שתף קטע נבחר

ביטן: "אפשר לדבר עם עמיר פרץ"

חבר הכנסת מהליכוד טען באולפן ynet כי "אחרי שסתיו שפיר ושלי יחימוביץ' עזבו, אין בעבודה התנגדות עקרונית לישיבה עם הליכוד". על התערבות ראש הממשלה באיחוד בימין: "כדאי שיהיו שתי מפלגות מימין לליכוד. נתניהו לא רוצה שעוצמה יהודית תעלם"

  

 

ח"כ דוד ביטן (ליכוד) טען הבוקר (ראשון) באולפן ynet כי אחרי העזיבה של סתיו שפיר והפרישה של שלי יחימוביץ', מפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ יכולה להיות שותפה לממשלת נתניהו: "אין עכשיו בעבודה התנגדות עקרונית לישיבה עם הליכוד, עמיר פרץ הוא איש שמאל, אבל אפשר לדבר איתו".

 

 

דוד ביטן (צילום: אבי מועלם)
דוד ביטן: "אפשר לדבר עם מפלגת העבודה"(צילום: אבי מועלם)

ביטן התייחס להתערבות של ראש הממשלה בנימין נתניהו באיחוד האפשרי בין מפלגות הימין: "נתניהו לא רוצה שעוצמה יהודית תעלם פתאום ותרוץ לבד. על זה הוא מפעיל לחץ".

 

עם זאת, הוא טען שבליכוד מעדיפים ריצה של הימין החדש בנפרד מאיחוד מפלגות הימין: "אני מעדיף שני ראשים מסיבה פשוטה, לא כולם יצביעו למפלגה חרדל"ית, חלק רוצים ימנים שהם ליברליים, הם לא רוצים להצביע ליכוד ואז אין להם למי להצביע, לכן או שהם לא ילכו להצביע או שבסופו של דבר הם לא יחזרו לליכוד לכן על מנת לא להפסיד קולות זה עדיף".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

  

הוא הוסיף כי ההעדפה של שתי מפלגות נובעת גם מהאפשרות לניהול משא ומתן קואליציוני קל יותר: "הבעיה הכי גדולה באיחוד כזה של כל המפלגות ביחד לרשימה אחת, שזה לא מפלגה אחת שמנהלים איתה משא ומתן לכניסה לממשלה. לכן נתניהו מעדיף שיהיו שתיים, כל אחד יותר הומוגנית, ואז המשא הקואליציוני איתן יהיה יותר קל".

 

איילת שקד בנימין נתניהו ורפי פרץ (צילום: צביקה טישלר, EPA, אוהד צויגנברג)
איילת שקד בנימין נתניהו ורפי פרץ(צילום: צביקה טישלר, EPA, אוהד צויגנברג)

- ראש הממשלה מפעיל לחץ על פרץ ועל סמוטריץ' ללכת לבד?

"לא. תמיד יש שיחות, אבל הסיבה היא אחרת - הם מבקשים יותר מדי על סמך הסקרים. היינו בסרט הזה של הסקרים עם הימין החדש, הם התחילו עם תשעה ובסוף סיימו מתחת לאחוז החסימה".

 

- אולי הבעיה שלכם שאילת שקד נוגסת בליכוד ואת המצב הזה אתם רוצים למנוע

"לא, כי זה לא משנה. תמיד בהתחלה כשמגיע אדם שהוא רוצה לרוץ, הוא מקבל אוויר למעלה. זה לא יישאר כך".

 

"גבאי היא אמור להתפלג ממפלגת העבודה"

על האפשרות שליברמן בכל זאת יצטרף לממשלת נתניהו אמר: "כולם ימליצו על נתניהו חוץ מליברמן, הוא מזמן לא בימין. לא משנה הדעות האישיות שלו, גם במפלגת העבודה יכול להיות אדם שהוא ימני בדעות אבל הוא במפלגת העבודה. הוא אומר אני אלך עם המפלגה הגדולה, אבל הוא עושה את הכל כדי שהליכוד לא תהייה המפלגה הגדולה".

 

- הוא טוען שיש פה פולחן אישיות.

"האחרון שצריך לדבר על פולחן אישיות זה ליברמן, קצת צניעות לא תזיק לו".

 

אבי גבאי ועמיר פרץ  (צילום: אבי מועלם , חגי דקל)
אבי גבאי ועמיר פרץ. "גבאי עשה טעות שהלך לשפיר" (צילום: אבי מועלם , חגי דקל)

ביטן אמר כי הצהרות כחול לבן מונעות את האפשרות לממשלת אחדות: "כחול לבן טוענת ש"המדינה לפני הכל", אבל היא הוכיחה בבחירות האחרונות שמה שלפני הכל זה רק לא נתניהו. לכן אין ממשלת אחדות. לתת לכחול לבן, שהם יקבעו מי יהיה ראש הממשלה, זה לא דבר שמתקבל על הדעת". על הקמת המחנה הדמוקרטי אמר: "מאחל להם המון בהצלחה, הם לוקחים מנדטים מכחול לבן".

 

- אתם לוקחים בחשבון וסופרים את עמיר פרץ כאופציה?

"עמיר פרץ טוען שהוא יקבל את מצביעי הימין בפריפריה, אבל הוא טועה. אני אומר לו תתעסק במפלגה שלך, במה שקורה אצלך, תפסיק לדבר נגד נתניהו, זה תפקיד של מפלגות אחרות. אני מאוד מחבב את עמיר פרץ, המפלגה שם מאוד הומוגנית, אפשר לדבר איתם עכשיו יותר מבעבר".

 

- אתם מבחינתכם כמעט נתתם את תיק האוצר לאבי גבאי.

"הציעו לגבאי ואז הוא עשה טעות והלך לסתיו שפיר ושלי יחימוביץ'. כל ההיגיון היה להרכיב ממשלה בכל מקרה, בגלל שליברמן עשה סלטה באוויר. גבאי עשה טעות, כל הרעיון היה שהוא יתפלג, לא שילכו עם מפלגת העבודה, הוא לא עשה את הצעד הזה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים