שתף קטע נבחר

צילום: עמית שאבי

חייל נרצח בפיגוע בגוש עציון, חשד שנחטף

דביר שורק, חייל בן 19 מעפרה שלמד בישיבה במגדל עוז, נדקר למוות וגופתו אותרה הלילה ליד הכניסה לקיבוץ. גובר החשד: החייל לא נרצח במקום שבו אותרה הגופה. דובר צה"ל: "הוא היה על אזרחי, רב הנסתר על הגלוי". ראש הישיבה: "הוא נמצא מחובק עם ספר של דויד גרוסמן"

פיגוע ליד צומת גוש עציון: דביר (יהודה) שורק, חייל צה"ל בן 19 מעפרה נדקר למוות וגופתו אותרה הבוקר (יום ה') ליד קיבוץ מגדל עוז בגוש עציון. מתחזק החשד שהפיגוע כלל חטיפה. החייל, שהיה במסלול לימודים בישיבה, כנראה לא נרצח במקום שבו אותרה הגופה. לפי ההערכות, המחבלים הגיעו במכונית וברחו לאחד הכפרים באזור. הודעה נמסרה למשפחת ההרוג. אביו, יואב שורק, איש הגות ועיתונאי כתב בקבוצת וואטסאפ של עיתונאים: "ה' נתן וה' לקח". כוחות הביטחון הוזעקו למקום והם פתחו בסריקות נרחבות.

 

ראש ישיבת אור תורה מחניים הרב שלמה וילק אמר במשדר המיוחד של ynet כי שורק נסע לקנות מתנות לצוות הישיבה לקראת סוף השנה, "הוא ביקש הכרת הטוב בשמו ובשם חברים שלו. הוא נמצא כשהוא דקור ומחובר עם הספרים שהוא קנה לרבנים שלו, אני קראתי את התכתבות הוואטסאפ שלו עם התלמידים בישיבה והוא החליט לא לקנות ספר דתי, הוא החליט לקנות את הספר האחרון של דויד גרוסמן, זה הספר שהוא נמצא איתו מחובק".

 

 

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "בשעות הבוקר המוקדמות נמצאה גופת חייל עם סימני דקירה על גופו בסמוך ליישוב בחטיבה המרחבית עציון. החייל נמצא במסלול לימודי ישיבה. כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרה נמצאים בנקודה וסורקים במרחב".

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
ליד המקום שבו נמצאה גופת החייל(צילום: עמית שאבי)

דביר שורק (באדיבות המשפחה)
דביר (יהודה) שורק, החייל שנדקר למוות(באדיבות המשפחה)

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
כוחות רבים ליד מקום הפיגוע(צילום: עמית שאבי)

 

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס מסר: "במהלך הלילה קיבלנו דיווח על נער בן 18 שקרוביו לא הצליחו ליצור איתו קשר משעות הערב המאוחרות. הם דיווחו לנו מאוחר מאוד בלילה. הקפצנו כוחות מהחטיבה המרחבית עציון ובהם גששים. במהלך הלילה, סביב 3:00-2:30 מצאו הכוחות את גופת הנער ליד הכניסה למגדל עוז. מותו נקבע. הוא נדקר ונהרג. אנו מבינים שמדובר בפיגוע טרור. על גופו נמצאו פצעי דקירה. עדיין רב הנסתר על הגלוי". ההרוג הוא תושב בנימין ותלמיד הישיבה במגדל עוז. "הוא התחייל גיוס לצה"ל אבל טרם ביצע שירות בצה"ל, הוא היה על אזרחי ועדיין בשלב הלמידה בישיבה. הוא ממשפחה מוכרת באיו"ש", מסר תא"ל מנליס.

 

 

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
כוחות רבים ליד הקיבוץ בגוש עציון(צילום: עמית שאבי)

 

צה"ל תגבר כוחות על הצירים ופתח בחקירה נרחבת יחד עם שב"כ והמשטרה מתוך הנחה שיש חוליה שטרם נתפסה. בכירי אוגדת איו"ש והפיקוד קיימו דיון הערכת מצב. "עיבינו את ההגנה באזור וכעת תגבור הכוחות הוא פנימי על בסיס אוגדת איו"ש. למיטב ידיעתנו, הוא היה לבדו". ההרוג מוגדר חלל צה"ל, שכן היה חייל בשלב הלימודי בישיבת אור תורה מחניים.

  

לדברי ראש הישיבה, הרב וילק, החייל עמד להיות חי"רניק. "זה מכנה משותף של הרבה, גם מהמשפחה שהוא בא ממנה אבל גם מהתלמידים, הם מלח הארץ, מתגייסים לצבא, מתוך כבוד ואהדה לצבא. אנחנו עסוקים בלהצמיח דמות אדם, הצבא הוא חלק מהזהות הלאומית והדתית שלנו אבל הוא חלק קטן". הוא סיפר על החייל שנהרג: "התכונה הכי חזקה של הבחור היא אהבת אדם וכל חי. הוא דאג לבני אדם, לא משנה בני איזו דת ואיזה צבע, הוא ביקש להתנדב, לנסוע לאתיופיה ולהתנדב עם הקהילה היהודית שם, הוא ביקש לתקן עולם".

 

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בתגובה כי "גוש עציון התעורר לבוקר קשה של שפיכת דם טהור על ידי רוצחים מנוולים. אנו התיישבות מושרשת ואיתנה, למודת שכול וגבורה. לא ניחלש כאומה וכמפעל. בימים אלו של חודש אב, ימי אבל על חורבן המקדש והגלות הארוכה, אנו מכריזים בראש מורם שישיבתנו בארץ האבות היא לא אפיזודה חולפת אלא עובדה קיימת לעולמי עולמים. אויבינו המרים ינסו שוב ושוב לפגוע בנו, אבל תשובתנו כתשובתם של לוחמי גוש עציון במלחמת העצמאות, נחושה מתמיד - נצח ירושלים".

 

נאמן אמר עוד כי "אנו שולחים את תנחומינו למשפחה היקרה והכואבת, ולישיבה בה הגיבור למד. רק חיזקו ואמצו. ולממשלת ישראל אנחנו אומרים שוב - תסיימו את המלחמה הזו בניצחון. תגדעו את הדמיונות של בני עוולה. אל תשאירו להם כל אופציה. זו הדרך היחידה להיות ברורים ולא להשאיר כל פתח לתקוותם. ריבונות ישראל בגוש עציון בפרט וביהודה ושומרון בכלל היא התשובה הלאומית היחידה המתבקשת".

 

שב"כ סיכל פיגוע בירושלים

ביום שלישי נחשף כי שב"כ, צה"ל והמשטרה איתרו מטען חבלה מוכן להפעלה במעבדת חבלה בחברון שבה יוצר לקראת פיגוע בירושלים.

 

לפי שב"כ, בשבועות האחרונים נחשפו באזור יהודה ושומרון מספר חוליות צבאיות של חמאס אשר פעלו בהכוונת הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה ותכננו להוציא לפועל פיגועים נגד מטרות ישראליות ומטרות של הרשות הפלסטינית. הפעילים ביהודה ושומרון הונחו להקים חוליות לטובת מימוש פיגועי חטיפה, ירי ודקירה, לרכוש אמצעי לחימה ולאתר ולגייס פעילים נוספים לביצוע פעולות טרור.

 

המטען נמצא בקרב פעילי חולייה שהוכוונו ישירות על-ידי הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

 

לפי שב"כ, "ביוני 2019 נעצר בביתו שבחברון תאמר ראג'ח רג'בי, בן 22. תאמר הינו סטודנט במכללת הפוליטכניק בחברון, מוכר כפעיל בארגון 'אל כותלה אלאסלאמיה', הפועל מטעם החמאס.

 

"פעילי ארגון 'אל כותלה אלאסלאמיה' מהווים את דור העתיד של פעילי החמאס, ואף ניכר כי נעשה מאמץ, במסגרת חברותם בארגון, להקצין את עמדותיהם ותפיסותיהם האידיאולוגיות לצורך הכשרתם כפעילים צבאיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
כוחות רבים הוזנקו למקום שבו אותרה הגופה
צילום: עמית שאבי
מומלצים