שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קבוצת פוקס השלימה את ההשתלטות על יאנגה ובילבונג

  ביהמ"ש אישר לקבוצה בשליטת הראל ויזל לרכוש את מלוא המניות בחברת בילי האוס, יבואנית רשת אופנת הגולשים בילבונג. במקביל הודיעה הקבוצה לבורסה כי היא רוכשת 30% נוספים ברשת הביגוד יאנגה תמורת 13.1 מיליון שקל

  בית המשפט לענייני משפחה אישר לקבוצת פוקס לרכוש את המניות של אפי האוס בחברת בילי האוס, יבואנית בילבונג. עם השלמת העסקה תחזיק קבוצת פוקס במלוא המניות בחברת בילי האוס. במקביל הודיעה הקבוצה לבורסה כי היא רוכשת 30% נוספים ברשת הביגוד יאנגה תמורת 13.1 מיליון שקל. 

   

  הראל ויזל משתלט על דיזנגוף סנטר

  פוקס חתמה על הסכם לרכישת מלוא הבעלות על יבואנית בילבונג

  פוקס משתלטת על יבואנית בילבונג: השלימה את רכישת יתרת מניות החברה

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  בחודש שעבר חתמה פוקס על הסכם לרכישת כלל ההחזקות ביבואנית מותג הגלישה בילבונג. פוקס מחזיקה כיום 50% בבילי האוס בשותפות עם חברת אפי האוס בע"מ. אפי האוס היא חברה פרטית בבעלות מלאה של אפרת האוס ז"ל, מייסדת החברה. מאחר והעזבון שלה עובר לבנותיה הקטינות, השלמת העסקה דרשה בין היתר את אישור ביהמ"ש לענייני משפחה.

  הראל ויזל בילבונג יאנגה (צילום: בילבונג, חיים דוד )
  הראל ויזל על רקע חנות יאנגה ובילבונג(צילום: בילבונג, חיים דוד )

  פוקס תרכוש 50% ממניות החברה בתמורה לכ-24 מיליון שקל. קבוצת האופנה בניהולו של הראל ויזל צפויה לממן את רכישת המניות ממקורותיה העצמיים. פוקס קיבלה בחודש שעבר את אישורה של הממונה על התחרות מיכל הלפרין לעסקת המיזוג.

   

  בילי האוס מחזיקה בזיכיון בלעדי למכירת מוצרי גלישה של המותגים בילבונג וקוויקסילבר בישראל, ועוסקת ביבוא ומכירה של מוצרי גלישה ואביזרים

  נלווים, ומוצרי אופנת ספורט אתגרי. לחברה 38 חנויות בפריסה ארצית והיא משווקת גם לחנויות סיטונאיות.

    

  עם השלמת העסקה, תאחד פוקס את תוצאות בילי האוס בדו"חות הקבוצה וצפויה לרשום רווח בסך כ-6 מיליון שקל, על השקעתה בבילי האוס.

   

  אפי האוס הקימה את חברת בילי האוס בשנת 1999 ביחד עם בעלה לשעבר צחי האוס, שאת חלקו היא רכשה במהלך השנים. בשנת 2006 רכשה קבוצת פוקס 50% מבילי האוס בתמורה ל-19.5 מיליון שקל ואפי האוס המשיכה לנהל אותה, עד פטירתה ב-2015.

   

  תהיה בעלת 80% מיאנגה

  בתוך כך, קבוצת פוקס מגדילה את אחזקתה בחברת האופנה יאנגה שייסד ניר הורוביץ, ורוכשת 30% נוספים מחברת הורוביץ יאנג אחזקות בתמורה ל-13.1 מיליון שקל. כיום מחזיקה פוקס 50% מהבעלות על רשת יאנגה, כך שעם השלמת העסקה היא תהיה בעלת 80% מיאנגה. העסקה נדרשת את אישור הממונה על התחרות מיכל הלפרין.

   

  ב-2014 רכשה פוקס 50% ממניות חברת יאנגה בתמורה ל-9 מיליון שקל. רשת אופנת הנשים מונה 33 סניפים בפריסה ארצית.

   

  במסגרת הסכם בעלי המניות, בסוף שנת 2023 תעמוד להורוביץ יאנג אופציית מכר לחייב את פוקס לרכוש את יתרת המניות שבידה (20%), ולפוקס תעמוד האופציה, לאחר 30 יום מתום תקופת אופציית המכר של הורוביץ יאנג, לחייב אותה למכור לה את יתרת המניות. התמורה על המניות תחושב על בסיס מכפילים על הרווח הנקי הממוצע של יאנגה לשנים 2020-2023. 

   

  על פי דו"חות קבוצת האופנה לשנת 2018, יאנגה רשמה רווח של 2.3 מיליון שקל, לפי אחזקות של 50% לפוקס. 

   

  פוקס תהיה בעלת זכות למינוי רוב חברי הדירקטוריון לכשתושלם העסקה. עם השלמת העסקה פוקס תאחד את הדו"חות הכספיים של יאנגה וצפויה לרשום רווח של כ-15 מיליון שקל בגין השקעתה הקודמת בחברה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: בילבונג, חיים דוד
  הראל ויזל על רקע חנות יאנגה ובילבונג
  צילום: בילבונג, חיים דוד
  מומלצים