שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שדרן הרדיו החרדי תבע את הקבלן מסביון: "חייב לי דמי תיווך"
  איש התקשורת מנחם טוקר תובע 475 אלף שקל מחברו מהמגזר מאיר גורביץ', בעלי חברת הנדל"ן ארזים: "מצאתי לו רוכש לנכס יוקרה, אך לא קיבלתי כסף כמובטח". מקורב לגורביץ': "ניסיון סחיטה"

  מנחם טוקר, איש תקשורת ורדיו בקהילה הדתית והחרדית, תובע מאיש העסקים מאיר גורביץ' 475 אלף שקל. לפי התביעה, גורביץ', בעל השליטה בחברת הנדל"ן ארזים, ומי שהיה חברו של טוקר, חייב לאחרון דמי תיווך על מכירת הווילה שלו בסביון לחבר של טוקר.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  הבעלים של אמריקן איגל מוכר קוטג'ים עם נוף לים

  פנטהאוז ב-200 מיליון שקל - הנדל"ן של המגה עשירים בישראל

  חברת ההייטק עזבה וילה בהרצליה פיתוח לטובת מפעל נטוש בקיבוץ

   

  בתביעה לא מצוין מי החבר שרכש את הווילה, אך ל"ממון" ו-ynet נודע כי הווילה נרשמה על שמה של רעייתו של איש העסקים מוטי בן משה, ומשפחת בן משה גרה בה.

    (צילום: יאיר שגיא)
  הווילה בסביון(צילום: יאיר שגיא)
   

  בתביעה, שהוגשה לפני כחודש לבית משפט השלום בפתח תקווה ונחשפת כעת, טוען טוקר כי גורביץ' "ניצל את קשרי הידידות וכן את האמון הרב שרחש לו טוקר באותה עת על מנת לחמוק מקיום התחייבויות שקיבל על עצמו במסגרת הסכם שנכרת בין טוקר לבין גורביץ'".

   

  טוקר טוען, באמצעות עו"ד שמעון גרוס, כי גורביץ' היה במועדים הרלוונטיים בעלים של בית מגורים יוקרתי פרטי ברחוב השקמה בסביון. "מדובר בנכס

  רחב ידיים הכולל ריהוט ותכולה ייחודיים וערכו מעל 20 מיליון שקל. ב-2015 בערך, לאחר שחברו של טוקר חיפש לקנות בית בסביון, פנה טוקר לגורביץ' לברר אם הנכס עומד למכירה וגורביץ' השיב בשלילה. תקופה לאחר מכן פנה גורביץ' לטוקר וסיפר לו כי הוא מעוניין למכור את הנכס. גורביץ' וטוקר שוחחו ביניהם, וגורביץ' התחייב בפני טוקר כי אם טוקר יתווך קונה לנכס הוא יתוגמל כמקובל ב-2% מהתמורה בתוספת מע"מ".

   

  עוד נטען שטוקר הציע את הנכס לקונה לאחר שסבר שהנכס מתאים לו, והציע לו לקנות אותו. בתביעה נטען גם כי טוקר הוא איש תקשורת ואינו עוסק בתיווך בדרך קבע, וכי תיווך העסקה בין גורביץ' לקונה היה בגדר ניצול הזדמנות עסקית ארעית וחד פעמית.

   

  בתביעה טוען טוקר כי החל לפעול בקדחנות ובחריצות לשם השלמת העסקה תוך שהוא מצוי בקשר מתמיד עם הצדדים לעסקה ובאי כוחם.

    (צילום: אוראל כהן ואביגיל עוזי)
  מאיר גורביץ' ומנחם טוקר(צילום: אוראל כהן ואביגיל עוזי)
   

  "מאמציו הרבים של טוקר נשאו לבסוף פרי, ולאחר קשיים מרובים ומשא ומתן ארוך ומורכב אשר נמשך על פני כשנה ויותר נחתמה ב-28 ביוני 2018 או בסמוך לכך העסקה לפיו רכש הקונה את הנכס בתמורה ל-22 מיליון שקל. עם החתימה על העסקה פנה טוקר לגורביץ' ודרש את התמורה המגיעה לו בעקבות השלמת העסקה, אשר עמדה לפי דרישתו על סך 463 אלף שקל, שהם 1.8% משווי העסקה לאחר קווץ' בצירוף מע"מ. להפתעתו הרבה של טוקר, במקום לזכות מגורביץ' לשבחים בגין העבודה והזמן הרבים אשר השקיע לשם השלמת העסקה, והתחייבות לשלם את השכר לו הוא ראוי, בחר גורביץ' לסרב לשלם לטוקר את הסכום שסוכם ביניהם. לשיטתו של גורביץ, הקווץ' המדובר הוא 250 אלף שקל ועליו לשלם לטוקר 190 אלף שקל בלבד". טרם הוגש כתב הגנה.

   

  גורם המקורב לגורביץ' מסר בתגובה: "הגשת התביעה נגד גורביץ' היא ניסיון לסחוט אותו ולנצל את היותו של התובע איש תקשורת עם קשרים רבים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוראל כהן ואביגיל עוזי
  מאיר גורביץ' ומנחם טוקר
  צילום: אוראל כהן ואביגיל עוזי
  מומלצים