שתף קטע נבחר

מומחים הסירו גידול נדיר בגולגולת של ילדה - דרך האף

במשך 40 שעות: רופאים בבית החולים שניידר לילדים הסירו גידול מראשה של ילדה בת 7 דרך אפה. אמה: "הצילו את חיי בתי ונלחמו עליה כשאחרים ויתרו"

גידול נדיר התפתח בגולגולת של ילדה בת שבע וסיכן את חייה, הרופאים הצליחו להסיר אותו דרך האף: בניתוח שארך 40 שעות רצופות בבית החולים שניידר לילדים, הסירו רופאים גידול מראשה של זויה בת ה-7, דרך האף.

 

זויה המתגוררת ברוסיה, בעיירה הרחוקה כשעה מהקוטב הצפוני, אובחנה עם גידול בגודל של כדור טניס מסוג כורדומה, על בסיס הגולגולת ושתי החוליות הראשונות של עמוד השדרה, מה שגרם לדחיקת גזע המוח לאחור. הגידול הנדיר מופיע אצל אחד מכל עשרה מיליון ילדים.

 

לאחר שמשפחתה לא מצאה טיפול מתאים בבתי החולים ברוסיה, משפחתה של זויה הגיעה לישראל.

 

קיראו עוד:

התינוק שפרכס וגרם לרופאים לגלות את הסיבה: גידול ענק אצל אמו

חוקרים מאונ' ת"א: "מצאנו מה גורם לסרטן עור להפוך לאלים"

קומבינציית התרופות שהצליחה להאריך את חיי חולי סרטן הכבד

 

לכתבה חדש חדש בית חולים שניידר רופאים גידול  (צילום: דוברות שניידר)
צוות הרופאים והילדה זויה (צילום: דוברות שניידר)

 

"רגע מרגש"

לביצוע הניתוח נערך צוות רב-תחומי הכולל נוירוכירורגים, רופאים מומחי אף אוזן גרון, רופאים מרדימים המומחים בהרדמת ילדים, מומחי אלקטרופיזיולוגיה, אחיות חדר ניתוח וצוותי טיפול נמרץ, שהתכונן לכך במשך זמן רב. ד"ר אמיר קרשנוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים, היה חלק מהצוות.

 

ביום הראשון, במשך 19 שעות רצופות, הצליחו המנתחים ד״ר אמיר קרשנוביץ וד"ר איתן סודרי, מנהל היחידה לאף וסינוסים במחלקת א.א.ג של בילינסון, להסיר את רוב הגידול. מספר שעות לאחר מכן, ביום שלמחרת ובמשך ארבע שעות ביצעו קיבוע של הראש לצוואר, יחד עם ד"ר דניס פושקוב, רופא בכיר במחלקה לנוירוכירורגיה, בביה"ח בילינסון.

 

ד"ר קרשנוביץ: "גידול כזה הוא נדיר ביותר. אחד הרגעים המרגשים של נוירוכירורג, הוא הרגע בו הוא יודע כי הצליח להסיר את הגידול במלואו, ללא פגיעה ברקמה או בתפקוד המוח.

 

"בזכות המיומנות והניסיון של הצוות המנתח, לצד צוות מרדימים מקצועי המומחה בהרדמת ילדים, הצלחנו להוציא את הגידול דרך האף ולהציל את חיי הילדה. אני מתרגש לראות את זויה כפי שהיא עכשיו, לאחר הניתוח".

   

שלושה ימים לאחר הניתוח הראשוני, המשיכו את מלאכת הוצאת הגידול, ובמשך 17 שעות רצופות הסירו את שארית הגידול, עד להוצאתו המלאה. "לשמחתנו ובניגוד להיערכות המוקדמת, הצלחנו לבצע את הניתוח הפחות פולשני ולהימנע מהגעה לגידול דרך החלק האחורי של הגולגולת שלה", הסביר ד"ר קרשנוביץ.

 

לאחר הניתוח, הילדה התאוששה ביחידה לטיפול נמרץ במרכז שניידר ומשם הועברה למחלקה הכירורגית. בימים הקרובים תחזור לביתה שברוסיה. אמה של זויה הודתה לצוות ואמרה: "אני מודה לכל אחד ואחד מצוות הרופאים והאחיות שהצילו את חייה של בתי, ונלחמו עליה כשאחרים ויתרו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות שניידר
גידול נדיר. זויה והרופאים המטפלים
צילום: דוברות שניידר
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים