שתף קטע נבחר

"עישנתי פה גראס": המופע בכנסת של יו"ר "אדום-לבן"

חילק סמים לעיתונאים, כינה את אנשי רשימתו "ל"ו הצדיקים" ואמר: "הקמתי את ברית המקופחים - נשים, יוצאי אתיופיה, בדואים וסטלנים". עמי פינשטיין, לשעבר סגן ראש העיר רחובות שצבע מדרכות באדום-לבן, הציג את רשימתו לכנסת

 

 

 

הפיראטים פגשו שוב את יו"ר ועדת הבחירות, פייגלין הודיע כי הוא רץ לבד, מספר 2 של ליברמן הבהיר כי לא יתנו יד לממשלה צרה - אבל את הכותרות בחצי היום הראשון להצגת הרשימות לבחירות כנסת תפסה מפלגה אחרת, אלמונית עד עתה. עמי פינשטיין, לשעבר סגן ראש העיר רחובות, היה מוכר כאיש שצבע את מדרכות העיר באדום-לבן - אבל את המופע שלו לא ישכחו חברי ועדת הבחירות עוד זמן רב. ynet העביר את הצגת הרשימות בשידור חי.

 

היום (ד') הציג פינשטיין את רשימת מפלגתו לכנסת - "אדום לבן הבלתי משוחדים" - שכוללת בין היתר דמויות מוכרות כמו שמעון (כושי) רימון מפונדק הדרכים הידוע בכביש הערבה, הק"מ ה-101. לכתבים ולצלמים בכנסת חילק פינשטיין גראס: "עישנתי פה גראס לפני רבע שעה. המצע אומר גראס חופשי - לגדל, לחלק, לעשן, כמה שאתם רוצים, מדינה חופשית. להיות עם חופשי בארצנו זו לא סתם סיסמה. הנה תראו עכשיו איך יעצרו אותי בגלל שאני מחזיק את זה פה".

 

הוא כינה את 36 אנשי רשימתו בכנסת "ל"ו הצדיקים" וטען: "את כל האותיות גנבו לנו כי קצין הכנסת עצר אותנו בכניסה ולא נתן לי להיכנס. אני הייתי ראשון בתור וגנבו לי את האותיות. השופט נתן לנו את האותיות י"ז. יש לנו כוכבים גדולים ברשימה. יש לנו שלושה יוצאי אתיופיה בעשירייה הראשונה. הקמתי את ברית המקופחים – יוצאי אתיופיה, בדואים, סטלנים, חקלאים, נשים ועיוורים".

עמי פיינשטיין בכנסת בזמן הגשת רשימות לכנסת ה 22 (צילום: עמית שאבי)
עמי פינשטיין מגיש את הרשימות(צילום: עמית שאבי)

עמי פיינשטיין בכנסת בזמן הגשת רשימות לכנסת ה 22 (צילום: עמית שאבי)
מחלק גראס לעיתונאים(צילום: עמית שאבי)

עמי פיינשטיין בכנסת בזמן הגשת רשימות לכנסת ה 22 (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

לדבריו, "עשו לי בעיות בכניסה כי הוצאתי רישיון נהיגה פג תוקף. הסברתי לה שהרישיון פג תוקף, אבל אני בתוקף. אמרתי לה 'זה מזהה אותי, מה את רוצה ממני?', אמרה לי 'תעוף מהכנסת'. אמרתי לה 'תגידי את משוגעת? אני בא להגיש רשימות'. בגלל שאני מדבר עם הידיים היא חשבה שאני מאיים עליה, הגיעו חמישה שוטרים וזרקו אותי מהכנסת, לא רצו לתת לי להיכנס". לאחר מכן הוכנס פינשטיין לכנסת לאחר שקיבל אזהרה, ובליווי משמר הכנסת.

 

"אנחנו נחלק לאנשים גראס בהליקופטרים, אני וגדי וילצ'נסקי", אמר כשהוא מעוות את שמו של גדי וילצ'רסקי שמתמודד ברשימתו. "לי אף אחד לא יכול להגיד לא. אם מישהו יגיד לי לא אני אעשה פו ואעיף אותו. המצע שלנו הוא לטובת המסכנים. אני אדם עשיר מאוד ואני לא עושה חשבון לאף אחד. יש לי כסף כמו זבל, אבל זה משעמם. אני בעד השקופים, אלה שסובלים במדינה הזו, שהממסד רומס אותם. אנחנו 12 שבטים והגיע הזמן שנלמד לחיות ביחד ולא לריב אחד עם השני כל היום".

 

הרשימה הראשונה שהוגשה הבוקר לחברי ועדת הבחירות, בראשות המשנה לנשיאת העליון השופט חנן מלצר, היא דע"ם. אחריה, מלבד זהות של משה פייגלין וישראל ביתנו של ליברמן, הוגשו גם רשימות מנהיגות חברתית, עוצמה כלכלית, זכויותינו בקולנו והפיראטים. האחרונים קראו לרשימתם בשם "הפיראטים - כי כולנו באותה סירה והכל אותו שייט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
עמי פינשטיין
צילום: עמית שאבי
מומלצים