שתף קטע נבחר

ברדה חושף: "בעקבות אירוע הלב שעברתי – איני יכול גם לאמן"

שחקן העבר טוען כי נפסקו לו 75 אחוזי נכות מביטוח לאומי, לכן אינו כשיר לעבוד כעוזר מאמן ועבר לשמש כסקאוט הפועל ב"ש. תובע מחברת הביטוח 441 אלף שקלים. עורך דינו: "התביעה מקורה בפוליסת ביטוח פרטית שיש לברדה, וכיסוי במגוון ביטוחים רפואיים"

אליניב ברדה חושף בתביעה שהגיש לבית המשפט כי אינו מסוגל לאמן בעקבות מצבו הרפואי. שחקן העבר הגיש תביעה לבית משפט השלום בתל אביב נגד חברת הביטוח על תגמולי ביטוח בסך 441,468 שקלים, בין היתר בשל האירוע בו ניתז כדור ישירות לחזהו במהלך אימון של הפועל באר-שבע בחודש נובמבר 2017.

 

בכתב התביעה חשף ברדה באמצעות פרקליטו, עו"ד יהב ארגמן, מספר פרטים חדשים על ההשלכות מאותו אימון בו נפגע כשנבעט כדור ישיר לחזהו של ברדה.

 

ברדה. לא חזר לשחק כדורגל (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
ברדה. לא חזר לשחק כדורגל(צילום: עוז מועלם)

 

"עקב זאת ברדה התמוטט, איבד את הכרתו עבר החייאה ופונה מיידית להמשך טיפול רפואי בבית החולים סורוקה", נכתב בכתב התביעה שגילה כי אחרי שעבר הליך שיקום לב, גם את הפרט הבא: "ב-27/8/18 עבר ברדה אירוע לבבי נוסף, בהפרעת קצב ליבו, עבר צנתור".

 

ברדה פנה לביטוח הלאומי בתביעה להכרתו כנפגע תאונת עבודה, ואחרי שעמד מול ועדה רפואית, ויחד עם ירידה משמעותית בשכרו, "נקבעה לו דרגת נכות יציבה בשיעור של 75 אחוזים", נכתב בכתב התביעה.

 

 

עוד נכתב כי החל מה-7 בנומבר 2018 "ברדה מצוי באי כושר מוחלט, וחל עליו איסור מוחלט לבצע עבודות פיזיות כפי שביצע לפני התאונה. כשחקן כדורגל מקצועני, נאלץ לפרוש ממשחק פעיל כתוצאה ישירה מן התאונה אשר עבר".

 

ברדה עוד חושף בכתב התביעה גם את כך שלא יוכל לאמן, הסיבה לכך שעבר להיות סקאוט בהפועל ב"ש: "ברדה עשה ניסיון לשמש כעוזר מאמן, אך גם במסגרת תפקיד זה נדרש לבצע הדגמות לשחקנים ועבודה פיזית אותה אינו יכול לבצע ועל כן ניסיונותיו אלה עלו בתוהו".

 

ברדה. בעקבות מצבו - עזב את תפקיד עוזר המאמן (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
ברדה. בעקבות מצבו - עזב את תפקיד עוזר המאמן(צילום: עוז מועלם)

 

מקרה נוסף ושולי יותר שמצוין בכתב התביעה מספטמבר 2017 מציג אירוע של קרע בשריר הירך האחורי במהלך חימום לקראת משחק מול הפועל אשקלון, אירוע שהוכר כתאונת עבודה וניתנה לו נכות בשיעור 15 אחוזים מביטוח הלאומי. לטענת עו"ד ארגמן, ברדה החזיק בפוליסת ביטוח חיים שמבטיחה לו במקרה של נכות מתאונה - כ-519 אלף שקלים, ועל אובדן כושר עבודה- פיצוי של 6,492 שקל בחודש עד 2047, כלומר סדר גודל של כשני מיליון שקל לכל התקופה.

 

ולכן על התאונה בחימום נגד אשקלון הוא דורש פיצוי של 51,958 שקל ועל אירוע הלב 259,790 שקל, במצטבר כ-311 אלף שקל, וכן תגמולים על תנאי הפוליסה המכסה אובדן כושר עבודה על כל חודש בו הוא מצוי באי כושר. מדובר ב-20 חודשים, כלומר עוד 129,900 שקל. מעבר לכך יהיה זכאי ברדה להמשך קבלת הפיצוי החודשי עד 2047.

 

תגובת עו"ד ארגמן: "מדובר בתביעה שהיא חלק מטיפול ומיצוי זכויות השחקן שנפגע, וכוללת פניה ובדיקת הזכויות הביטוחיות שלו. התביעה מקורה בפוליסת ביטוח פרטית שיש לברדה, וכיסוי במגוון ביטוחים רפואיים. אנו פועלים למיצוי כל זכויותיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אליניב ברדה
צילום: אורן אהרוני
מומלצים