שתף קטע נבחר

הנשים של ראש "הכת הירושלמית" רצות לכנסת

"הימין החילוני" של ראש העיר טבריה רון קובי, "הבלתי משוחדים" בהנהגת סגן ראש העיר רחובות לשעבר שצבע מדרכות באדום-לבן וגם נשות מנהיג הכת הפוליגמית דניאל אמבש שקוראות לאפשר לכל אחד "לחיות לפי בחירתו". רגע לפני סגירת הרשימות לכנסת: אלו כמה מהמפלגות הקטנות שמקוות להפתיע


מייסות מפלגת קמ
מייסדות מפלגת קמ"ה (מימין לשמאל): אזמרה, אילנה, שירן ואדרת(צילום: יח"צ)

יממה בלבד לסגירת הרשימות לבחירות לכנסת ה-22, כבר עכשיו ניתן לומר: מספר השיא של 47 מפלגות שנרשמו בבחירות הקודמות לא יחזור על עצמו. בבחירות החוזרות שיתקיימו ב-17 בספטמבר מסתמן שרק כמחצית ממספר המפלגות שהשתתפו בפעם הקודמת ינסו את מזלן שוב בקלפי.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בין המועמדים המוכרים הבודדים שמתמודד הפעם במסגרת מפלגה חדשה: ראש העיר הלוחמני של טבריה, רון קובי, שעומד בראש הימין החילוני. אף שזכה לפרסום בחודשים האחרונים בשל התנגדותו למאמצי ההדתה בעיר - ובעקבות המאבקים הקולניים עם שר הפנים אריה דרעי - הוא לא הצליח, עד כה לפחות, לתרגם את ההד התקשורתי להתרוממות בסקרים.

 

 

היא אמנם לא מוכרת, אך נראה שהמפלגה המפתיעה ביותר בבחירות הקרבות מורכבת מבנות זוגו של מנהיג הכת הירושלמית העצור דניאל אמבש. כמחצית מחברות מפלגת קמ"ה (קידום מעמד הפרט) הן בנות זוגו של אמבש, חסיד ברסלב הנשוי לשש נשים ואב ליותר מעשרה ילדים, המרצה עונש מאסר של 26 שנים בגין התעללות מינית והחזקת בני אדם בתנאי עבדות.

 

אמבש נעצר ב-2011 לאחר שהמשטרה פשטה על בתים שלו ושל נשותיו בירושלים ובטבריה ורשויות הרווחה הוציאו את ילדיהם מחזקתם. על אמבש הושת עונש כבד לאחר שהורשע בעבירות החמורות. בשנה שעברה דחה בית המשפט העליון ערעור שהגיש. במקביל, הגישו ארבע מנשותיו, שעדיין מתגוררות יחד, בקשה לשב"ס על מנת שיוכלו לקיים איתו ביקורי התייחדות.

מפלגת
חברי מפלגת "אדום לבן הבלתי משוחדים"(צילום: יח"צ)

עתה, ארבע הנשים - אדרת, אזמרה, אילנה ושירן - החליטו להעביר את מאבקן לזירה הפוליטית. חזון מפלגתן, נדמה שלקוח מסיפורן האישי, שכן הוא גורס כי למדינה אסור להתערב בבחירות האישיות של הפרט, כל עוד אין פגיעה בזולת. בהתאם, הן חרתו על דגלן להבטיח הגנה על זכויות הפרט לחיות את חייו לפי בחירתו, כמו גם הקמת גופי פיקוח חיצוניים על הרשויות, שינוי שיטת המשפט לזו הכוללת חבר מושבעים והגבלת סמכויות עובדי רווחה.

 

"את ההשלכות של מה שחברי הכנסת עושים בכנסת אנחנו חיות על בשרנו", אמרה יו"ר המפלגה, אדרת אמבש, ל-ynet ול"ידיעות אחרונות". "אנחנו רואים איך הדברים פועלים בצורה כושלת". לדבריה, אין קשר בין הקמת המפלגה לעונש שמרצה בן זוגה. "הרבה מאוד תושבים נתקלים באטימות של הממסד. זו בעיה חברתית ולא בעיה אישית".

 

מפלגה קטנה אחרת שגם מתמודדת הפעם היא "אדום לבן הבלתי משוחדים" בראשות עמי פינשטיין, סגן ראש העיר רחובות לשעבר שהתפרסם עקב צביעת מדרכות עירו באדום לבן. היא כוללת דמויות מוכרות כמו שמעון (כושי) רימון מפונדק הדרכים הידוע בכביש הערבה, הק"מ ה-101.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
חברות מפלגת קמ"ה
צילום: יח"צ
מומלצים