שתף קטע נבחר

לשכוח את המחלה: קייטנות הקיץ לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם

בימים אלה מתקיימות ברחבי הארץ קייטנות קיץ המיועדות לילדים חולי סרטן ולבני המשפחה שמארגנת עמותת סאנרייז-כץ. הקייטנות שהן ללא תשלום, מתקיימות בסביבה המותאמת לצרכים הרפואיים והרגשיים הייחודיים של הילדים החולים, במטרה לאפשר גם להורים לקחת חופשה קצרה מהדאגות והפחדים

400 ילדים מאובחנים מדי שנה בישראל כחולים בסרטן. האבחון מכניס את כל בני המשפחה לסחרור משנה חיים, והופך את השיגרה למירוץ של הישרדות. עמותת סאנרייז-כץ, שהוקמה ב-2010, שמה לה למטרה לעזור למשפחות אלה ולתת להן פסק זמן ולו לזמן קצר המציאות שנחתה עליהן. 

 

העמותה, שהיא חלק מארגון סאנרייז העולמי שהוקם בניו יורק, מספקת באמצעות קייטנות קיץ ואביב שהיא מקיימת עבור ילדים בני 3.5 עד 17 ובני המשפחה, מענה הוליסטי שמאפשר לעצור את המירוץ הזה, כדי להשאיר מאחור את הכאבים, הפחדים והדאגות, לפחות לכמה ימים ופשוט להיות בחופשה.

 

  ( )
פסק זמן מהמחלה. קייטנת עמותת סאנרייז-כץ

בימים אלו מתקיימות קייטנות הקיץ שאורכות שלושה שבועות. הן מתקיימות בצפון, בדרום ובמרכז ונותנות מענה לכ-400 ילדים חולי סרטן. הילדים מוזמנים להגיע יחד עם האחים והאחיות שלהם.

 

הקייטנות מתקיימות בסביבה המותאמת לצרכים הרפואיים והרגשיים הייחודיים של הילדים החולים, במטרה לאפשר גם להורים לקחת חופשה קצרה מהדאגות והפחדים – ולדעת שהילדים נמצאים בידיים טובות, גם בימי החופשה.

 

כולם מוזמנים לקחת חלק בפעילויות העמותה – יהודים וערבים, עם צוות מדריכים ומתנדבים הדובר את שתי השפות.

 

  ( )
לדעת שהילדים נמצאים בידיים טובות


  ( )
חופשה קצרה מהדאגות. ילדים בקייטנה

 

  ( )
מוזמנים לבוא לקייטנה עם האחים

  ( )
להשאיר מאחור את הדאגות

  ( )
להיות בחופשה גם אם לזמן קצר. הילדים בקייטנה

ההשתתפות בפעילות היא ללא תשלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לשכוח את הסרטן. קייטנת עמותת סאנרייז
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים