שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לא מראה ולא כסף: זו התכונה שהכי חשובה לנשים בבן זוג

  מחקר שסקר 65 אלף נשים מ-180 מדינות דירג את התכונות החשובות ביותר לנשים כשזה מגיע למציאת פרטנר רומנטי פוטנציאלי. אז מהי התכונה המשמעותית ביותר עבור נשים, ואילו מאפייני גוף פיזיים בכל זאת משחקים תפקיד חשוב? התשובות יפתיעו אתכם

  רווקה אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
  התכונה החשובה ביותר לנשים משותפת ל-90% מהנחקרות(צילום: Shutterstock)

  בעידן ההכרויות המקוונות אנו עומדים בפני מה שנראה כמו כמות אינסופית של אפשרויות בחירה, דבר המייצר פרדוקס: האמונה שמעבר לפינה נמצא מישהו טוב יותר מהאופציה העומדת כרגע לנגד עינינו, עלולה לגרום לנו להחמיץ את ההזדמנויות הקיימות. לפיכך, ייטב לו נדע מראש מהן התכונות שבאמת חשובות לנו בפרטנר הפוטנציאלי, שעליהן לא נוכל להתפשר, ואלו תכונות פחות חשובות עבורנו ועליהן כן נסכים להתפשר. הבעיה היא שאנחנו לא תמיד יודעים בעצמנו מהם הדברים שאנו מחפשות ומחפשים בבן הזוג העתידי שלנו.

   

  עוד בנושא:

  למה אנחנו סולדים כל כך מאנשים מסוימים?

  צפו: בת 28 ואף פעם לא היה לי חבר

   

  מחקר שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת גטינגן בגרמניה מנסה לתת תשובה לסוגיה הזאת, דרך בדיקה של התכונות החשובות ביותר לנשים בפרטנר פוטנציאלי עבור מערכות יחסים לטווח הארוך. ייחודו של המחקר, שמסקנותיו פורסמו החודש, הוא רוחב ההיקף שלו. הוא סקר נשים מכל רחבי העולם – כ-65 אלף נשים מ-180 מדינות, מאוריינטציות מיניות שונות (הטרוסקסואליות, ביסקסואליות, לסביות ועוד) ובשלבי חיים שונים, ובכך הוא מהווה את אחד הסקרים המקיפים והגדולים ביותר שנעשו בנושא קריטריונים לבחירה בבן זוג בקרב נשים.

   

  הנחקרות התבקשו לדרג את מידת החשיבות של קריטריונים שונים על סקלה שנעה מ-0 (לא חשוב כלל) ועד 6 (מאוד חשוב). לאחר מכן, קיבצו החוקרים את התשובות לשלוש קטגוריות: תכונות שאינן חשובות (אלו שקיבלו דירוג 0 או 1), תכונות חשובות באופן בינוני (אלו שקיבלו דירוג 2, 3 או 4) ותכונות מאוד חשובות (5 ו-6). כאשר הם התבוננו בתכונות שנתפסו בעיני הנשים כמאוד חשובות, הופתעו החוקרים לגלות שאף אחת מהן לא התייחסה למאפיינים החיצוניים של בן הזוג הרצוי.

   

  אלו הן 5 התכונות החשובות ביותר לנשים

  בניגוד לאמונה הרווחת שנשים אינן נמשכות לגברים 'נחמדים', הרי שהתכונה המשמעותית ביותר בבן זוג עבור נשים היא טוב לב. כ-90% מהנחקרות ציינו טוב לב כתחושה חשובה מאוד עבורן, באופן חוצה מדינות, תרבויות ואוריינטציה מינית. ארבע תכונות נוספות דורגו כחשובות מאוד בבחירת בן זוג - 86.5% מהנשים אמרו כי חשוב להן למצוא בן זוג תומך, 72.3% מהנשאלות ציינו את האינטליגנציה של בן הזוג, השכלה היתה מאוד חשובה ל- 64.5% מהנשאלות, ותחושת ביטחון ל-60.2% מהן.

  רווקה אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
  "טוב לב היא התכונה הרצויה ביותר בבן או בת הזוג על ידי נשים ברחבי העולם"(צילום: Shutterstock)
   

  אם כך, לא רק שהתכונות הנתפסות כחשובות בבחירת בן זוג בקרב נשים אינן מתייחסות למראה חיצוני, אלא שהאישיות מתועדפת במקום הראשון. "טוב לב הוא כמו גרביטציה – חיוני אבל קשה לשים לב אליו עד שאיננו קיים", אומרת החוקרת האחראית על המחקר. "בהינתן הדגש של ימינו על מראה ומצב כלכלי, עשוי להפתיע אותנו שטוב לב היא התכונה הרצויה ביותר ברחבי העולם, אולם טוב לב הוא המפתח ליכולת האנושית לקיים קשרים חברתיים ארוכי טווח, שהם כה חיוניים להתפתחות האישית שלנו. ללא קשרים אלו וללא טוב הלב שיסייע לנו לעבור את החלקים הקשים והבלתי נמנעים שבקשר, לא היינו יכולים לשרוד ולשגשג".

   

  ומה באשר למראה?

  לא ניתן להתעלם מהמרכיב הפיזי של מראה בן הזוג הפטנציאלי כמובן, שכן גם הוא משחק תפקיד בהיכרות. עם זאת, נמצא שמאפיינים של משיכה פיזית היו משניים לעומת מאפייני האישיות, ואף אחד מהם לא דורג כתכונה חשובה מאוד בבחירת בן זוג. כך למשל, רק 22.3% מהנשים רואות גוף מושך כמאפיין חשוב של בן זוג פוטנציאלי. תכונות נוספות שתוארו כחשובות במידה בינונית הן פנים מושכות, שאפתנות, אסרטיביות וביטחון כלכלי.

   

  כאשר בדקו באופן פרטני את המאפיינים החיצוניים ואלו מהם חשובים ביותר לנשים, נמצא שחיוך מושך היה המאפיין החיצוני החשוב ביותר עבור נשים הטרוסקסואליות ולסביות כאחד. המאפיין השני בחשיבותו כבר התייחס לאיברים מיניים - ההטרוסקסואליות ציינו איבר מין בגודל ממוצע כמאפיין חשוב ורצוי באופן משמעותי מאיבר מין גדול, אם כי נשים בעלות ניסיון מיני רב יותר נטו להעניק לגודל הפין חשיבות רבה יותר. לאחר מכן צויינו שיער קצר, ידיים ארוכות, גב אטרקטיבי, זרועות שריריות ושיער פנים כמאפיינים פיזיים שנחשבו לרצויים.

   

  "רק שליש בחרו בגוף אתלטי וחטוב"

  המאפיין הפיזי השני בחשיבותו עבור נשים לסביות היה החזה הנשי, כאשר בדומה להטרוסקסואליות הן מעדיפות שגודלו יהיה ממוצע. המאפיינים הבאים שצוינו כללו ישבן בגודל ממוצע, גב אטרקטיבי ושיער ארוך. באופן כללי, ניכר שנשים מעדיפות את המראה הממוצע בכל הנוגע למאפיינים חיצוניים. כאשר הן נשאלו לגבי מבנה הגוף המועדף עליהן, רק 2.5% מהנשים העדיפו מבנה גוף שרירי למערכת יחסים ארוכת טווח, וכשליש מהנשים בחרו במבנה גוף מהסוג החטוב והאתלטי. מבנה הגוף הפופולרי ביותר היה מבנה הגוף הממוצע.

   

  חשיבות הממצאים הללו היא באפשרותם לשפר את הביטחון העצמי של אנשים בינוניים וסבירים שמחפשים מערכת יחסים חדשה, כלומר - רובנו המוחלט. "עד כמה שנחמד להרגיש מושך ויפה, טעות לחשוב שאלו הם הדברים החשובים ביותר", מסכמת החוקרת הראשית. "רובם המכריע של האנשים בעולם מתחתנים, וזה לא בגלל שכולם יפהפיים. טוב לב פנימי וערכים משותפים הם הדברים שמניעים מערכת יחסים אמיתית. כאשר אנשים יבינו שהדבר שמשנה בבחירת בן זוג רומנטי הוא מי שהם מבחינה רגשית ואינטלקטואלית, הם יהיו בטוחים יותר לגבי עצמם כבני אדם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  זו התכונה שנשים הכי נמשכות אליה
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים