שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סופר נני מצטרפת למחאת ההורים

  "אני רואה את עצמי הסנגורית של הילדים. מישהו צריך לצעוק את הזעקה שלהם, ואף אחד לא עושה את זה". לקראת ההפגנה שתתקיים במוצ"ש, מיכל דליות מצטרפת למאבק

   

   

  מיכל דליות, הידועה בשם "סופר נני", מצטרפת למחאת ההורים. "אנחנו מדברים על הדור הבא שלנו, על הילדים שעשרות שנים מוזנחים פה במדינה", היא אומרת בראיון באולפן ynet. "צריך להבין שאנחנו ההורים, דור איתן, מדבר על פיקוח, ישר כולם הולכים על המצלמות. לא, פיקוח זה פדגוגיה".

   

  אין לך ילדים קטנים ועדיין את חשה צורך להיכנס לזה ולהשמיע את קולך.

  "אני בקו הראשון של כל אלה שאומרים 'הצילו את ילדנו', כי אני עוסקת בחינוך המון שנים. הדבר הראשון שעשיתי בחיים שלי זה להיות גננת ואחר כך להיות מורה בבית ספר יסודי.

   

  "כשרציתי להתפתח הלכתי להיות מדריכת הורים. אני רואה את עצמי באמת ובתמים הסנגורית של הילדים. מישהו צריך לצעוק את הזעקה שלהם, ואף אחד לא עושה את זה. אם אני יכולה להצטרף ויש לי קול אז אני מצטרפת".

   

  חסימת כביש במהלך הפגנת הורים נגד התעללות בגיל הרךבקריית הממשלה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  הפגנת הורים נגד התעללות בגיל הרך בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  "אף אחד לא שומר על הילדים"

  "הילד שלי מופקר", אומרת דניאל ביכלר, ממארגני מחאת ההורים. "לפני שנתיים עברתי איתו סיפור שלם, והוא עבר איתי חודש בבית אחרי שגננת פגעה בו. אין תקנים, אין צוות ואין הכשרה.

   

  "המאבק הזה בא מתוך מקום מאוד עמוק לחולל פה שינוי אמיתי. היום הייתה הארכת המעצר של כרמל מעודה, חברתי למאבק ליטל נכחה שם והיא אומרת שאחרי כל מה שהיא עשתה לילדים האלה, היא רוצה לחזור הביתה להסתכלות פסיכיאטרית, מבחינתה היא הייתה בסדר גמור. אבל אף אחד לא שומר על הילדים האלה, די, אי אפשר שזה ימשיך ככה.

   

  רוצה לעבוד עם ילדים? זה הסטנדרט בקליפורניה

   

  איך הגענו למצב כזה שהמנגנון מזניח את הדברים האלה?

  דליות: "מה זה אומר פיקוח? אנחנו מדברים על ילדים בגילאי לידה עד שלוש וגם עד גיל שש. ילדים בגילאים האלה מפוקחים בכמה משרדי ממשלה - משרד הבריאות, הכלכלה, הרווחה ומשרד הנגב והגליל, זה לא נתפס. צריך לאחד את כל ההסתכלות - הכלכלית, הרווחית, הפדגוגית. מישהו צריך לקחת אחריות".

   

  ביכלר: "המאבק שלנו גם עבור הצוות החינוכי, גם עבור הסייעות, הגננות, לשיפור השכר והתנאים שלהן. במוצאי שבת תתקיים עצרת ענקית בכיכר רבין, בהשתתפות אנשי אקדמיה, מיכל דליות היקרה, שירי מימון ובאמת אנחנו נלווה את ההורים לאורך כל הדרך עד השינוי".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים