור את פעילותה: "אסור לתת הכשר לשנאה בחסות היהדות"

   

   

   

  בעקבות תחקיר ynet ו-"ידיעות אחרונות" שפורסם היום (ג') וחשף כיצד חלק מהאנשים שעומדים מאחורי עמותת "קרוב ללב", המפעילה מזה שלוש שנים תוכנית ללימודי יהדות בעשרות בתי ספר חילוניים ברחבי הארץ, מזוהים עם תנועת 'חזון', פנתה אגודת הלהט"ב לשר החינוך הרב רפי פרץ ולמנכ"ל המשרד שמואל אבואב בדרישה לאסור את פעילות העמותה בבתי הספר.

   

  תחקיר: מסיתים נגד הומואים - ומעבירים שיעורי מסורת לתלמידים חילונים

   

  "במסגרת ערכי הפלורליזם אנו מקבלים בברכה פעילויות חינוכיות שמטרתן לעסוק ביהדות ובקירוב לבבות בין קבוצות בחברה הישראלית", כתב בפנייתו לשניים אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה. "אך אסור לקבל מצב שבו בשם היהדות ניתן הכשר מפורש או משתמע להפצת מסרי שנאה להט"בופוביים. בהקשר זה נשאלת השאלה האם ייתכן שעמותת "קרוב ללב" היא למעשה זרוע ביצועית של התארגנות רחבה יותר ששמה למטרה לעסוק בכפייה דתית ובמאבק בקהילה הגאה".

  קמפיין אבא ואמא שווה משפחה ()
  קמפיין של תנועת "חזון"

  חיזקי קרא במכתבו למשרד החינוך "לערוך בדיקה מקיפה על טיב הקשרים בין ההתאגדויות השונות המקושרות לעמותת "קרוב ללב". ככל שיימצא שעמותה זאת עוסקת, בין שבעצמה ובין שבאמצעות התאגדויות אחרות, בכפייה דתית או בהפצת שנאה כלפי להט"ב, על משרד החינוך לאסור לחלוטין את פעילותה בבתי ספר".

   

  בתוך כך יש לציין כי "קרוב ללב" הודיעה כי לא תמשיך את פעילותה בבתי הספר בשנת הלימודים הבאה, ואולם גם הבוקר הופיעה התכנית ברשימת משרד החינוך תחת הסטטוס "פעיל".

   

   

  קמפיין תנועת חזון ()
  הקמפיין של תנועת "חזון"

  בתחקיר נחשף כי אחד ממקימי עמותת "קרוב ללב" הוא נתנאל סימן-טוב. נוסף על כך, הקים סימן-טוב גם עמותה בשם "גוונים - הפקת אירועים ערכיים", שפועלת בתחום הזהות היהודית ו"רואה ערך לאומי בחיזוק התא המשפחתי הנורמלי". רק לאחרונה הביעו בעמותת "גוונים" גאווה על חלקם בקמפיין החוצות האגרסיבי נגד קהילת הלהט"ב של תנועת "חזון" - "האומץ להיות נורמלי".

   

  מלבד סימן-טוב, גם מנכ"ל "קרוב ללב" משה וכטר, שימש כרכז פעילות ב"גוונים"; אריאל דרעי, לשעבר עוזרו ויועצו של שר החינוך לשעבר נפתלי בנט, פעיל גם הוא ב"גוונים" ומשמש כחבר ועד ב"קרוב ללב". וכטר הופיע לפחות בשני סרטוני תדמית של "חזון": באחד הוא נראה מדבר בפני קהל בישיבת פעילים, ובשני יושב במטה פעילות של "חזון" ומעליו מתנוסס השלט "האומץ להיות נורמלי". בנוסף, הכתובת של "גוונים" ברשם העמותות היא אותה הכתובת של משרדי "קרוב ללב".

  ליאת שלזינגר, מנכ
  ליאת שלזינגר, מנכ"לית מרכז מולד(צילום: אלי דסה )
   

  "מאחורי הפנים המחייכות ומתק השפתיים של קירוב לבבות ואחדות, אנחנו רואים מהלך ציני ומניפולטיבי ואפילו מרושע, של הפיכת כיתות הלימוד של בתי הספר הממלכתיים למגרש פוליטי", אמרה הבוקר באולפן ynet ליאת שלזינגר, מנכ"לית תנועת 'מולד' שהצביעה על הקשר בין שני הגופים. "מדובר פה בכת קטנה, שולית והיא בעצם מוקצית אפילו בתוך הציונות הדתית, שנכנסת לכיתות ובעצם אין לזה שום קשר ליהדות או לאחדות".

   

  שלזינגר הוסיפה כי "היות שמדובר בכת שלא מצליחה לגדול בציבור הכללי, אז הם מנצלים בעצם את התמימות של ילדים קטנים ונכנסים לבתי ספר. ילדים זה קהל שבוי, יש פה איזושהי חצייה של כל הקווים האדומים של מה שהכרנו. הוויכוח מאחורי ההדתה הוא ממש לא על כמה יהדות צריך ללמוד בבתי הספר. צריך ללמוד יהדות, והשאלה היא איך עושים את זה ומי עושה את זה".

   

  גם במערכת הפוליטית הגיבו לחשיפה. ח"כ עידן רול ממפלגת 'כחול לבן' פנה הבוקר לשר החינוך רפי פרץ בדרישה דומה לזו של האגודה. "למשרד החינוך אסור להכשיר עמותות המקדמות להט"בפוביה ושנאה", כתב ח"כ רול. "לא ייתכן שאנשי עמותה הפועלת באישור משרד החינוך עומדים מאחורי קמפיין הסתה אגרסיבי נגד הקהילה הגאה. אם שר החינוך מעיד שהוא שר החינוך של כולם - הוא איננו יכול להכשיר עמותות שפוגעות בקהילה שלמה ועושות לה דה לגיטימציה".

   

  מהפורום החילוני נמסר בתגובה לפרסום: "הכנסת עמותות דתיות מיסיונריות ופוליטיות למערכת החינוך הממלכתית היא הפשע הגדול ביותר המתרחש במערכת החינוך שלנו. על כל הציבור החילוני לעמוד יחד על מנת לשים סוף לתופעה הזאת. בעידוד הפורום החילוני, הורים בכל הארץ גרמו לאלפי בתי ספר בישראל לעצור את פעילות העמותות בקרבם, אבל לא מדובר בקרב יחיד אלא במלחמה מתמשכת שמולה חייבים לעמוד על המשמר שוב ושוב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים