שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האשימה פוליטיקאי באונס ונפגעה ממשאית
  הודית אמיצה התלוננה שחבר פרלמנט ממפלגתו של רה"מ נרנדרה מודי אנס אותה. שוטרים סירבו לקבל את תלונתה, אביה נעצר והוכה למוות – והיא ניסתה להצית את עצמה. רק בעקבות מחאה ארצית הועבר התיק לבית המשפט. שלשום פגעה משאית בה ובעורכת דינה, והן נפצעו קשה: "ניסיון התנקשות"

  מפגינים יצאו ביממה האחרונה למחות בבירת הודו ניו דלהי בדרישה להאיץ את חקירתה של תאונה שבה נהרגו בתחילת השבוע שתי נשים ועוד שתיים נפצעו. אחת הפצועות היא צעירה בת 19 שהאשימה חבר פרלמנט ממפלגת השלטון כי אנס אותה, ותומכיה חושדים כי האסון אינו באמת תאונה – אלא ניסיון התנקשות.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  הודו הפגנות תאונה מתלוננת על אונס נגד פוליטיקאי נפצעה קשה ()
  מפגינות למען צדק למתלוננת. מפקד המשטרה: "זה נראה כמו תאונה"

  מפלגות אופוזיציה וארגונים למען זכויות הנשים טענו אתמול כי התאונה שאירעה ביום ראשון הייתה ניסיון מצד תומכיו של חבר הפרלמנט, קולדיפ סנגר, לרצוח את הצעירה, כדי להחליש את התיק נגדו. סנגר ממתין בימים אלה למשפטו.

   

  המכונית שבה נסעה הצעירה נפגעה ממשאית במדינת המחוז אוטר פרדש שבצפון הודו. שתיים מדודותיה של הצעירה נהרגו ועורכת הדין שלה נפצעה באורח קשה. נהג המשאית והבעלים שלה נעצרו.

   

  רק מעט פרטים ידועים על התאונה עצמה: בין השאר ידוע שלפני הפגיעה במכונית האיץ נהג המשאית את מהירותה, ובתקשורת ההודית דווח כי מעוררת חשד העובדה שמספר הרישוי של המשאית הוסתר בצבע. למרות זאת, מפקד המשטרה של מדינת המחוז, א.פ סינג, אמר כי כרגע נראה שהאירוע אכן היה תאונה, ולא מעשה מכוון. "אנחנו בוחנים את כל ההיבטים, אנחנו בודקים את רישומי השיחות וגבינו עדויות מעדי ראייה", אמר.

  הודו הפגנות תאונה מתלוננת על אונס נגד פוליטיקאי נפצעה קשה ()

  הצעירה בת ה-19 העידה כי חבר הפרלמנט סנגר, איש מפלגת השלטון BJP של ראש הממשלה נרנדרה מודי, אנס אותה בביתו בשנת 2017. לדבריה, כשהגיעה למשטרה להגיש תלונה סירבו תחילה השוטרים למלא את הבקשה ואביה נעצר והוכה קשות, לכאורה על-ידי אחיו של סנגר. בהמשך מת מפצעיו. לאוטר פרדש, נציין, יש זה שנים שם של מדינת מחוז עם אכיפה רפה למדי של החוק.

   

  בעקבות הטרגדיה שחוותה ניסתה הנערה להצית את עצמה מחוץ לביתו של יוגי אדיטיאנאת', מנהיג מדינת אוטר פרדש שאף הוא איש BJP. בעקבות ניסיון ההצתה ההוא התעורר זעם ברחבי הודו, והמחאה הובילה לכך שהתיק הועבר לטיפולם של חוקרים פדרליים. אלה עצרו אשתקד את סנגר. הוא דוחה את ההאשמות נגדו.

   

   

  משפחתה של הצעירה בטוחה שפציעתה ביום ראשון השבוע נגרמה מניסיון התנקשות מכוון כדי למנוע מהתיק להגיע לדיון בבית המשפט. ביום שני השבוע הושעו לזמן קצר הדיונים בפרלמנט ההודי בעקבות מחאת האופוזיציה על הפרשה. פריאנקה גנדי, מנהיגת מפלגת הקונגרס, היושבת באופוזיציה, אמרה כי האסון "מזעזע" ושאלה מדוע סנגר עדיין מורשה להיות חבר במפלגת BJP.

  הודו הפגנות תאונה מתלוננת על אונס נגד פוליטיקאי נפצעה קשה ()

  האלימות נגד נשים הפכה לנושא פוליטי בוער בהודו אחרי האונס הקבוצתי בניו דלהי שביצעו בשנת 2012 נוסעי אוטובוס בצעירה בת 23 לעיני בן זוגה. הם התעללו בה במשך שעות, וימים אחר כך היא מתה בבית החולים. בעקבות האירוע ההוא יצאו המוני הודים לרחובות, והענישה על מעשי אונס הוחמרה מאוד. למרות זאת, דיווחים על תקיפות מיניות איומות ומעשי רצח מזוויעים נגד נשים ממשיכים להגיע מהודו שבוע אחר שבוע.

   

  כ-40 אלף מקרים של תקיפה מינית מדווחים בהודו מדי שנה, אבל פעילים הנלחמים בתופעה מדגישים שהמספר האמיתי גבוה בהרבה, משום שרבים ורבות מהקורבנות נמנעים מהגשת תלונה בשל חששם מדעות קדומות ומכך שהחוקרים לא יאמינו להם. רק אתמול מתה מפצעיה אישה בת 36 שהציתה את עצמה בעיר ג'איפור, במערב הודו, אחרי שלטענתה המשטרה לא טיפלה בתלונה שהגישה על אונס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "איך הוא עדיין חבר מפלגה?". מפגינות למען הצעירה
  מומלצים