שתף קטע נבחר

משהו חדש מתחיל: סיון רהב-מאיר נפרדת בדרך לארה"ב

"אלה זירות חשובות, אבל בשנים האחרונות אני פחות מוצאת את עצמי שם": בשנים האחרונות מכהנת אשת התקשורת סיון רהב-מאיר גם בכובע של מרצה מבוקשת, אבל בשבוע הבא היא תעלה עם משפחתה על מטוס בדרך לשליחות בניו-יורק. ליווינו אותה רגע לפני הפרידה מהשיעור השבועי ואלפי המעריצים

 

 

היא כבר מזמן לא רק אושיית תקשורת. בשנים האחרונות מכהנת סיון רהב-מאיר כרבנית-העיתונאית הראשונה לציון. המעריצים המושבעים שלה לא צמודים בהכרח למסך. לפעמים בהכרח לא צמודים למסך. מאות משתתפים מידי שבוע בשיעור התורה שהיא מעבירה ב"היכל שלמה" בירושלים - ואלפים צופים בשידור החי.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

אבל בשבוע הבא הכול עומד להשתנות: יומיים לאחר תשעה באב, רהב-מאיר ובעלה, איש התקשורת ידידיה מאיר, יעלו עם חמשת ילדיהם על מטוס בדרך לניו-יורק, לשליחות מטעם "המזרחי העולמי" - ואת השיעור בירושלים יחליף שיעור שבועי ב"שטרן קולג'" במנהטן.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

זה קורה ארבע שנים בדיוק מאז החלה להעביר את שיעורי התורה שצמחו עד מהרה למפעל שלם, הכולל גם ספרים ומאות חברים בקבוצות ווטסאפ המחוברים לחלק היומי. בסוף השבוע האחרון התייצבה רהב-מאיר לשיעור השבועי מול אולם גדוש, רגע לפני הפרידה.

 

"השיעור הזה הוא הסקופ הכי גדול שגיליתי בחיים שלי", היא אומרת ל-ynet. "חשבתי שנהיה קבוצה קטנטנה. התחלנו במקום הרבה יותר קטן, ונאלצנו לנדוד שלוש פעמים כי לא היה מקום לקהל הרב שהגיע".

 

"גם הציבור רוצה משהו אחר"

"הציבור", לדבריה, "מגוון בכמות ובאיכות", מה שמתבטא בפידבקים הכוללים "מיילים כל השבוע, הצעות על מה לדבר ואיך להגיש את זה". רהב-מאיר מעדיפה להגדיר את המאזינים כ"קהילה, והיא הרבה יותר גדולה מהקהילה שיושבת באולם".

 

סיון רהב-מאיר (צילום: אלי מנדלבאום)
"רציתי לפתח שיח אחר". סיון רהב-מאיר(צילום: אלי מנדלבאום)

 

"אני מודה על כל החלקים בחיי, על כל הגלגולים ברוך ה'. לא מזלזלת באף מקצוע ובשום דבר שעשיתי", היא מצהירה. אבל ממרום מעמדה כאשת תקשורת בכירה שעשתה כמעט הכול, הבחירה שלה לעזוב הכול ולפנות להוראת יהדות, ועוד בתפוצות, מפתיעה במידה רבה.

 

"היום, עם השינויים בעולם התקשורת והמדיה ועם הדימוי או העיסוק התקשורתי ביהדות, נראה לי נכון לנסות לפתח שיח אחר, שלא מתעסק במה אמר הפוליטיקאי הדתי או החילוני התורן - כי תמיד יש להם מה להגיד - ולא מתעסק בשערורייה היומית של החילוני הפנאט או הדתי הפנאט, או ההדתה היומית שמצאנו או לא מצאנו. פשוט שיח בפעם הראשונה, מבחינתי, על המקורות עצמם. זו לי הפעם הראשונה שאני נוגעת במקורות ולא בכל מה שמסביב; לא בכנסת ולא בפוליטיקה".

 

רהב-מאיר מסבירה כי "אלה זירות חשובות, אבל בשנים האחרונות אני פחות מוצאת את עצמי שם, וההפתעה הגדולה היא שגם הציבור הרחב, לפחות לפי הפידבק, מתעניין בקבלת התכנים האלה. מעניין אותו לשמוע דקה על הפרשה. מעניין אותו אם היום נפטר אדם גדול, או אם יש איזה ציטוט מעניין של חייל, או בחור ישיבה, או עולה חדש שרוצה לספר משהו. זה פס קול שמעניין רבים, וזה כיף גדול".

 

לתרום לקהילות שלא מכירות

ואם בישראל היא צמחה לרבנית הראשונה מקרב אנשי התקשורת – הרי שלקהילות היהודיות היא מגיעה, מטבע הדברים, כדף חלק בהרבה. "בארה"ב אנשים לא מכירים את סיון מהטלוויזיה. היא לא ליוותה את חייהם מהופעות שלה כילדה במעגל של דן שילון דרך ערוץ 2 - שם באמת ראו אותה בפעם הראשונה על הבמה, וראיתי מה זה עושה להם", מספר בן-זוגה, איש התקשורת ידידיה מאיר.

 

סיון רהב-מאיר (צילום: אלי מנדלבאום)
"בארה"ב אנשים לא מכירים את סיון מהטלוויזיה"(צילום: אלי מנדלבאום)

 

"אני לא רוצה להשוויץ, היא אשתי, אבל ראיתי עד כמה היה חיבור אמיתי בין אנשים שלפני שנייה לא שמעו עליה, ופתאום מקשיבים בקשב רב, ותמיד הייתה שם תחושה שזה נעצר באמצע, כי היא דיברה ורצו עוד, אבל היה דד-ליין של חזרה לארץ. כך עלה הרעיון להקדיש לזה שנה".

 

רהב-מאיר מבהירה כי "אנחנו לא נעלמים מהרדיוס הציבורי ובטח שלא יורדים מהארץ, אנחנו שליחים וזה לתקופה מוגבלת. בעזרת ה' נחזור בכוחות מחודשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
סיון רהב-מאיר
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים