שתף קטע נבחר

משפחה בצמיחה: הכירו את משפחת רבינוביץ'

דידי ודניאל, בקושי בני 30 והורים למייקל, הספיקו לקנות בית בקיסריה ולהקים עסק לשמלות כלה. איך מרימים את הביזנס? מה קורה להם בעו"ש? למה הם לא משתגעים בחופשות? הזוג הראשון בפרויקט "משפחה בצמיחה 6"

בשיתוף בנק הפועלים  

 

צילום: ירון שרון | בימוי: אסף קוזין | עריכה: אסף אושי | הפקה: דולב לשם

 

 

זוהי משפחת רבינוביץ': דידי (30), דניאל (29) ומייקל (בן חודשיים). גרים בקיסריה ובעלי העסק "כלה קלה". כך נראה סדר היום שלהם:

 

הכנסה חודשית נטו: 17 אלף שקל

 

הוצאות חודשיות: 18 אלף שקל

מזון: 2,500 שקל

מייקל: 1,000 שקל

בגדים: 1,000שקל

חתונות ואירועים: כ־2,500 שקל

משכנתה והלוואות: 9,000 שקל

חשבונות: 2,000 שקל

 

7:00

מתעוררים בבית החדש בקיסריה. דניאל: "אני מאכילה את מייקל ודידי יוצא לעסק". דידי: "היתרון של להיות עצמאי זה לחיות אורח חיים נוח, וזה גם אחד הדברים הכי משמעותיים עם הגידול של מייקל".

דידי רבינוביץ' דניאל רבינוביץ' (ירון שרון)
(ירון שרון)

8:00

טיול על חוף הים עם מייקל וסאלי הכלבה. "אנחנו אוהבים לפתוח ככה את הבקרים שלנו. באופן כללי אנחנו אוהבים הרבה ים. אנחנו עובדים כמו מטורפים ומה שאנחנו אוהבים לעשות בזמן הפנוי זה להירגע. הכל בכיף".

 

  • לכל הכתבות בפרויקט משפחה בצמיחה - לחצו כאן

 

דידי רבינוביץ' דניאל רבינוביץ' (ירון שרון)
(ירון שרון)

9:00

דידי יוצא לעסק. "לפני שלוש שנים הקמנו את 'כלה-קלה' – שמלות כלה מעוצבות במחירים שפויים. המחירים אצלנו לשמלה הם בסביבות 3,000 שקל. כשאנחנו התחתנו לא היו דברים כאלה. הסטודיו שלנו נמצא בקיסריה, ממש ארבע דקות מהבית, וזה מושלם. אנחנו פונים לכלות שהן קלות. בנות שמחפשות אלטרנטיבה לשמלות כלה שיש היום בישראל. יש בנות שבא להן לבוא לבחור שמלה כמו שהן קונות כל שמלה. זה ההישג שלהן - שתוך שעה הן קונות שמלה, והן מאושרות עד השמיים. אנחנו שמים הרבה דגש לא רק על העיצוב, אלא גם על האווירה".

דידי רבינוביץ' דניאל רבינוביץ' (ירון שרון)
(ירון שרון)

10:00

דניאל: "מאז שמייקל נולד אני פחות בעסק. כדי שהעסק לא יפסיק לתפקד בחופשת הלידה שלי עשינו תהליך מסודר כמה חודשים לפני. יש חששות בעסק משפחתי. צריך נורא לסמוך על העובדים וגם המון משמעת עצמית. כל הזמן להמשיך ולחשוב איך להתייעל, איך להרוויח יותר, ועדיין להשאיר את השמלות במחירים שפויים".

דידי רבינוביץ' דניאל רבינוביץ' (ירון שרון)
(ירון שרון)

12:00

דידי: "אני עובר קצת על האתר ועמוד האינסטגרם של העסק. אנחנו מאוד מחוברים לעולם האינטרנטי ואני יכול אפילו להגיד שאנחנו טובים בזה. כמובן שיש לנו עוד המון במה להתפתח אבל זה כן דבר שאנחנו ששמים עליו הרבה דגש ומשאבים. גם זה שאנחנו מוכרים לחו"ל נותן לך עוגן של ביטחון, כי פה בארץ, אין מה לעשות... לאט לאט, עם השנים מאז שפתחנו, קמים עוד ועוד מתחרים של מחירים שפויים. גם מעצבים גדולים מתחילים להוריד מחירים ואתה מאבד את האטרקטיביות שלך. כשאתה פותח את עצמך לשוק העולמי אז זה מן נותן לך איזשהו ביטחון כי תמיד יהיה מי שיקנה".

 

13:00

דניאל: "מכינה ארוחת צהריים בבית. לפני שבעה חודשים לקחנו משכנתא וקנינו את הבית. אחרי שלוש שנים הגענו למצב שאנחנו יכולים לעזוב את הבית של ההורים ולעבור לבית משלנו וזה כיף גדול. בהתחלה רצינו לשכור, לא חשבנו ישר לקנות, אבל אז ראינו שהמחירים היום כל כך יקרים, גם לשכירות, והייתה לנו את האופציה גם בזכות התמיכה מההורים והתמיכה מהבנק שהייתה מאוד משמעותית".

דידי רבינוביץ' דניאל רבינוביץ' (ירון שרון)
(ירון שרון)

13:30

דידי מגיע לאכול צהריים בבית ויחד הם משחקים עם מייקל לפני שהוא הולך לישון. דידי מספר שכלה שלחה לו תמונות מרגשות וסיפרה שהיא לא הייתה צריכה תיקונים בכלל. דניאל: "לצאת מהסטודיו זה היה תהליך מאוד קשה, ובכללי אחד הדברים המאתגרים כשפותחים עסק זה לשים את הגבול איך העבודה לא משתלטת על הבית. גם התינוק מביא איתו כל מיני נושאים שבכלל לא הכרנו. יש כל מיני חסכונות שאפשר לפתוח לילדים ואנחנו לא באמת יודעים מה הכי נכון, מה הכי חכם, איך לעשות את זה, כמה להפריש".

 

15:00

יושבים יחד על החשבונות. דניאל: "אנחנו מושכים יחד מהעסק בסביבות 20 אלף שקל. זה נחשב משכורת נמוכה מאוד. אני בגישה שאני רוצה להשקיע כמה שיותר בעסק כי ככה אני רואה את זה: את כל הכסף שלי אני אעדיף עכשיו להשקיע בעסק ולא לקחת ולטוס לחופשה של חודש במקסיקו בקיץ. אני מעדיפה את כל הכסף שלי לשים על עוד קמפיין, עוד עיצוב, עוד הפקה, על עוד ריהוט לסטודיו. אנחנו מתפשרים על המון דברים כדי להשקיע בעסק. אנחנו מרגישים שעם ייעוץ נכון בעסק וניהול נכון של כספים נוכל לעבוד בצורה יותר יעילה ויהיה לנו יותר כסף בשוטף כדי לפתח את העסק".

דידי רבינוביץ' דניאל רבינוביץ' (ירון שרון)
מתוך האתר "כלה קלה"

16:00

דידי: "הגיע אליי מוצר חדש וזה מרגש. יש לי ערוץ יוטיוב שנקרא Didi Unboxing עם משהו כמו 17 אלף עוקבים. תמיד שואלים אותי אם באמת מרוויחים ביוטיוב, אז אני אגיד לכם שאם זה היה פול טיים ג'וב - בטוח הייתי מרוויח, אבל אני עושה את זה כי זה הפאשן שלי. כל שבוע אני מקדיש כמה שעות לערוץ וזה יכול להגיע גם לכמה ימים בשבוע אם זו הפקה גדולה".

 

17:00

דידי: "אני חוזר למשרד כדי לסגור כמה דברים. היתרון בלהיות עצמאי הוא שיש לך יותר יכולת לתמרן בסגנון החיים שלך. גם מבחינת זמן הפנאי וגם מבחינת דברים כמו, נגיד, הרכב. אם נגיד היינו שנינו שכירים, במעמד שלנו, בגיל 29, לא היינו יכולים לקנות איזה רכב שאנחנו רוצים. גם לא היינו יכולים לקנות את הבית הזה. אנחנו מצליחים איכשהו להתגלגל בחיים ולחיות ברמת חיים גבוהה, אבל העו"ש שלנו הוא בזיוני. אנחנו תמיד על הקצה".

דידי רבינוביץ' דניאל רבינוביץ' (ירון שרון)
(ירון שרון)

דידי רבינוביץ' דניאל רבינוביץ' (ירון שרון)
(ירון שרון)

18:00

יושבים לשולחן. דניאל: "כן, אנחנו אוכלים ארוחת ערב ממש מוקדם. משתדלים שזה יקרה לפני ההנקה והמקלחות. אחד הבילויים האהובים עלינו הוא לצאת למסעדות אבל בתקופה הזאת הבילוי האהוב עלינו הוא ללא ספק להכין יחד ארוחת ערב ולראות סדרה על הספה. מי צריך מסעדה כשיש כל כך הרבה סדרות שלא הספקת לראות".

 

19:00

מייקל הלך לישון ולבני הזוג יש קצת זמן לעצמם. דניאל זורקת לדידי רעיון לפוסט מגניב באינסטגרם. הוא מבקש ממנה שתפסיק לדבר על העסק ומזכיר לה שהיא צריכה לקחת ברצינות את חופשת הלידה.

 

רוצים לראות את המשפחה בפעולה בסטורי? היכנסו לאינסטגרם של ידיעות אחרונות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירון שרון
דניאל ודידי רבינוביץ'
ירון שרון
מומלצים