שתף קטע נבחר

החשד בקפריסין: המתלוננת בדתה אונס כי כעסה שצולמה

בעוד הנערים הישראלים שנעצרו בחשד לאונס קבוצתי בדרכם להשתחרר, המתלוננת הבריטית נעצרה בחשד למתן עדות שקר. הורי הנערים הגיעו למתקן המעצר ממנו הם ישוחררו: "הילדים שלנו בדרך הביתה"

  

 

חוקרי המשטרה בקפריסין חושדים כי התיירת הבריטית שהתלוננה כי עברה אונס קבוצתי על ידי 12 נערים ישראלים בבית מלון בדתה את הדברים, מאחר שכעסה כי צולמה במהלך קיום יחסי מין עם כמה מהם. המתלוננת בת ה-19 נעצרה הבוקר (א') בחשד למתן עדות שקר, בעוד הנערים ישוחררו ממעצר בשעות הקרובות.

קרובי משפחה של הנערים החשודים ()
משפחות הנערים מגיעות לבית המעצר לקראת השחרור

המשטרה בקפריסין עצרה לפני שבוע וחצי את 12 הנערים הישראלים בחשד לאונס התיירת הבריטית, לאחר שהתלוננה כי הם ביצעו בה אונס קבוצתי בבית המלון "פמבוס נאפה רוקס" שבו נפשו. ביום חמישי שוחררו חמישה מהנערים ושבו לישראל, אך מעצרם של שבעה אחרים הוארך בשישה ימים לקראת המשך חקירתם. הבוקר חלה תפנית משמעותית, כאשר המשטרה הודיעה על שחרורם לאלתר של שבעת הנערים שעדיין נמצאים במעצר.

 

כעת מאמינים החוקרים הקפריסאים כי הבריטית בת ה-19 קיימה יחסי מין בהסכמה עם כמה מהנערים, אך היא זעמה על כך שהנערים צילמו אותה במהלך המפגש - ולכן החליטה להגיש נגדם תלונה שקרית על אונס. "כנראה היא שינתה את דעתה, את גרסתה, וזה מה שגרם לחוקר להאמין שמדובר פה על עלילת שקר", אמר לאולפן ynet עו"ד יניב הברי, המייצג חלק מהעצורים.

הנערים ובני משפחותיהם ()
הנערים ובני משפחה בבית המעצר לקראת השחרור

קרובי משפחה של הנערים החשודים ()
"זאת הייתה עלילה". קרובי העצורים מגיעים לבית המעצר
 

עו"ד ניר יסלוביץ', פרקליטם של יתר הנערים, אמר: "אחרי שהם הטיחו בה את כל ההטעיות, היא לא יכלה להתמודד עם זה, וכשהחוקר ראה שהיא לא מספקת שום הסבר סביר ואמין, אז אי אפשר שלא להשאיר אותה במעצר. אני ידעתי שמדובר פה במתלוננת שקרנית, לצערי".

 

בינתיים שבעת הנערים, שהוחזקו במתקני מעצר ברחבי קפריסין, מובאים לאיה נאפה, משם הם ישוחררו יחדיו לאחר שייפגשו עם הוריהם. הורים וקרובים שלהם הוכנסו לבית המעצר כדי לקבל את פניהם. כמה מהם חגגו את השחרור הקרב בריקוד ובשירת "אנחנו מאמינים בני מאמינים".

 

 

עו
עו"ד ניר יסלוביץ'

בכניסה למקום אמרו כמה הורים: "הילדים שלנו בדרך הביתה. שבו בנים לגבולם. הם לא עשו כלום. זו הייתה עלילה. אנחנו רוצים לחזור כבר לישראל". הורים אחרים אמרו: "קודם כל נחזיק את הילדים שלנו ביד, נחזיר אותם הביתה כשנגיע לארץ, יש לנו הרבה מה להגיד - ונאמר". קרובי משפחה נוספים אמרו: "תודה לאל, הצדק יצא לאור אחרי שבועיים ללא שינה. עברנו הרבה ימים קשים. מההתחלה האמנו להם".

 

אביו של נער שנעצר אמר עם הגיעו לבית המעצר באיה נאפה: "הוכח שמההתחלה ועד הסוף כל מה שאמרנו - שהילדים היו חפים מפשע ושהכל היה בהסכמה שלה - היה נכון. הוכח שצדקנו לאורך כל הדרך והקדוש ברוך עשה פה נס גלוי. הוא הראה לכולם, לתקשורת ולכל מי שדיבר, מי בעל הבית פה: הקדוש ברוך הוא הוא בעל הבית, והוא דאג שהילדים האלה ייצאו, כי הילדים האלה דברו אמת מההתחלה".

 

אתמול עוד נמשכה חקירת האונס, והמשטרה המקומית הרחיבה את חיפושיה לאחר שמצאה שלוש דגימות דנ"א שלא שייכות לאף אחד מהחשודים. בעקבות זאת עלתה הערכה כי מעורבים נוספים באירוע חמקו לישראל. ראש צוות החקירה, סמל מריוס כריסטו, הגיע אתמול לבית המלון "פמבוס נאפה רוקס" באיה נאפה, שבו התרחש המקרה לכאורה. הוא ביקש מהנהלת המלון להעביר לו רשימות של כל התיירים שהתארחו במקום ביממה שלפני המקרה, שהיה לפי החשד ביום רביעי שעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
אחד הנערים בעת המעצר
צילום: EPA
מומלצים