שתף קטע נבחר

"מתנחלת תל אביבית": התקווה של שקד למצביעים חילונים

בעקבות האיחוד, רוני ססובר זינקה מהמקום ה-13 ב"ימין החדש" אל המקום התשיעי ברשימה החדשה של איילת שקד. במפלגה מקווים שרעייתו של איש הטלוויזיה לשעבר גיל ססובר תצליח למשוך קהל מחוץ לציונות הדתית

 

רוני ססובר ()
רוני ססובר

החילונית השנייה ברשימת הציונות הדתית: אם יצליחו אנשי "הימין המאוחד" להכפיל את המנדטים שקיבלו רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' בבחירות האחרונות, במקום ה-9 תוצב האישה החילונית השנייה של הרשימה - רוני ססובר.

 

ססובר, המקורבת לבנט, היא רעייתו של איש הטלוויזיה לשעבר גיל ססובר ועורכת דין במקצועה. בבחירות האחרונות הוצבה ססובר התל אביבית במקום ה-13 ברשימת "הימין החדש" - ובמפלגה רואים בה כמי שיכולה למשוך מצביעים ימנים ליברליים.

 

בחשבון הטוויטר שלה ססובר מגדירה את עצמה "מתנחלת תל אביבית", ומרבה לצייץ את דעותיה הפוליטיות בסוגיות שונות. כך למשל, התייחסה אתמול להתנחלויות וכתבה: "לא עוד מתנחלים - אלא מתיישבים, החלוצים של ימינו. לא עוד התנחלויות, אלא התיישבויות. כל אלה ביהודה ושומרון, הם של עם ישראל ולא נוותר על סנטימטר מאדמותינו".

 

 

הימין המאוחד ()
ראשי הימין המאוחד

בציוץ נוסף שעסק בילדי העובדים הזרים המיועדים לגירוש כתבה כי "מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, ועלינו לשמור שתישאר כזו. מדינת ישראל היא מדינת חוק, בין השאר חוקי הגירה. יש מי שקצת קשה להם עם העניין השולי הזה של החוק, ויש מנהיגה בימין שלא פוחדת לומר את האמת, המסתננים וילדיהם נמצאים כאן באופן לא חוקי וצריכים לחזור למדינתם".

 

ססובר לא חסכה בביקורת גם על חברי כנסת בשמאל. לאחר עזיבתה של סתיו שפיר ממפלגת העבודה למחנה הדמוקרטי כתבה: "סתיו מצאה את מקומה במפלגה המתאימה לה, לא מקבלת את רצון הבוחר ובעצם מנסה למוטט את מפלגת העבודה. מתה על הדמוקרטים האלה".

 

במסגרת ההסכם שנחתם בין איילת שקד, נפתלי בנט, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', ארבעת המקומות הראשונים של הימין החדש ישובצו בתשיעייה הראשונה, כפי ששקד ובנט דרשו מלכתחילה. כך הגיעה ססובר מהמקום ה-13 של שקד - למקום התשיעי ברשימה המאוחדת. הימין החדש יקבל גם את מקומות 11 ו-12 ברשימה החדשה.

 

ססובר התמחתה בעבר במשרדו של עו"ד דב ויסגלס. אביה, משה פטרבורג, הוא מבעלי השליטה לשעבר בקבוצת קנדה ישראל, ודודה יצחק פטרבורג כיהן בין היתר כיו"ר דירקטוריון חברת טבע וכמנכ"ל זמני שלה, וכן כמנכ"ל סלקום ושירותי בריאות כללית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים