שתף קטע נבחר

המלצה על נתניהו ומו"מ משותף: המחלוקות שנותרו לפני איחוד בימין

רפי פרץ אמנם ויתר על המקום הראשון לאיילת שקד, אבל מחלוקות עדיין יש: פרץ דורש שהמפלגה לא תתקוף את נתניהו בקמפיין ומתעקש שהבחירה הראשונה של המפלגה תהיה תיק החינוך - עבורו. אמש הוא נועד עם שקד ובנט אך הצדדים לא הגיעו להסכמות

 

 

יו"ר הבית היהודי אמנם ויתר על הבכורה באיחוד הימין למנהיגת הימין החדש, אבל עדיין קיימות מחלוקות בין הצדדים. לאחר הודעת שר החינוך רפי פרץ כי במפלגה המאוחדת שעתידה לקום תוצב איילת שקד במקום הראשון נועדו פרץ, שקד ונפתלי בנט במלון בירושלים, אך לא הצליחו להגיע להסכמות.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"אחדות היא מטרה משותפת של כולנו, הערב נתכנס לסגור את פרטי הריצה המשותפת ונצא לדרך", כתב אמש (יוםא') פרץ בטוויטר, שם הודיע כי הוא מוותר על המקום הראשון. לפני כניסתה לפגישה אמרה שקד: "כפי שראיתם ושמעתם, פנינו לאחדות. אני מאמינה בזה ועובדת על זה כבר הרבה זמן. אני מקווה שנסיים את הלילה ושייצא עשן לבן, כדי שנעבור לשלב השני - לנסות להכניס את כל מפלגות הימין תחת הימין המאוחד".

איילת שקד נפגשה עם רפי פרץ (צילום: רפי קוץ )
איילת שקד (צילום: רפי קוץ )

איילת שקד נפגשה עם רפי פרץ (צילום: רפי קוץ )
(צילום: רפי קוץ )

רפי פרץ נפגש עם איילת שקד (צילום: עמית שאבי)
"אחדות היא מטרה משותפת". רפי פרץ (צילום: עמית שאבי)
 

עם זאת, מחלוקות כאמור עדיין קיימות. פרץ מתעקש שהמפלגה המאוחדת תדרוש כדרישה ראשונה את תיק החינוך עבורו - ולא למשל את תיק המשפטים עבור שקד. פרט לכך, בימין החדש דורשים ארבעה מקומות בתשיעייה הראשונה, ואילו הבית היהודי והאיחוד הלאומי מעוניינים שהנציג הרביעי של הימין החדש ימוקם במקום העשירי – ולא התשיעי.

 

בנוסף, קיימת שאלה אם הם יבהירו במפורש שימליצו על בנימין נתניהו לראשות הממשלה לאחר הבחירות. נתניהו עצמו פעל בימים האחרונים בניסיון ששתי המפלגות ירוצו בנפרד, ושפרץ לא יוותר על המקום הראשון לטובת שקד. בנוסף דרש פרץ כי במהלך הקמפיין לא תתקוף המפלגה את נתניהו, ותנהל מולו משא ומתן קואליציוני משותף.

 

מספר 2 בימין החדש, נפתלי בנט, אמר כי לאחר הגעה לסיכום על האיחוד הוא יפעל לצירוף זהות - אבל כנראה שמנהיג זהות לא מאמין שכך יקרה. משה פייגלין אמר שזהות לא תיכלל באיחוד הימני: "אף שבאופן אישי הבאתי בבחירות האחרונות הרבה יותר קולות מאיילת ומנפתלי, ואף שידנו מושטת לחיבור כבר למעלה מחודש, העדיפה שקד לנהל משא ומתן עם כל המפלגות שמימין לליכוד, מלבד זהות. זהות תרוץ בעצמה במלוא המרץ בכדי להבטיח שלמחנה החירות יהיה ייצוג מכובד מאוד בכנסת הקרובה. בכל הנוגע לטענות על פיצול קולות הימין - נא לפנות לאילת שקד".


פורסם לראשונה 28/07/2019 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי קוץ, עמית שאבי
שקד ופרץ, היום
צילום: רפי קוץ, עמית שאבי
מומלצים