שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בגידות, שקרים ויין אדום: הנשים של בוריס ג'ונסון
  12 יום אחרי הגירושים הוא התחתן עם אשתו השנייה. הוא בגד גם בה, נזרק מהבית, נחשף בשקר והודח מתפקיד שר הצללים. בת זוגו הנוכחית, הצעירה ממנו ב-24 שנה, העדיפה להישאר בצל ביומו הגדול - חודש לאחר ששכנים סיפרו על "צרחות וריב קולני" בביתם. אלו נשותיו של ר"מ בריטניה החדש

   

   

  חמישה ילדים (לפחות). גרושה אחת (ועוד אחת בדרך). ובת זוג שתהפוך כנראה לגברת הראשונה, אבל מעדיפה להישאר בינתיים מחוץ לאור הזרקורים. בשנים האחרונות מערכות היחסים של בוריס ג'ונסון פרנסו היטב את הצהובונים בממלכה, ולפי כל ההערכות זה יימשך גם בעת כהונתו כראש ממשלת בריטניה.

   

  בוריס ג'ונסון , ראש הממשלה – סיקור נרחב:

   

  ג'ונסון התחתן ב-1987, בגיל 23, עם אלגרה מוסטין-אואן, בתם של היסטוריון לאמנות בריטי וסופרת איטלקייה. אבל הנישואים לא האריכו ימים. ג'ונסון ואלגרה התגרשו כעבור שש שנים. 12 יום בלבד לאחר הגירושים, לג'ונסון – עיתונאי שהפך לפוליטיקאי – כבר הייתה אישה חדשה, מרינה ווילר, עורכת דין ובתו של עיתונאי.

  בוריס ג'ונסון פרודתו מרינה ווילר (משמאל) 2001 (צילום: MCT)
  בוריס ג'ונסון ופרודתו מרינה ווילר (משמאל)(צילום: MCT)

  קארי קרי סיימונדס חברתו של בוריס ג'ונסון בריטניה (צילום: gettyimages)
  ג'ונסון וקארי סימונדס, בת הזוג הנוכחית. עימות קולני בחודש שעבר(צילום: gettyimages)

  שישה שבועות חלפו מאז החתונה ב-1993, וחודשיים מאז הגירושים, והשניים – שלמדו יחדיו בבריסל - כבר חבקו בן משותף. "התגרשתי ממנו בגלל בגידה, זה אפשר לו להתחתן עם מרינה", אמרה האישה הראשונה אלגרה, שנים אחר כך. בסך הכול נולדו לג'ונסון ולווילר ארבעה ילדים, שני בנים ושתי בנות. אבל גם לאשתו השנייה הפוליטיקאי השמרן לא נשאר נאמן.

   

  שבע שנים לאחר תחילת הנישואים, נודע לווילר כי ג'ונסון מנהל רומן עם פטרונלה וייאט, בתה של וודרו וייאט, מהעיתונאים המקורבים ביותר למרגרט תאצ'ר. ב-2004 נטען כי היא עברה הפלה, ובעקבות זאת אמר ג'ונסון: "לא היה לי רומן עם פטרונלה. זה קשקוש מוחלט". אבל תוך זמן קצר התברר כי הוא שיקר, ומנהיג השמרנים דאז מייקל הווארד פיטר אותו מתפקיד שר הצללים לענייני תרבות.

   

  השופט אישר לפרסם את הרומן

  ב-2006 הצהובון "ניוז אוף דה וורלד" טען כי ג'ונסון מנהל רומן עם העיתונאית אנה פזקרלי. השניים סירבו להגיב, וזמן קצר לאחר מכן ג'ונסון החל להעסיק את אותה עיתונאית. ב-2009 נולדה לג'ונסון בת מהקשר עם הלן מקינטייר, יועצת אמנות. הדבר נחשף ארבע שנים אחר כך, לאחר ששופט סירב להוציא צו מניעה לפרסום הסיפור. זאת, בטענה כי לציבור יש זכות לדעת על התנהגותו "הפזיזה" של ג'ונסון.

  בוריס ג'ונסון נבחר ראש ממשלת בריטניה שער ה מירור ()
  "זה באמת כבר לא מצחיק". שער ה"דיילי מירור", לאחר בחירת ג'ונסון

  בוריס ג'ונסון פרודתו מרינה ווילר 2016 (צילום: AP)
  בוריס ג'ונסון ופרודתו מרינה ווילר ב-2016. נפרדו רשמית אשתקד(צילום: AP)
   

  אז גם התברר כי ווילר זרקה את ג'ונסון מהבית לאחר אותו רומן. השניים התפייסו מאז, אבל בספטמבר 2018 הודיעו כי אחרי 25 שנה הם נפרדו "לפני כמה חודשים", והחלו בהליכי גירושים. במקביל, החל בשנים האחרונות ג'ונסון לפעול ביתר שאת לגירושים אחרים, של בריטניה מהאיחוד האירופי. בהקשר זה מעניין לציין כי אחותה של ווילר היא דוברת באיחוד האירופי.

   

  בת הזוג תצטרף אליו בדאונינג 10

  בכל מקרה, גם לאחר הגירושים ג'ונסון - כיום בן 55 - לא נותר לבד זמן רב. בת זוגו הנוכחית היא קארי סימונדס, בת 31. גם היא, כמו כמה מבנות זוגו הקודמות היא בת לעיתונאי - מייסד העיתון "אינדיפנדנט". אתמול, ביומו הגדול של ג'ונסון, היא העדיפה להתרחק מאור הזרקורים ולא נראתה באולם שבו נאם ג'ונסון לאחר ניצחונו על ג'רמי האנט בבחירות לתפקיד המחליף של תרזה מיי.

   

  אביו של ג'ונסון, אחותו ואחיו היו בקהל וחגגו את ניצחונו על האנט, אף שבעבר כמה מבני המשפחה אמרו לא פעם כי הם דווקא תומכים בהישארות באיחוד האירופי. לפי ההערכות שפורסמו בתקשורת הבריטית, סימונדס העדיפה לשמור על פרופיל נמוך בעת חגיגות הניצחון של ג'ונסון, כי הוא עדיין לא סיים את הליכי הגירושים מאשתו מרינה. "היא לא רצתה להאפיל על הרגע הגדול שלו", נכתב.

   

   

  בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה לצד אביו סטנלי ג'ונסון (צילום: EPA)
  בוריס ג'ונסון ואביו סטנלי. בני המשפחה מתנגדים לברקזיט(צילום: EPA)

  ב"דיילי מייל" העריכו כי סימונדס לא תגיע לארמון המלוכה ביחד עם ג'ונסון, וגם לא תעמוד לצדו בעת שינאם את נאומו הראשון מחוץ לדאונינג 10 אחרי מינויו הרשמי לראש ממשלה. באופן מסורתי ראש ממשלה חדש מצטלם עם אשתו (או עם הבעל, במקרה של תרזה מיי ומרגרט תאצ'ר), אבל גורמים אמרו כי סימונדס חוששת שנוכחותה תהווה "הסחת דעת".

   

  במקום זאת היא תעבור למשכן ראש הממשלה בדאונינג 10 בסוף השבוע, אחרי שג'ונסון יבחר את הקבינט שלו. לצד זאת, לסימונדס צפוי להיות תפקיד מרכזי מאחורי הקלעים, והיא צפויה ללוות את ג'ונסון לאירועים ולמפגשים עם חברי פרלמנט בצ'קרס, האחוזה המשמשת כמעון הכפר הרשמי של ראש ממשלת בריטניה. היא תנסה גם לשכנע את חברי הפרלמנט לתמוך בעמדת ג'ונסון בנוגע לברקזיט.

   

  אבל רק לפני חודש היחסים בין ג'ונסון לחברתו הצעירה נראו רעועים. אז דווח כי משטרת לונדון הוזעקה לביתו ברובע קמברוול שבדרום העיר, בעקבות תלונות שכנים על ריב עז וקולני ביניהם. ב"גרדיאן" דווח כי השוטרים הוזעקו כחצי שעה לאחר חצות, אחרי שאחד השכנים דיווח על רעשים של צעקות ודפיקות מביתם של ג'ונסון וסימונדס.

  בוריס ג'ונסון נבחר לראש ממשלת הממשלה בריטניה (צילום: AP)
  ג'ונסון בנאום הניצחון, אתמול(צילום: AP)

  גרמי האנט לוסי האנט (צילום: EPA)
  האנט ואשתו לוסי. לא יגיעו לדאונינג 10(צילום: EPA)

  בעיתון כתבו כי סימונדס צעקה לג'ונסון, בין היתר, "תרד ממני" ו"צא מהדירה שלי". השכן, נטען, הקליט את הצעקות שבקעו מהבית, שבו מתגוררים בני הזוג רק כמה שבועות. בעיתון הקשיבו להקלטה וציינו כי סימונדס זעמה על כך שג'ונסון שפך יין אדום על הספה. "לא אכפת לך מדבר בגלל שאתה מפונק. לא אכפת לך מכסף או מכלום", נשמעה צועקת.

   

  "תעזבי את הלפטופ המזדיין"

  גם ג'ונסון נשמע באותה הקלטה, ואמר לבת זוגו "תעזבי את הלפטופ המזדיין שלי". מיד לאחר מכן נשמע רעש חזק של דבר מה מתנפץ. "היה רעש שנשמע כמו צלחות נשברות. היו כמה צעקות חזקות מאוד ואני בטוח שקארי צעקה הרבה 'צא החוצה'", סיפר השכן שהזעיק את המשטרה. הוא הוסיף כי לפני שהתקשר למוקד החירום, ניסה לברר בעצמו שהכול בסדר בתוך הבית. "קיוויתי שמישהו יפתח את הדלת ויגיד 'אנחנו בסדר'. דפקתי שלוש פעמים ואיש לא ענה".

   

  ב"דיילי מייל" ציטטו אז שכן אחר, שסיפר כי "הלכתי ליד הבית של ג'ונסון ויכולתי לשמוע את הצעקות מהקומה העליונה. חשבתי שרוצחים מישהו". שכנה אחרת, בשם פטימה, סיפרה כי הצעקות נשמעו במשך כעשר דקות, וכי חששה שבנה בן ה-4 יתעורר מהרעש. "הקול שלו היה שקט אבל שלה היה הרבה יותר עוצמתי. לא יכולתי להבין מה היא אמרה כי היא מאוד מאוד כעסה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: MCT
  בוריס ג'ונסון ופרודתו מרינה ווילר (משמאל)
  צילום: MCT
  מומלצים