שתף קטע נבחר

עימות בדיון: זה המורה לרובוטיקה שנאשם בעבירות מין

שניאור לנדאו, בן 28 מלוד, הוא המורה שנאשם כי חשף את איבר מינו בפני תלמידי כיתות א' עד ד' בבית ספר בפתח תקווה. קרובת משפחתו: "בושה שמפרסמים את שמו". אם לתלמידה: "בושה שהוא מושיב ילדה על ברכיו". נבדק אם פגע גם בתלמידים מבתי ספר אחרים

שניאור לנדאו (צילום: יריב כץ)
המורה שניאור לנדאו, היום בדיון(צילום: יריב כץ)

הותר לפרסום שמו של המורה שנאשם בביצוע מעשים מגונים בתלמידים בבית ספר יסודי בפתח תקווה: בית משפט השלום בעיר התיר הבוקר (יום ג') לפרסם כי המורה לרובוטיקה, שנאשם כי חשף את איבר מינו בפני ילדים בכיתות נמוכות, הוא שניאור לנדאו, בן 28 מלוד.

 

במהלך הדיון אחת מבנות המשפחה של המורה אמרה כי "זה בושה" שבית המשפט מותיר לפרסם את שמו. אחת מהאימהות של הילדים הגיבה: "בושה שהוא מושיב ילדה על הברכיים שלו". התובעת בדיון אמרה כי הוא לימד בכמה בתי ספר וקיים חשד שפגע בתלמידים נוספים.

 

המורה נעצר לפני מעט יותר מחודש. לפי כתב האישום, הוא עבד כמורה לרובוטיקה בבית הספר עם ילדים בכיתות א' עד ד'. במהלך שהייתו בכיתה, הנאשם הרכיב כמה תלמידים על גבו ובשלב מסוים נפל לרצפה והסתובב על גבו - והתלמידים ניסו להישאר עליו. כשהמורה היה שכוב על גבו וכמה תלמידים ישבו על בטנו, הוא נהג להקפיץ אותם קלות על מנת להתחכך בגופם. עוד במסגרת אותו "משחק", עודד הנאשם את התלמידים להרים חלקית את חולצתו, לחשוף את בטנו וחזהו, וללטף את גופו.

שניאור לנדאו (צילום: יריב כץ)
לנדאו בדיון(צילום: יריב כץ)

באחד המקרים המתוארים, לימד המורה את 25 ילדי כיתה א' רובוטיקה. הוא נעל את הכיתה והורה לילדים להוריד את חגורת מכנסיו. כמו כן פרמו התלמידים לנאשם את כפתורי חולצתו והרימו את החולצה כך שבטנו וחזהו של הנאשם נחשפו. בהמשך נחשף בפני התלמידים.

 

ביום האחרון ללימודים הגיעו לבית הספר שבו לימד בעת האחרונה שוטרים מיחידת הזיהוי הפלילי על מנת לבסס את החשדות נגד המורה. "אין לנו כעס על בית הספר, אבל אני חושבת שהיום אנחנו כהורים יותר מודעים וכך גם הילדים", אמרה אם לילד שאף סיפרה כי הוצע להורים להיפגש עם אנשי השירות הפסיכולוגי של העירייה. "ההורים יצטרכו ללמד את הילדים לא לשמור סודות".

 

לאחר הדיווח על מעצרו של המורה, ניסו חלק מההורים לבדוק מול ילדיהם אם החשוד פגע בהם. "הילדים סיפרו שהמורה היה נועל את הדלת במהלך השיעור, וחשבו שזה בשביל שהם לא יברחו", סיפרה אחת ההורים. אם נוספת, שנראתה נסערת, תיארה את תחושות ההורים: "זה היה כמו נפילת פצצה, הילדים כבר מספרים דברים ואנחנו מנסים להבין מה קרה להם. אם זה קרה פה, בבית ספר כזה שבו המנהלת מעורבת ומדהימה, זה יכול להיות בכל מקום".

 

ממשרד החינוך נמסר לפני חודש כי "עם היוודע פרטי האירוע למנהלת בית הספר, היא הגישה תלונה במשטרה ויידעה את כל הגורמים הרלוונטיים במשרד וברשות. במקביל, נשלח אל בית הספר צוות מקצועי של אנשי חינוך ופסיכולוגים כדי ללוות את הכיתות ואת בית הספר. "צוות זה ימשיך את הליווי גם במסגרת 'בתי הספר של החופש הגדול'".

 

מעיריית פתח תקווה נמסר אז כי "מדובר באירוע חמור מאוד. הנהלת בית הספר, מינהל החינוך בעירייה והשירות הפסיכולוגי, ביחד עם משרד החינוך, נכנסו לעובי הקורה על מנת לתת לילדות את הטיפול הראוי והדחוף ביותר". בעירייה הוסיפו כי "המורה נקלט בבית הספר על פי כל הקריטריונים ונמצא כשיר לעבוד עם ילדים. אנחנו נעקוב אחר הטיפול באותן ילדות, נגבה את בית הספר ונסייע להורים ולמשפחות ככל שרק ניתן. המקרה ייבחן בימים הקרובים במקביל למעורבותה של המשטרה".

 

  

  

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
המורה שנאשם
צילום: יריב כץ
מומלצים