שתף קטע נבחר

טיבי: "רוצים להיות חלק מהשינוי ולהפיל את הימין"

יו"ר תע"ל אמר לאולפן ynet כי המטרה העיקרית של הקמתה מחדש של הרשימה המשותפת היא העלאת אחוזי ההצבעה בחברה הערבית: "מחייב מאמץ קולקטיבי". הוא לא התחייב לתמיכה בגנץ לראשות הממשלה אך הבטיח: "רוצים להיות חלק מהשינוי"

  

 

לאחר שאתמול הודיעו שלוש המפלגות הערביות - חד"ש, תע"ל ורע"ם - על ריצה משותפת בבחירות הקרובות לכנסת, היום (ראשון) אמר יו"ר תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, לאולפן ynet כי מטרת האיחוד היא להיות חלק משינוי אפשרי בשלטון: "אנחנו רוצים להיות חלק מזה. כולנו חייבים לעשות הכל כדי לעלות את אחוז ההצבעה בחברה הערבית".

 

טיבי הוסיף: "התפקיד שלנו הוא לייצג באופן אותנטי את המיעוט הערבי במדינת ישראל על כל בעיותיו האזרחיות, הפוליטיות, הענייניות, הוחברתיות. אחד מהעניינים הפוליטיים האלה הוא המאבק במדיניות של גזענות שבראשה עומד ראש הממשלה, שמתריע מ'נהירה של הערבים לקלפיות'".   

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

אחמד טיבי במליאה שמתכנסת לקראת הצעת החוק של פיזור הכנסת (צילום: אלכס קולומויסקי)
אחמד טיבי בכנסת(צילום: אלכס קולומויסקי)

-אם אתם רוצים להיות חלק מהשינוי אז על מי תמליצו לראשות הממשלה?

"אנחנו רוצים להפיל את נתניהו, אבל כאשר יתקבלו התוצאות, הרשימה המשותפת על כל מרכיביה תשב ותקבל את ההחלטה הטובה ביותר".

 

טיבי התייחס לאפשרות שיתמכו בבני גנץ ובכחול לבן: "אנחנו רוצים להוציא את הטוב ביותר מהזכות לבחור ולהיבחר ולנסות להשפיע, לשנות. בקמפיין האחרון, כחול לבן לא הזכירה את המילה ערבים, דיברו על לא יהודים.  אנחנו רוצים להקשיב, יש לנו דרישות, אבל נעשה הכל כדי להביא לשינוי ולהפיל את הימין". עם זאת הוא הוסיף: "בבחירות האחרונות עלו אותן שאלות, וגנץ בכלל לא פנה אלינו".

איימן עודה אחמד טיבי מנסור עבאס מטאנס שחאדה (צילום: יאיר שגיא, אבי מועלם, אלעד גרשגורן)
חברי הרשימה המשותפת עודה טיבי ומנסור(צילום: יאיר שגיא, אבי מועלם, אלעד גרשגורן)

-אילו נושאים יעמדו בראש סדר העדיפויות של המפלגה?

"הנושא הפלסטיני יהיה אחד מהנושאים. אף אחד לא יכול לדרוש מאיתנו להתעלם מדבר שהוא חלק מהזהות שלנו. אין ספק שעסקנו ונעסוק באתגרים העומדים בפני החברה הערבית - פשיעה גוברת, ענייני תכנון ובנייה, קריסות בתים, ענייני חינוך, בתי ספר. אבל לא נהסס לדבר נגד הכיבוש, בעד שתי מדינות ונגד ההתנחלויות".

 

טיבי התייחס לאפשרות שרשימת "המחנה הדמוקרטי" של ניצן הורוביץ, סתיו שפיר ואהוד ברק תיקח קולות מהרשימה המשותפת, לאחר ההתנצלות של ברק על אירועי אוקטובר 2000: "קשה לי להשתכנע שמישהו ירוץ לעבר מי שירה בו. התנצלות אלקטורלית היא לא בדיוק כלי אטרקטיבי למשיכת קולות מהציבור הערבי. הבוחר הערבי הוא לא פראייר". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ אחמד טיבי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים