שתף קטע נבחר

אבו מאזן: תוקם ועדה שתבחן ביטול ההסכמים מול ישראל

בתום ישיבת ההנהגה הפלסטינית ברמאללה, הודיע יו"ר הרשות כי הוחלט להפסיק את העבודה לפי ההסכמים שנחתמו מול ישראל. החלטות דומות התקבלו כמה וכמה פעמים בשנים האחרונות, אך הן נשארו על הנייר בלבד

בתום ישיבת ההנהגה הפלסטינית הערב (חמישי) ברמאללה, הודיע יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי בפגישה הוחלט להפסיק את העבודה לפי ההסכמים שנחתמו מול ישראל. אבו מאזן הוסיף כי תוקם ועדה שתקבע את יישום ההחלטה הזאת. הישיבה הדחופה כונסה בעקבות הריסת הבתים בואדי אל-חומוס שבשוליה הדרומיים של ירושלים.

אבו מאזן ב רמאללה (צילום: רויטרס)
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן (צילום: רויטרס)

כוחות צבא צה
פעולות ההריסה שהתבצעו בוואדי חומוס(צילום: AFP)

החלטות דומות התקבלו על ידי ההנהגה הפלסטינית כמה וכמה פעמים בשנים האחרונות, אך הן נשארו על הנייר בלבד ולא יושמו בשטח. גורמים פלסטיניים אמרו ל-ynet כי להערכתם גם הפעם לא יהיה שינוי בפועל במדיניות ובמערכת היחסים בין הרשות הפלסטינית לבין ישראל.

 

בהתייחסו להריסת הבתים אמר אבו מאזן: "מה שקרה בצור באהר הוא פשע וטיהור אתני נגד האנושות. האדמה הפלסטינית קדושה. ירושלים קדושה. אנו אומרים בבירור שלא נסכים להכתבת המדיניות הישראלית בשטח".

 

באשר ל"עסקת המאה" אותה יוזמת ארצות הברית, אמר יו"ר הרשות: "העם שלנו יכשיל באמצעות איתנותו את המזימות האמריקניות והציוניות. כל מה שישראל עושה בירושלים אינו חוקי. לא יהיה שלום ולא יציבות באזור אם העם הפלסטיני לא יקבל את זכויותיו המלאות".

 

הוא הבהיר בהקשר זה כי מדינות ערב לא יכתיבו לפלסטינים מה להחליט אלא רק הפלסטינים בעצמם. "לא איפשרנו לאף גורם לנהל משא ומתן בשמנו. ידינו היו מושטות ועדיין מושטות לשלום מקיף, צודק ומתמשך. פלסטין אינה למכירה והיא לא עסקה בחברת נדל"ן", אמר אבו מאזן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: AFP
מומלצים