שתף קטע נבחר

המחבל: איש חמאס מכוח שאחראי למנוע הסתננויות

כוח "תפיסת השטח" שאליו השתייך האני אבו סלאח אחראי למנוע שיגורי רקטות בידי גורמים סוררים ולמנוע הסתננויות. בצה"ל מעריכים כי פעל על דעת עצמו

המחבל שביצע הלילה (ה') את הפיגוע בגבול רצועת עזה הוא האני אבו סלאח, איש הזרוע הצבאית של חמאס השייך לכוח "תפיסת השטח" של הארגון. כוח זה מוצב על הגבול עם ישראל ומטרתו למנוע שיגורי רקטות בידי גורמים שאינם סרים למרות חמאס וכן למנוע הסתננויות לישראל.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא האני אבו סלאח, איש הזרוע הצבאית של חמאס ()
המחבל, האני אבו סלאח
 

 

תקרית ירי חמורה: מחבל שחדר מעזה ירה וחוסל, קצין ושני לוחמים נפצעו בינוני וקל

 

המחבל, פעיל חמאס שלבש מדים, עמד מול הכוח בשטח ישראל וירה לעברו. הוא היה חמוש ברובה קלצ'ניקוב ובכמה רימונים, והשתמש לפחות באחד מהם. "בשלב זה, לפי הבנתנו, מדובר בפעולה עצמאית של המחבל על דעת עצמו. גופת המחבל בשטחנו", אמר דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס.

 

 

הג'יהאד האיסלאמי דאג הבוקר להזים את השמועות שנפוצו ברצועת עזה כאילו המחבל הוא איש הארגון. בכך הם מעוניינים להסיר מעליהם את חובת התגובה על פגיעה באחד מאנשיהם.

 

על פי מקורות בעזה, אחיו של המחבל הוא פאדי אבו סלאח - פלסטיני קטוע רגליים שהשתתף בצעדות השיבה ונורה למוות בידי צה"ל במהלך ההפגנות הללו במאי אשתקד. הריגתו של פאדי אבו סלאח עוררה סערה ציבורית גדולה בשל היותו נכה הנעזר בכיסא גלגלים.

הסוללות בהן אירעה התקרית (צילום: יואב זיתון)
טנק ליד סוללת העפר בגבול עזה(צילום: יואב זיתון)

הסוללות בהן אירעה התקרית (צילום: יואב זיתון)
באזור הזה התרחשה תקרית האש(צילום: יואב זיתון)

 

 

עמדת חמאס שצה
עמדת חמאס שצה"ל תקף
 

עמדת חמאס שצה
 

 

על פי מקורות בעזה, אחיו של המחבל הוא פאדי אבו סלאח - פלסטיני קטוע רגליים שהשתתף בצעדות השיבה ונורה למוות בידי צה
דיווח: אחיו של המחבל נהרג בהפגנות על הגדר

בתקרית הירי שאירעה הלילה, המחבל חצה את גדר המערכת לשטח ישראל מדרום הרצועה, ירה לעבר לוחמי צה"ל והשתמש לפחות ברימון אחד. קצין מגולני נפצע באורח בינוני ושני לוחמים נפצעו קל. הם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, והודעה נמסרה למשפחות.

 

לפני כשלושה שבועות, כוח צה"ל ירה למוות בפלסטיני שהתקרב לגדר המערכת בצפון הרצועה. מצה"ל נמסר אז כי לוחמים זיהו שני חמושים עזתים שהתקרבו לגדר הגבול בצפון הרצועה, וירו כדי להרחיקם. לפי דיווחים בעזה, ההרוג מהירי הוא איש מנגנוני הביטחון של חמאס, בן 28. הזרוע הצבאית טענה כי "ישראל ירתה במכוון באחד מהפעילים שלנו במהלך מילוי תפקידו".

 

כמה שעות לאחר התקרית דובר צה"ל הודיע כי הירי על איש מנגנוני הביטחון נפתח כתוצאה מזיהוי שגוי שלו כמחבל: "שני פלסטינים הגיעו למרחב הגדר הבוקר בצפון הרצועה ובעקבותיהם פעיל ריסון של חמאס, שאמור להרחיקם חזרה לרצועה במקרים מסוג זה. כוח צה"ל שהוקפץ למקום זיהה את פעיל הריסון כמחבל ופתח בירי לכיוונו. הירי בוצע ככל הנראה כתוצאה מאי הבנה ויתוחקר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים