שתף קטע נבחר

החיסול הכפול במקסיקו: "הזמנת הרצח - ישראלית"

לאחר רצח העבריין הישראלי הנודע וחברו במקסיקו סיטי טענה הרוצחת שביקשה לנקום על בגידה, אבל במשטרת ישראל מתחזקת ההערכה כי מדובר בהזמנת חיסול מקצועי. העבריין נסע למקסיקו לפני כמה שבועות, לאחר שהשתחרר ממאסר ממושך: "רעידת אדמה בעולם הפשע הישראלי"

אספרנזה גוטיירז רוג'אנו (33), החשודה ברצח הכפול של העבריין הישראלי הנודע וחברו במקסיקו סיטי, טענה בחקירתה כי עשתה זאת כדי לנקום על בגידה, אבל לגורמים במשטרת ישראל ששוחחו עם ynet אין ספק: "הזמנת הרצח הייתה ישראלית". גורמים בעולם התחתון אומרים כי "זו רעידת אדמה בעולם הפשע הישראלי".

שני ישראלים נורו במקסיקו ()

 

גוטיירז רוג'אנו שלפה אקדח מסוג גלוק וירתה מטווח אפס מספר רב של כדורים לעבר העבריין הישראלי המוכר שריצה שנים רבות בכלא ולעבר חברו, ולא הותירה להם סיכוי. לאחרונה, לאחר שהשתחרר העבריין, הוא קיבץ סביבו שוב חבורה של חיילים נאמנים. היה נראה כי הוא בדרך חזרה לתפוס את מקומו בעולם התחתון, אלא שלפני כמה שבועות הפתיע כשהודיע לחבריו שהוא נוסע למקסיקו לתקופה מסוימת. 

 

בעבר, לפני שריצה את עונש המאסר בישראל, נמלט למקסיקו ושהה שם תקופה ארוכה. בלילה ישב בבית קפה עם חבר קרוב. אף שנחשב לאדם ערמומי וחשדן, הוא לא הבחין במתנקשת שישבה בשולחן סמוך כשעל ראשה פאה בלונדינית. לאחר שזיהתה את היעד המרכזי שלה ואת חברו, היא שלפה אקדח וירתה.

 

 

השמועה על חיסולו של העבריין הבכיר הגיעה מהר מאוד לישראל, אבל בשל העובדה שלא נשא עליו תעודה מזהה התקשו במשטרה לקבוע באופן רשמי כי הוא היה יעד החיסול. כעבור זמן לא רב נודעה להם זהותו. "מדובר ברעידת אדמה של ממש", אמרו גורמים בעולם התחתון. "כבר שנים שלא היה חיסול בסדר גודל שכזה. לא מדובר בעוד מישהו זניח, אלא באדם דומיננטי מאוד שהיה זהיר מאוד וחשדן מאוד".

 

גם במשטרת ישראל הופתעו מאוד כשנודעה זהות היעד הבכיר: "אין ספק שמדובר בהזמנת רצח מגורמים שיש להם אינטרס בישראל", אמרו גורמים במשטרה. "נראה שהנסיעה שלו למקסיקו הייתה ידועה לאנשים רבים אחרים, והם פשוט הזמינו חיסול מקצועי מארגון פשע מקומי. לא בכל יום רואים עבודה שכזו, ואין לנו ספק שלא מדובר בטעות וגם לא בפשע רומנטי, אלא בחיסול שהוזמן ובוצע".  

 

גן עדן לעבריינים

על-פי ממצאי החקירה, רוג'אנו ישבה כאמור במרחק של כעשרה מטרים משני הישראלים, והיא זו שירתה בהם למוות. בחקירתה טענה שהרצח היה על רקע רומנטי לאחר שחשדה שאחד הישראלים, העבריין המפורסם, בגד בה.

 
הנוכחים באירוע הירי במקסיקו מתחבאים מתחת לשולחנות ()
הנוכחים באירוע הירי במקסיקו מתחבאים מתחת לשולחנות

האקדח בו השתמשה החשודה באירוע הירי במקסיקו בו נרצחו שני ישראלים ()
האקדח שבו השתמשה החשודה

עוד סיפרה החשודה ברצח שירתה בהם באקדח שקנתה ב-7,000 פזוס (כמעט 1,300 שקל). לאחר הירי פרצה מהומה בקניון שבו שוכן בית הקפה. אנשים נשכבו על הרצפה ומתחת לשולחנות. למקום הוזעקו בין היתר כוחות המשמר הלאומי. באירוע נפצע גם שוטר מיריות. בתחילה סברה המשטרה שמדובר בכלל בשוד בחנות תכשיטים, אך מהר מאוד התבהרה התמונה.

 

הדיווחים ממקסיקו מגיעים יממה בלבד לאחר נחיתתו בארץ וכליאתו מחדש שלארז אקרישבסקי, שברח מהכלא לפני 18 שנה וחי במקסיקו תחת השם הבדוי ריקרדו לופז. הוא נתפס בתחילת השבוע במעגן סירות בקנקון, בידי שוטרי יחידה מיוחדת בשיתוף עם משטרת ישראל.

 

אמריקה הלטינית הפכה לגן עדן עבור עבריינים נמלטים ישראלים, ואקרישבסקי היה בקשר עם עבריינים נוספים שירדו למחתרת לאחר שהסתבכו בישראל. הם פיתחו קשרים ענפים עם ארגוני הפשיעה המקומיים במקסיקו ובמדינות נוספות וזכו לחסות מהם, כולל שיתופי פעולה עם שוטרים מושחתים מקומיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים