שתף קטע נבחר

איילת שקד: "מציעה לחברים להתעורר, אחדות בימין - צו השעה"

ברקע האיחוד הדרמטי בשמאל, יו"ר הימין החדש קראה לאיחוד דחוף בימין: "הציבור לא יסלח למי שלא יאפשר את זה. התפשרנו על הריצ'רץ'". היא עקצה את יועץ רה"מ שלעג על תמונתה "בידיעות אחרונות": "הוא לא רגיל לזה שאישה עומדת בראשות מפלגת ימין"

 

 

יו"ר הימין החדש איילת שקד, אמרה הבוקר (יום ה') כי "אחדות בימין היא צו השעה". לדברי שקד, "הציבור לא יסלח למי שלא יאפשר את זה, התפשרנו על דרישת הריצ'רץ'. העניין דחוף, בכוונתי לבצע איחודים נוספים של כל מפלגות הימין האידיאולוגי". היא אמרה את הדברים מחוץ לביתה בתל אביב. 

 

שקד הוסיפה: "אני רואה את עוצמה ואת מפלגת זהות כחלק מהאיחוד הגדול. נתניהו עושה קמפיין גוועאלד כדי להוציא מצביעים. הדבר הנכון בעיני זה להקים מפלגה רפובליקנית אחת גדולה, אני קוראת לזה הימין המאוחד, מימין לליכוד".

 

איילת שקד בהצהרה על האיחוד בימין לקראת הבחירות מחוץ לביתה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
איילת שקד מחוץ לביתה(צילום: מוטי קמחי)

  

היא הגיבה לטענה כי נפתלי בנט אינו מעוניין באיחוד: "מדובר בשקר וכזב, נפתלי בנט מנהל בשם המפלגה את המו"מ אפילו ברגעים אלה, הוא עושה כל מאמץ בתיאום מלא איתי להביא לאיחוד".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

איילת שקד בהצהרה על האיחוד בימין לקראת הבחירות מחוץ לביתה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
שקד: "לא רגילים שבראש מפלגת ימים עומדת אישה"(צילום: מוטי קמחי)

שקד אף התייחסה לציוץ הבוקר של יונתן אוריך, ממנהלי קמפיין הליכוד ויועצו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ששיתף את תמונתה של שקד בשער "ידיעות אחרונות" וכתב - "קיבלתי את בלייזר מוקדם השבוע". יו"ר הימין החדש אמרה על כך: "זו פעם ראשונה שאישה עומדת בראש מפלגת ימין, כנראה שקשה לו להתרגל לזה".

 

 

 

 

לפני יומיים נפגשה שקד עם יו"ר הבית היהודי רפי פרץ, במטרה לקדם את האיחוד בין שתי המפלגות. מהשניים נמסר אז כי הפגישה הייתה "טובה ומועילה" והם סיכמו כי צוותי המשא ומתן מטעמם ימשיכו לפעול יחד בימים הקרובים.

 

יו"ר הבית היהודי, רפי פרץ, אמר הבוקר בכנס בכפר המכביה: "אנחנו מנהלים שיח מאוד רחב עם כל השותפים לאיחוד מפלגות הימין הרחב. נפגשתי עם איילת שקד ונפתלי בנט ואני משתדל להיפגש עם כולם כדי שנוכל לחבר את הכוחות ולאגד את הציונות הדתית כציבור אחד גדול. זו משאת הנפש שלנו. זה לא הגיוני שהציונות הדתית תגיד 'אנשי ההר ואנשי העמק'. אנחנו ציבור גדול אחד. יש דגלים משותפים - תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל. כולנו נאמנים לדגלים ומתחתם כולנו יכולים להיות. אני מאחל שנזכה בימים האלה לחבר את השורות ונגרום לגוש הימין לנצח. זה לא ניצחון פרטי של מישהו, זה ניצחון של הדרך שלנו".

 

 

 

איילת שקד רפי פרץ (צילום: מוטי קמחי, טל שחר)
איילת שקד ורפי פרץ(צילום: מוטי קמחי, טל שחר)

כבר בנאומה הראשון כיו"ר הימין החדש בתחילת השבוע, התייחסה שקד לאיחוד מימין לליכוד: "קוראת לראשי המפלגות האידיאולוגיות מימין לליכוד - המחלוקות בינינו בטלות בשישים. חיבור הוא תעודת הביטוח של הימין הערכי והאידיאולוגי".

   

סלע המחלוקת ומה שמקשה על החיבור הטכני של כל גורמי הימין הוא בעיקר השאלה מי יעמוד בראש איחוד שכזה. האם שקד שלפי הסקרים מביאה את מספר המנדטים הגדול ביותר לרשימה שכזאת, או פרץ. בנוסף, קיימת מחלוקת גם בנוגע להרכב הרשימה וכיצד יתבצע הריץ'-רץ' בין איחוד מפלגות הימין לבין אנשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

 

אם המחלוקות לא ייפתרו עד מועד הגשת הרשימות ייתכן שמימין לליכוד יווצרו לבסוף שתי מפלגות - איחוד מפלגות הימין במתכונת הקודמת ורשימה של שקד ובנט שינסו לצרף גורמים נוספים. אחת האופציות היא משה פייגלין ממפלגת זהות שגם הוא לא עבר את אחוז החסימה בבחירות הקודמות.

  

בליכוד עוקבים מקרוב אחר המתרחש ונתניהו אף הודיע כי יתערב במידת הצורך. ביום ראשון נחשף ב-ynet כי רעייתו שרה נתניהו שוחחה עם מיכל פרץ אשתו של הרב רפי פרץ והפצירה בה לא לוותר לשקד על ההנהגה. בליכוד העריכו שנתניהו מוטרד מהאפשרות ששקד תעמוד בראש, לא רק בגלל היחסים העכורים ביניהם, אלא גם משום שמפלגה שמאחדת את כל גורמי הימין בראשות שקד נוגסת במנדטים של הליכוד - על פי הסקרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
איילת שקד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים