שתף קטע נבחר

קמפיין להעלאת מספר הנשים בכנסת: "גם אנחנו יכולות להיות חזקות"

סרטון חדש קורא להגביר את ייצוג הנשים במערכת הפוליטית. מנכ"לית שדולת הנשים בישראל: "אנחנו מחצית מהאוכלוסייה ואנחנו צריכות גם להיות מחצית מסביב לכל שולחן של מקבלי ההחלטות"

 

 

 

 

קמפיין חדש שעלה לאווי  תחת הכותרות "יכולה להיות" ו-"אנחנו לא יכולות להיות מה שאנחנו לא רואות" קורא להגביר את ייצוג הנשים במערכת הפוליטית. מיכל גרא מרגליות, מנכ"לית שדולת הנשים בישראל וענבר ברנצבסקי, בת 10, שמשתתפת בקמפיין, הגיעו היום (ה' ) לאולפן ynet וסיפרו על המהלך.

 

מיכל גרא מרגליות וענבר ברנצבסקי (צילום: ליהי קרופניק)
מיכל גרא מרגליות וענבר ברנצבסקי(צילום: ליהי קרופניק)

גרא מרגליות הסבירה מדוע בכלל יש צורך בקמפיין כזה: "עוד שבוע נסגרות הרשימות לכנסת ואנחנו רוצות שיהיו הרבה יותר נשים במקומות יותר גבוהים. ראינו שהייתה ירידה במספר הנשים לכנסת, ראינו שנשים נבחרות במקומות שוליים, לדבר הזה יש השפעה. מתי לאחרונה שמעת את שתי הנשים הבכירות של הליכוד, מירי רגב וגילה גמליאל? אנחנו לא שומעות אותן ולא רואות אותן. יש פחות נשים, בכנסת הקודמות היו 35 נשים, בכנסת הזו יש 29". 

 

באיחוד החדש של מפלגת השמאל, "המחנה הדמוקרטי", יש לא מעט נשים.

מיכל: "יש פוטנציאל ליותר נשים, נראה מה יקרה איתו בסופו של דבר".

 

ענבר בת ה-10, שלוקחת חלק בקמפיין החדש, סיפרה: "אני רוצה שגם נשים יהיו ראשי ממשלה ולא כל הזמן רק בנים. גם נשים יכולות להוכיח שהן חזקות וטובות וגם הן יכולות להיות פוליטיקאיות".

 

את חושבת שנשים ינהיגו אחרת?

ענבר: "אני חושב שהן יכולות לעשות שינוי קטן במדינה".

 

את תרצי להיות בפוליטיקה כשתהיי גדולה?

ענבר: "אולי".

 

מה אומרות החברות והחברים על ההשתתפות בקמפיין?

ענבר: "האמת היא שהם לא יודעים. חשבתי אולי לשמור בסוד ולעשות להם הפתעה".

 

מיכל, אתן מחליטות לערב נערות צעירות כי זה תמיד נוגע ללב.

מיכל: "בוודאי שזה נוגע ללב, ואנחנו באמת לא יכולות להיות מה שאנחנו לא רואות ולכן זה חשוב נורא שהן יוכלו לראות, כדי שענבר תצמח ותהיה פוליטיקאית או חברותיה. אנחנו רוצות נשים בפוליטיקה כי אנחנו מחצית מהאוכלוסייה ואנחנו צריכות גם להיות חצי מסביב לכל שולחן של מקבלי ההחלטות.

 

"אנחנו יודעים גם שנשים הן פרטנריות יותר טובות למלחמה באלימות מינית, באלימות נגד נשים, לקידום שוק תעסוקה הוגן ושוויוני ולמאבק בהדרת נשים, להטמעה של חינוך לשוויון מגדרי מגיל הגן. גם גברים צריכים להיות שותפים אבל נשים הן שותפות טובות יותר ולכן אנחנו צריכות יותר נשים בכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהי קרופניק
מיכל גרא מרגליות וענבר ברנצבסקי
צילום: ליהי קרופניק
מומלצים