שתף קטע נבחר

מת החוסה שהתלונן על אלימות מצד המטפל, המשטרה חוקרת חשד לרצח

אפרים בן ברוך, החוסה שסיפר למשפחתו כי הוכה בידי מטפל במעון לבעלי מוגבלויות, נפטר הלילה בבית החולים. גופתו נשלחה לנתיחה, מועד ההלוויה טרם נקבע. המשטרה הודיעה כי המטפל חשוד כעת ברצח. פרקליט משפחת החוסה: "אין ספק שהסיבה למותו היא האלימות הקשה מצד המטפל"

 

אפרים בן ברוך ()
בן ברוך. אושפז לפני כשבועיים והלילה נקבע מותו

בבית החולים בני ציון בחיפה נפטר הלילה (ו') אפרים בן ברוך, חוסה במעון "רמת חיפה" שעל פי החשד הוכה בידי מטפל. בעקבות פטירתו הודיעה המשטרה כי המטפל מוחמד חטיב חשוד ברצח החוסה.

 

המשטרה הודיעה על הקמת צוות חקירה מיוחד בתחנת חיפה שיתגבר את צוות החוקרים הקיים בתיק בעקבות הסעיף החדש. בתוך כך, גופתו של בן ברוך הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

 

 

בן ברוך, צעיר בן 29 שבשנים האחרונות התגורר במעון "רמת חיפה" לבעלי מוגבלויות שכליות והתפתחותיות קשות, פונה לפני שבועיים לבית החולים, לאחר שבמעון טענו שנפל. הוא היה בהכרה, דיבר בקול חלש וסיפר שהמטפל חנק אותו עד שלא יכול היה לנשום. לדבריו, המטפל גם היכה אותו בראשו.

 

הוא אושפז בבית החולים במצב אנוש במחלקה לטיפול נמרץ בבני ציון והלילה נקבע מותו.

 

עו"ד דן זילברמן, שמייצג את בני משפחתו של בן ברוך, מסר בתגובה: "אנחנו מחכים לעדכונים נוספים מהמשטרה לאחר סיום הנתיחה. אין לנו ספק שהסיבה למותו של אפרים מקורה באלימות הקשה מצד המטפל. יש למצות את הדין עם המטפל, הנהלת המעון וכל יתר האחראים, שמבחינתנו אשמים במעשה ובתוצאה הקשה והמצערת שהובילה למותו של אפרים".

 

 ערר על הארכת המעצר של מוחמד ח'טיב, חשוד בהתעללות בחוסה במעון בחיפה (צילום: אביהו שפירא)
המטפל החשוד מוחמד חטיב(צילום: אביהו שפירא)

המשטרה עצרה בשבוע שעבר את המטפל מוחמד חטיב, בן 20 מטמרה, ומעצרו הוארך עד ליום ראשון. עו"ד ראניה סרוג'י מהסנגוריה הציבורית, שמייצגת את המטפל, טענה בדיון בבית המשפט כי "היו מקרים בעבר שהחוסה היה אלים כלפי אחרים וכלפי עצמו" וכי המשטרה הפכה את מרשה ל"שעיר לעזאזל".

 

מנגד, טען נציג המשטרה בדיון כי אין כל הוכחה לכך שבן ברוך תקף את המטפל ולעומת זאת ישנן 11-12 תקריות אלימות מותעדות בין חטיב לחוסה. הוא הגדיר את האירוע "רצף לא מוסבר שנקט החשוד נגד הקורבן, שהוא אדם מוגבל. ניתן להתרשם שהקורבן לא התנהג בשום צורה פרובוקטיבית כלפי אף אחד".

 

מעון רמת חיפה מסר בתגובה כי "הנהלת המעון מרכינה ראש ומשתתפת בצערה של המשפחה ועושה כל שביכולתה לתמוך בה ברגעים קשים אלו. נדגיש כי מלבד הדיווח המיידי על ידי הנהלת המעון, מיד עם היוודע המקרה כמו גם הגשת התלונה, המעון ממשיך ומשתף פעולה באופן מלא עם חקירת המשטרה וגורמי הרווחה.

 

"אנו רואים בחומרה מקרים מסוג זה, לא נסכים לסבול התנהגות אלימה מכל סוג שהיא, ונטפל במקרים מסוג זה במלוא חומרת הדין. אנו ממשיכים במחויבותנו למשפחות הדיירים לעשות את המיטב על מנת לעמוד בסטנדרטים גבוהים ובכדי להבטיח את ביטחונם האישי של דיירי המעון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים