שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הצעירה הבריטית נאשמת בעדות שקר, וטוענת: "הפצת הסרטונים - חמורה בהרבה"

  בית המשפט האריך בשמונה ימים את מעצר הבריטית, הנאשמת שמסרה עדות שקר בנוגע לאונס קבוצתי שעברה לכאורה בידי נערים ישראלים. העונש המקסימלי: שנת מאסר, קנס או שניהם יחד. פרקליטה: "הפצת הסרטונים - עבירה פלילית חמורה בהרבה. מי הדליף ומדוע?". השופטת נזפה בה: "גרמת למעצר שווא של 12 נערים"

   

   

   

  החשודה הבריטית מובאת לבית המשפט

  החשודה הבריטית מובאת לבית המשפט

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בבית המשפט בקפריסין הוגש הבוקר (ג') כתב אישום בגין עדות שקר ופגיעה ברגשות הציבור נגד הצעירה הבריטית בת ה-19 שהודתה כי שמסרה עדות שקר בנוגע לאונס קבוצתי שעברה לכאורה בידי ישראלים. היא, מצידה, טוענת כי צילום הסרטונים והפצתם ברשת מהווים עבירה חמורה יותר. השופטת בדיון הטיחה בנאשמת שעדות השקר שמסרה גרמה למעצר שווא של 12 נערים.

   

   הדיון, שהיה אמור להתקיים אתמול נדחה ביממה משום שעורך דינה של החשודה הגיע רק אמש לאי. מעצרה הוארך בשמונה ימים. העונש המקסימלי בגין העבירות הללו יכול להגיע עד שנת מאסר, קנס או שניהם יחד.

   

  לאורך כל הדיון בעניינה שמרה הנאשמת על שתיקה. בני משפחתה ליוו אותה, אך סירבו להשיב על שאלות. פרקליטה, עו"ד אנדראס פיתאליס, אמר בצאתו מהדיון: "עלינו לקבל את כל הראיות. אחרי שנקבל את כל הראיות, נקבל החלטה.

   

  "אני לא אומר שהיא תודה ותשיב שהיא אשמה או שתכפור ותענה שאינה אשמה. זה עניין פרוצדורלי ונפעל בהתאם לחוק. הסרטונים שלה עכשיו באינטרנט וברצוני להסב את תשומת לבכם כי הפצת הסרטונים היא עבירה פלילית הרבה יותר חמורה ממה שמיוחס לה היום, וזה מעלה את השאלות מי הדליף את הסרטונים ומדוע". 

   

  עו"ד ניר יסלוביץ', שייצג חלק מהנערים, אמר בתגובה על כתב האישום: "מהיכרותי את רשויות החקירה בקפריסין, אני סמוך ובטוח שהן יבואו עמה חשבון. אעשה כל שביכולתי על מנת שימצו את הדין עם מתלוננת השווא בחומרה המתבקשת".

   

  התיירת הבריטית שהאשימה את הנערים הישראלים באונס מובאת להארכת מעצר בקפריסין (צילום: AP)
  החשודה, אתמול בצאתה מבית המשפט (צילום: AP)
   


  התיירת הבריטית שהאשימה את הנערים הישראלים באונס מובאת להארכת מעצר בקפריסין (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  התפנית בפרשה התרחשה בלילה שבין שבת לראשון, לאחר שהחוקרים גבו מהתיירת הבריטית עדות נוספת בעקבות ממצאי הדנ"א שהתקבלו. הם עימתו אותה עם ממצאים אלו וכן עם הסרטונים שבהם היא נראית מקיימת יחסי מין בהסכמה בימים שקדמו לאירוע. הצעירה התקשתה לתת תשובות ונמצאו סתירות רבות בעדותה.

   

   

  פרשת המין בקפריסין: ריאיון עם אחד הנערים    (צילום: שמוליק דודפור)

  פרשת המין בקפריסין: ריאיון עם אחד הנערים    (צילום: שמוליק דודפור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשלב מסוים בחקירתה היא נשברה והודתה שבדתה את האונס. "הכל נעשה בהסכמה. נכנסתי לחדר שלהם כי התכוונתי לקיים איתם יחסי מין", סיפרה. "נפגעתי מזה שהם צילמו אותי בלי רשותי. במהלך אותו הלילה אחד הנערים הישראלים כעס שסירבתי לקיים איתו יחסי מין ואמר לי לעזוב את החדר שלו - אז החלטתי לנקום".

   

  חגיגות עם נחיתת הנערים החשודים באונס התיירת הבריטית מקפריסין בנתב
  הנערים שנחשדו בפרשה אחרי הנחיתה בישראל(צילום: יאיר שגיא)

  הנערים ובני משפחותיהם ()
  אחד הנערים ואביו

   

  היא סיפרה שיצאה מהחדר ופגשה שתיים מחברותיה: "סיפרתי להן שעברתי אונס והן לקחו אותי למרפאה המקומית. שם התקשרנו למשטרה ואמרתי להם שעברתי אונס. הם הגיעו ועצרו את כל הישראלים". לאחר שהודתה, היא נעצרה וכל שבעת הנערים שנותרו במעצר (אחרי שחמישה כבר שוחררו בשבוע שעבר), שוחררו גם הם. הם נחתו שלשום בישראל.


  פורסם לראשונה 30/07/2019 11:03

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים