שתף קטע נבחר

תיעוד: אנשי חמאס מפקחים על ההפגנות - מטרים ספורים מכוח צה"ל

גורמים בפתח הפיצו תמונה של אנשי חמאס שומרים על המפגינים בעזה כדי שלא יתקרבו לגדר - ימים ספורים לאחר התקרית בעזה. בפתח לגלגו על הארגון ששולט ברצועה, אך התיעוד ממחיש את ההסדרה השקטה עם ישראל

חמאס רצועת עזה הפגנות גדר גבול מול צה

תיאום ביטחוני - גרסת רצועת עזה: למרות התקרית החריגה שאירעה השבוע ברצועת עזה, אנשי מנגנוני הביטחון של חמאס תועדו אתמול (שישי) מסיירים על גדר הגבול על-מנת למנוע מהמפגינים להתקרב לגבול.

חמאס רצועת עזה הפגנות גדר גבול מול צה
מפרידים בין המפגינים לגבול

חמאס רצועת עזה הפגנות גדר גבול מול צה

שלושת אנשי חמאס, בהם שניים לבושי מדים ואחד נוסף שעוטה אפודה כתומה במסגרת תפקידו בכוח שמופקד על שמירת אזור החיץ, צולמו במוקד ההפגנה בג'בליה שבצפון רצועת עזה במרחק של כ-15-10 מטר מרכב של צה"ל שהיה במקום.

 

התמונה ממחישה למעשה את ההסדרה השקטה שבין ישראל לחמאס, שדואג מצדו לשקט יחסי על הגבול ולהרחקת המפגינים מהגדר, לעיתים כשאנשי ארגון הטרור נמצאים בטווח אפס מכוחות הביטחון שמשקפים על הנעשה.

 

בשבועות האחרונים מספר המפגינים על גדר המערכת מדי שישי קטן, וכך גם האירועים האלימים שנרשמו כמעט בכל הפגנה. במקרים רבים אנשי חמאס התעמתו פיזית עם המפגינים במטרה להרחיק אותם מאזור החיץ, כך שלא יתקרבו לגדר ויפגעו בה. גורמים בפתח לגלגו על התמונה של שלושת אנשי חמאס והפיצו אותה תחת הכותרת "תיאום ביטחוני חמאס וישראל", כקונטרה להסתה היומיומית שחמאס מפרסם נגד הרשות הפלסטינית שמקיימת את המגעים עם ישראל ביהודה ושומרון.

 

ביום רביעי בלילה ביצע האני אבו סלאח, איש כוח תפיסת השטח של חמאס, פיגוע נגד חיילי צה"ל בגבול. הוא ירה לעבר הכוח, ופצע קצין מגולני באורח בינוני ושני לוחמים באורח קל. מתחקיר האירוע עלה כי המחבל שהה שעתיים בצד הישראלי, למרות שזוהה עם נשקו כאשר חצה את הגדר. כוח צה"ל ירה פגז של טנק לעבר העמדה שבה היה המחבל, ואז לוחמים הסתערו לעברו והרגו אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי חמאס מפקחים על המפגינים
מומלצים