שתף קטע נבחר

"במטרה לקדם איחוד": איילת שקד ורפי פרץ נפגשו

יו"ר הימין החדש ויו"ר הבית היהודי דנו באיחוד בין המפלגות בגוש הימין, יומיים לאחר כניסתה של שקד לתפקיד במקום בנט. "הפגישה הייתה טובה ומועילה"

איילת שקד רפי פרץ (צילום: מוטי קמחי, טל שחר)
רפי פרץ ואיילת שקד(צילום: מוטי קמחי, טל שחר)
 

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ נפגש הבוקר (יום ג') עם יו"ר הימין החדש איילת שקד, במטרה לקדם את האיחוד בין שתי המפלגות. כבר בנאומה הראשון כיו"ר הימין החדש לפני יומיים, התייחסה שקד לאיחוד מימין לליכוד: "קוראת לראשי המפלגות האידיאולוגיות מימין לליכוד - המחלוקות בינינו בטלות בשישים. חיבור הוא תעודת הביטוח של הימין הערכי והאידיאולוגי".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

  

מהשניים נמסר כי הפגישה הייתה "טובה ומועילה" והם סיכמו כי צוותי המשא ומתן מטעמם ימשיכו לפעול יחד בימים הקרובים.

 

"מפלגת הימין החדש בראשותי לא רצה בצילה של מפלגה אחרת, אלא כמפלגה המבקשת לאחוז במושכות ההנהגה הלאומית ולהבטיח את ניצחון הימין" אמרה שקד בנאומה. כשקראה לאיחוד בימין, ציינה כי "יחד בהנהגתי נהפוך לכוח משמעותי וחזק, כוח שיוביל את עם ישראל בעוז ובאמונה. איחוד אחד גדול, איחוד של אנשים טובים, של ערכים בריאים ומעשים אמיצים.

 

 

"אחרי 40 שנה שהימין בשלטון, אבל השמאל הוא זה שקובע מה רע ומה טוב, מיהו חלוץ ומיהו מתנחל, מיהו דמוקרט ומיהו פשיסט, מיהו ליברל ומיהו חשוך, הגיע הזמן שאנחנו נגדיר לאן מדינת ישראל הולכת מכאן".

 

סלע המחלוקת ומה שמקשה על החיבור הטכני של כל גורמי הימין הוא בעיקר השאלה מי יעמוד בראש איחוד שכזה. האם שקד שלפי הסקרים מביאה את מספר המנדטים הגדול ביותר לרשימה שכזאת, או פרץ. בנוסף, קיימת מחלוקת גם בנוגע להרכב הרשימה וכיצד יתבצע הריץ'-רץ' בין איחוד מפלגות הימין לבין אנשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

 

שאלה נוספת שעדיין עומדת על הפרק היא האם אנשי עוצמה יהודית, שמהם מסתייג פרץ, יקבלו ייצוג ראוי ברשימה שהמקומות בה ממילא דחוקים.

 

אם אכן יגיעו להסכמה על ראשות המפלגה והרכב הרשימה, צפויה שקד לרוץ ברשימה גדולה מימין לנתניהו הכוללת את הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית והימין החדש.

 

אם המחלוקות לא ייפתרו עד מועד הגשת הרשימות ייתכן שמימין לליכוד יווצרו לבסוף שתי מפלגות - איחוד מפלגות הימין במתכונת הקודמת ורשימה של שקד ובנט שינסו לצרף גורמים נוספים. אחת האופציות היא משה פייגלין ממפלגת זהות שגם הוא לא עבר את אחוז החסימה בבחירות הקודמות.

 

בליכוד עוקבים מקרוב אחר המתרחש ונתניהו אף הודיע כי יתערב במידת הצורך. ביום ראשון נחשף ב-ynet כי רעייתו שרה נתניהו שוחחה עם מיכל פרץ אשתו של הרב רפי פרץ והפצירה בה לא לוותר לשקד על ההנהגה. בליכוד העריכו שנתניהו מוטרד מהאפשרות ששקד תעמוד בראש, לא רק בגלל היחסים העכורים ביניהם, אלא גם משום שמפלגה שמאחדת את כל גורמי הימין בראשות שקד נוגסת במנדטים של הליכוד - על פי הסקרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, טל שחר
רפי פרץ ואיילת שקד
צילום: מוטי קמחי, טל שחר
מומלצים