שתף קטע נבחר

השרים פרץ וסמוטריץ' ישתתפו בטקס הענקת פרס לרב שתמך בברוך גולדשטיין

יצחק גינזבורג, שהביע בעבר תמיכה ברוצח יזכה בפרס מטעם ארגון המתוקצב על ידי משרד החינוך. סמוטריץ': "אנשי שמאל קיצוני מקבלים פרסים וזה בסדר, אבל לימין אסור". פרץ: "לא מעורבים בקבלת ההחלטות בחלוקת הפרס". מנכ"לית מכון מולד: "גזענים חשוכים ותומכי טרור"

בצלאל סמוטריץ' ו רפי פרץ איחוד מפלגות הימין ()
סמוטריץ' ופרץ
 

שר החינוך רפי פרץ ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צפויים להשתתף ולשאת נאום במהלך טקס הענקת פרס לרב יצחק גינזבורג שהביע בעבר, בין היתר, תמיכה ברוצח ברוך גולדשטיין. מדובר על טקס שיתקיים ביום חמישי הקרוב בגבעת שמואל ובו, כאמור, יוענק לו פרס מטעם הקתדרה לתורה ולחכמה, המתוקצבת על ידי האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.

 

לאחר הטבח במערכת המכפלה הוציא הרב גינזבורג ספרון בשם "ברוך הגבר", שבה ניתן צידוק אידיאולוגי לטבח בו נרצחו 29 מתפללים פלסטינים בחברון. ב-2003 חיבר ספר בשם "צו השעה - טיפול שורש" שבו האשים את השמאל באחריות לרצח יהודים. בשנת 2014 נשא הרב דרשה שנויה במחלוקת ביצהר ממנה השתמע כי יש לגלות סלחנות כלפי מעשי "תג מחיר". עם זאת, מאוחר יותר הבהיר את עמדתו והביע התנגדות למעשים.

 

"פשוט לא ייאמן", התייחס לפרסום השר סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו. "אנשי שמאל קיצוני מקבלים כאן פרסים על ימין ועל שמאל (בעיקר על שמאל) וזה בסדר, אבל לימין אסור. הרב גינזבורג הוא גאון ותלמיד חכם עצום עם יצירה תורנית בהיקפים בלתי נתפסים. לא חייבים להסכים איתו על כל דבר כדי להאמין שהוא ראוי לפרס. אני אגיע בע"ה לטכס כדי לכבד ולברך אותו!".

 

מלשכת שר החינוך, הרב רפי פרץ, נמסר בתגובה: "שר החינוך שמח להשתתף ביום העיון השנתי של הקדרתא לתורה וחכמה בגבעת שמואל. לגבי חלוקת הפרס השר והמשרד לא מעורבים בקבלת ההחלטות בחלוקת הפרס".

 

ליאת שלזינגר, מנכ"לית מכון מולד: "כל פעם מחדש מתגלה שמאחורי החילוניות של שקד והחיוכים של בנט מסתתרים גזענים חשוכים ותומכי טרור. זה הימין החדש של פרץ וסמוטריץ' - קוקטייל של קנאות דתית וגזענות. פעם נציגי המפד"ל היו יוצאים מהמליאה כשכהנא עלה לנאום. היום המפלגה של שקד ובנט עולה לרגל כדי לחבק את היורשים שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים