שתף קטע נבחר

רון קובי: "דרעי מאפיונר שהשתלט על המדינה"

ראש העיר טבריה מרוצה מהדיון בבג"ץ, שבו הסתמן כי יידחה השימוע שהתכוון לערוך לו שר הפנים. "ניצחון לדמוקרטיה", הכריז קובי - ותקף את דרעי: "במקום לפתח את הפריפריה, משרד הפנים מתעסק רק באינטרסים שלו". על הריצה לכנסת: "מייצג את הימין השפוי, יש פה כוחות אופל"

 

 

יום לאחר הדיון בבג"ץ שבו עמדו לצדו השופטים ומתחו ביקורת על האפשרות ששר הפנים אריה דרעי יערוך לו שימוע לקראת פיטורים בתקופת בחירות, הכריז ראש העיר טבריה רון קובי בריאיון באולפן ynet על "ניצחון עבור הדמוקרטיה הישראלית", ותקף בחריפות את דרעי "המאפיונר" כדבריו.

 

בדיון אתמול הציעו השופטים לדחות את השימוע ל-3 באוקטובר, ועד אז להקים מועצה של פקידי ציבור במקום מועצת העיר שפוזרה, במטרה לאפשר לקובי הזדמנות נוספת להעביר את התקציב - ובכך לייתר את הצורך בשימוע.

קון קובי אריה דרעי (צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי)
קובי ודרעי(צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי)

"יש פה אמירה מפורשת, הדמוקרטיה של תושבי טבריה והדמוקרטיה הישראלית נשמרו אתמול. לא יכול להיות ששר שנמצא בניגוד עניינים גמור איתי, גם מוסדי וגם מפלגתי, פוליטי וגם ברמה האישית, יבוא ויקבע לי שימוע", אמר קובי.

 

הוא הוסיף כי הוא בטוח שיצליח להעביר את התקציב, אם ההצעה תתקבל על-ידי השופטים בסופו של דבר. "עוד שבועיים יהיה תקציב. כלומר כל הסיפור הזה של השימוע הוא מיותר לחלוטין".

 

קובי טוען כבר זמן רב שהשר דרעי הוא זה שפעל למנוע את אישור התקציב במועצה שפוזרה, במטרה לקיים את שימוע הפיטורים בסופו של דבר. "חברי המועצה הלעומתיים ניסו להפיל ראש עיר בעזרת אי-הצבעה על התקציב ולמעשה זה בדיוק הנקודה, שם יצא העוקץ. אמר את זה כבוד השופט מלצר. הם כרתו את הענף שעליו הם ישבו. החוק לא נותן לחברי המועצה לבוא ולהפיל ראש עיר על תקציב. זה משאיר שיקול דעת לשר ואז השר צריך לעשות שיקול דעת עם שימוע".

דיון של ראש עיריית טבריה רון קובי נגד משרד הפנים בבג
קובי, אתמול בדיון בבג"ץ(צילום: עמית שאבי)

את דרעי, שבעבר אמר קובי כי מקומו בכלא, הוא כינה הפעם "מאפיונר": "אתם לא מבינים כמה הבן אדם הזה השתלט פה על המדינה, בכל-כך הרבה תחומים. אף ראש רשות לא הרים את הראש, לא מדבר ואומר: יש פה בעיה עם משרד הפנים".

 

לדבריו, "משרד הפנים היום עובד בנורמות פסולות, הרבה מאוד כוח, הרבה מאוד אינטרסים. הגיע הזמן שהם ייכנסו למקום שממנו אי-אפשר יותר להשתלט על הציבור הישראלי. יש כאן בעיה קרדינלית, משרד הפנים במקום לפתח את הרשויות, לפתח את הפריפריה, מתעסק אך ורק באינטריגות ואינטרסים שעוזרים לשר שלו".

 

במקביל למאבקים הפנימיים שהוא מנהל בטבריה, קובי מתמודד בבחירות הקרובות בראשות מפלגה חדשה שהקים, בשם "הימין החילוני". עם זאת, כשיומיים בלבד נותרו לסגירת הרשימות, קובי עדיין לא הגיש את רשימת המפלגה. "זה קורה, בסוף יש דד-ליין", אמר כשנשאל על כך. "אני לא סתם רץ לכנסת. יש פה כוחות אופל, אני הולך להחליף את דרעי בתור שר הפנים, הגיע הזמן".

 

-יש לך עוד יומיים.

"סבלנות. אני חושב שאנשים מבינים היום שצריך אומץ. תראו מה שקורה היום באיחוד מפלגות הימין, מימין לליכוד, זה פשוט שערורייה. הציבור לא מקבל את זה, הציבור רואה את הקיצוניות, סמוטריץ', אפילו לי הוא קרא נאצי. פרץ, עם הלהט"ב. ותראו, אנשים לא רוצים להצביע לביבי ובסוף לקבל את איחוד מפלגות הימין הקיצוני הזה ומצד שני לא רוצים לקבל את אריה דרעי והכפייה החרדית הזאת. אנחנו כמו בגין, אנחנו ליברלים, אנחנו נאמנים לדרך הימין השפוי".

יו
"מאפיונר". קובי על דרעי(צילום: אוהד צויגנברג )
 

הוא ציין כי ברשותו "סקרי עומק" שבהם מפלגתו מקבלת 10-6 מנדטים. "אני חושב שגם הליכוד וגם כחול לבן יורדים חזק מאוד בסקרים", ציין. את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שרץ כמוהו תחת ההבטחה להילחם בכפייה דתית, הוא האשים בכך ש"לקח את זה הרבה מאיתנו". קובי רמז לשותפות של ליברמן בעבר עם גורמים חרדים: "אני לא חושב שהוא יכול להתנתק בכלל מהחברויות שלו והשיתופי פעולה שהיו לו עם אריה דרעי ולא נשכח את הסיפור עם הטיולים לווינה".

 

-אתה לא מושתל של הליכוד?

"אני לוקח לליכוד מנדטים, אז איך אני מושתל של הליכוד? יש פה פרדוקס, כולם אומרים את זה אבל תשמע, בסוף אני מייצג אנשים שיש להם דעות ימניות וצריך להבין שבימין יש גם ימין שפוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי
קובי ודרעי
צילום: עמית שאבי, אלכס קולומויסקי
מומלצים