שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הצעירה הבריטית: "אולצתי להודות שבדיתי את האונס בקפריסין"

  הבריטית שהודתה כי שיקרה בתלונתה על אונס קבוצתי בידי 12 נערים ישראלים, טוענת כעת שהשוטרים בקפריסין גרמו לה לחתום על "הצהרה שקרית" ואף מנעו ממנה להיפגש עם עורך דין. "הסאן" הבריטי חשף הודעות ששלחה לחבריה לפני שנעצרה: "איימו לעצור אתכם"

   

  הצעירה הבריטית מובאת לבית המשפט בקפריסין בשבוע שעבר

  הצעירה הבריטית מובאת לבית המשפט בקפריסין בשבוע שעבר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הצעירה הבריטית שמואשמת בקפריסין בעדות שקר, אחרי שהודתה כי בדתה את תלונתה על אונס קבוצתי בידי 12 נערים ישראלים, טוענת כעת שהמשטרה במדינה הכריחה אותה לחתום על ההודאה, שאותה ניסחו לדבריה החוקרים. התיירת בת ה-19 הכחישה באמצעות עורך דינה את הודאתה, תוך שטענה שהשוטרים איימו עליה שיעצרו את חבריה - אם לא תחזור בה מתלונתה. כך דיווח היום (ב') אתר ה"דיילי מייל".

   

  מייקל פולאק, עורך דינה של הצעירה בת ה-19, טען כי "הודאתה הושגה תחת לחץ, בהתחשב באיומים שהשמיעו השוטרים. כמו כן, זכויות האדם שלה הופרו כיוון שלא הזהירו אותה כחוק בטרם החקירה ולא איפשרו לה להיוועץ עם עורך דין". פולאק הוסיף כי "לא נאמר לה שהיא יכולה לעזוב את תחנת המשטרה וגם לא איפשרו לה לעשות כן". עורך הדין תקף את המשטרה הקפריסאית גם על כך שלא הקליטה, לטענתו, את החקירות של הצעירה.

  הצעירה הבריטית שנעצרה בקפריסין בחשד לתלונת שווא על אונס בצאתה מבית המשפט, 30 ביולי (צילום: AFP)
  בדתה את האונס או שאולצה לחתום על "הצהרה שקרית"?(צילום: AFP)

  התיירת הבריטית שהאשימה את הנערים הישראלים באונס מובאת להארכת מעצר בקפריסין (צילום: AP)
  הצעירה הבריטית מובאת להארכת מעצר בקפריסין, בשבוע שעבר(צילום: AP)

  ב"סאן" הבריטי דווח כי הצעירה טוענת עוד שאת ההצהרה שעליה חתמה, שבה הודתה שבדתה את האונס, ניסחו עבורה החוקרים הקפריסאים בעצמם. לטענתה, היא חתמה על ההצהרה רק אחרי הלחץ שהופעל עליה ואחרי שמונה שעות מתישות בתחנת המשטרה. כמה דקות לפני שנעצרה בגין בדיית האונס שלחה הצעירה הודעות לחבריה, שבהן כתבה שהשוטרים לא מאפשרים לה לדבר עם איש. "זה מטורף", כתבה באחת ההודעות שנחשפו בעיתון. "אמרתי שמגיעה לי הזכות להיוועץ עם עורך דין. הם גרמו לי לחתום על הצהרה שקרית". 

   

  בהודעות אחרות, רשמה המתלוננת לחבריה כי "דברים רעים קרו עם המשטרה". היא כתבה גם כי "הם חושבים שזו קונספירציה, ואיימו להוציא צו מעצר בינלאומי נגדכם". אחד מחבריה השיב להודעות אלו: "מה לעזאזל?".

  אחת ההודעות ששלחה הצעירה, שפורסמה באתר
  אחת ההודעות ששלחה הצעירה(צילום: מ"הסאן" הבריטי)

  הצעירה טענה בהודעות נוספות כי צילמה את ההצהרה שעליה התבקשה לחתום ורצתה לשלוח אותה לאמה, אך אחת השוטרות צעקה עליה וחטפה מידיה את הטלפון. "אמרתי לה שאני לא חותמת ללא עורך דין", כתבה. בהודעות לאחר מכן, סיפרה הצעירה כי השוטרים עצרו אותה.

   

  עורך הדין ניר יסלוביץ', שייצג כמה מהנערים שהיו חשודים באונס, אמר בתגובה לפרסום כי "שוב אין למתלוננת שום בעיה להחליף את גרסאותיה כזיקית המחליפה צבעים. מהיכרותי עם רשויות החקירה בקפריסין ברור שהמתלוננת שוב מעלה גרסאות שקריות חסרות כל תימוכין, וכך גם ייקבע על ידי בית המשפט".

  חגיגות בנתב
  חגיגות בנתב"ג לאחר שחרור הנערים החשודים(צילום: משי בן עמי)

  הנערים ובני משפחותיהם ()
  פתיחת שמפנייה עם שחרור הנערים מהמעצר

  בשבוע שעבר, הגישה התביעה בקפריסין כתב אישום נגד הצעירה בגין עדות שקר ופגיעה ברגשות הציבור. היא, מצידה, טענה כי צילום הסרטונים והפצתם ברשת מהווים עבירה חמורה יותר. השופטת בדיון הטיחה בנאשמת שעדות השקר שמסרה גרמה למעצר שווא של 12 נערים. באותו דיון, שנערך ביום שלישי בשבוע שעבר, הוארך מעצרה בשמונה ימים.

   

  התפנית בפרשה התרחשה בשבוע שעבר, בלילה שבין שבת לראשון, לאחר שהחוקרים גבו מהצעירה עדות נוספת בעקבות ממצאי הדנ"א שהתקבלו. הם עימתו אותה עם ממצאים אלו, שהובילו באותה עת לשחרור של חמישה מהישראלים, וכן עם הסרטונים שבהם היא נראית מקיימת יחסי מין בהסכמה עם הצעירים בימים שקדמו לאירוע. על פי המשטרה המקומית, הצעירה התקשתה לתת תשובות ונמצאו סתירות רבות בעדותה.

   

  אחד הנערים הישראלים בריאיון לאולפן ynet    (צילום: שמוליק דודפור)

  אחד הנערים הישראלים בריאיון לאולפן ynet    (צילום: שמוליק דודפור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בשלב מסוים בחקירתה היא נשברה והודתה שבדתה את האונס. "הכל נעשה בהסכמה. נכנסתי לחדר שלהם כי התכוונתי לקיים איתם יחסי מין", סיפרה. "נפגעתי מזה שהם צילמו אותי בלי רשותי. במהלך אותו הלילה אחד הנערים הישראלים כעס שסירבתי לקיים איתו יחסי מין ואמר לי לעזוב את החדר שלו - אז החלטתי לנקום".

   

  לאחר הודאתה, נעצרה הצעירה וכל שבעת הנערים שנותרו במעצר שוחררו ושבו לישראל.

   

  גלעד מורג השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים