שתף קטע נבחר

ריבלין על הפיגוע: "הלב דואב"; נתניהו: "נבוא חשבון עם המחבל השפל"

אישי ציבור ופוליטיקאים פרסמו תגובות בעקבות איתור גופת החייל שנדקר למוות בגוש עציון. רה"מ ושר הביטחון נתניהו: "לא נשקוט עד אשר נשיג את המרצחים". גנץ: "כוחות הביטחון ידעו לשים ידם על המחבלים, חיים או מתים". ח"כ ליברמן תקף את מדיניות הממשלה: "כניעה לטרור בעזה מובילה לפיגועים בירושלים וביו"ש"

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פרסם הבוקר (יום ה') הודעת אבל בעקבות הירצחו של חייל צה"ל בן 19 מבנימין, שגופתו אותרה ליד קיבוץ מגדל עוז בגוש עציון. "תפילותינו נתונות למשפחת החייל אשר נרצח בידי בן עוולה", אמר הנשיא. "הלב דאב על זיו העלומים והחיים הקצרים וישרי הדרך שנגדעו".

 

ריבלין אמר עוד כי "נחזק את ידי כוחות הביטחון כולם הדולקים אחר המרצחים ולא נשקוט עד אשר נשיגם. מול הטרור הנורא נפעל ביד קשה וחסר פשרות למען שלום אזרחינו בכל מקום אשר יהיו".

 

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר: "הבוקר התבשרנו על פיגוע דקירה קשה. כוחות הביטחון נמצאים עכשיו במרדף כדי ללכוד את המחבל השפל ולבוא עמו חשבון. אני שולח בשמי ובשם הממשלה תנחומים למשפחה".

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
זירת הפיגוע בגוש עציון, הבוקר(צילום: עמית שאבי)

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: אריה סביר, TPS)
(צילום: אריה סביר, TPS)

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר: "אני שולח חיבוק של נחמה למשפחת תלמיד הישיבה שנרצח הלילה בגוש עציון. הכאב הוא עצום, ואני בטוח שכוחות הביטחון יניחו את ידם על הרוצח המתועב. התשובה שלנו חייבת להיות נחרצת: החלת הריבונות הישראלית בכל היישובים - וגוש עציון תחילה".

 

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ: "תנחומים להורי החייל שנרצח הלילה. צה"ל וכוחות הביטחון ידעו לשים את ידם על המחבלים הנתעבים, חיים או מתים".

 

יו"ר הימין המאוחד איילת שקד אמרה כי יש לעצור את משכורות המחבלים ולפעול להסדרת ההתיישבות כתשובה לפיגוע: "אם המחבל ייתפס חי, הוא ימשיך לקבל משכורת שמנה בכלא, חייבים לעצור את זה. מדינה שיודעת להגיע לארכיון הגרעין באיראן, יכולה לעצור כסף שעובר בישראל.

 

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי רפי פרץ התייחס אף הוא לפיגוע הדקירה. לדבריו, "קמים לבוקר עם בשורה קשה על רצח חייל-תלמיד ישיבה בגוש עציון. הלב כואב על נער שנקטף בדמי ימיו. שולח תנחומים גדולים למשפחתו".

 

פרץ הוסיף: "סומך על צה"ל וכוחות הביטחון שלא ינוחו עד שיתפסו את אותם מרצחים מתועבים שביצעו את הפשע הנורא הזה. המסר חייב להיות ברור - דם יהודים אינו הפקר".

 

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי אמר: "כואב ומתאבל על רצח החייל ותלמיד הישיבה הלילה בגוש עציון. אני משוכנע כי כוחות הביטחון יעצרו את הרוצח. תנחומים מעומק הלב למשפחת החייל. יהי זכרו ברוך".

 

"מכבסת מילים לכניעה לטרור"

ח"כ יאיר לפיד, מספר 2 בכחול לבן, אמר: "רצח החייל בגוש עציון מזעזע וכואב. שולח ניחומים למשפחתו ולחבריו. מחזק את ידי צה"ל וכוחות הביטחון הפועלים בשטח, הם ישיגו את הרוצחים השפלים ואת שולחיהם".

 

ח"כ אביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ושר הביטחון לשעבר, תקף את מדיניות הממשלה. לדבריו, "כניעה לטרור בעזה מובילה לפיגועים בירושלים וביו"ש. במערכת הביטחון יודעים על עשרות התארגנויות להוציא פיגועים נגד יהודים בהכוונת חמאס מרצועת עזה.

 

"המונח 'הסדרה' הוא מכבסת מילים לכניעה לטרור והמדיניות הנוכחית של הממשלה זה ניסיון בזוי לקנות שקט לטווח קצר ולהקריב את ביטחונם של אזרחי ישראל בטווח הארוך. אני בטוח שצה"ל ישים את ידו על מבצעי הפיגוע וימצה איתם את הדין".

 

ישראל גנץ, ראש מועצת בנימין שבתחומו התגורר החייל, אמר בתגובה לפיגוע: "בנימין אבלה ודואבת הבוקר על הירצחו בידי מחבלים שפלים של חייל צה"ל ותושב בנימין. המועצה מלווה את המשפחה מרגע היוודע האירוע ותסייע לה ככל הנדרש.

 

"הקלות הבלתי נסבלת בה יכול מחבל לרצוח עלם חמודות צריכה לזעזע את מדינת ישראל כולה אנחנו מצפים ובטוחים שכוחות הביטחון יפעלו בכל הכוח למציאת וחיסול הרוצחים. אנחנו דורשים מראש הממשלה לטפל בנחישות בשורש תשתיות הטרור, להבטיח את שלומם וביטחונם של תושבי יהודה ושומרון ולהחיל ריבונות במעשים ולא בדיבורים".

 

"תסיימו את המלחמה הזו בניצחון" 

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר: "גוש עציון התעורר לבוקר קשה של שפיכת דם טהור על ידי רוצחים מנוולים. אנו התיישבות מושרשת ואיתנה, למודת שכול וגבורה. לא ניחלש כאומה וכמפעל. בימים אלו של חודש אב, ימי אבל על חורבן המקדש והגלות הארוכה, אנו מכריזים בראש מורם שישיבתנו בארץ האבות היא לא אפיזודה חולפת אלא עובדה קיימת לעולמי עולמים.

 

"אויבינו המרים ינסו שוב ושוב לפגוע בנו, אבל תשובתנו כתשובתם של לוחמי גוש עציון במלחמת העצמאות, נחושה מתמיד - נצח ירושלים".

 

נאמן הוסיף: "אנו שולחים את תנחומינו למשפחה היקרה והכואבת, ולישיבה שבה הגיבור למד. רק חיזקו ואימצו. ולממשלת ישראל אנחנו אומרים שוב - תסיימו את המלחמה הזו בניצחון. תגדעו את הדמיונות של בני עוולה.

 

"אל תשאירו להם כל אופציה. זו הדרך היחידה להיות ברורים ולא להשאיר כל פתח לתקוותם. ריבונות ישראל בגוש עציון בפרט וביהודה ושומרון בכלל היא התשובה הלאומית היחידה המתבקשת".

 המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: אריה סביר, TPS)
המקום שבו אותרה גופת החייל(צילום: אריה סביר, TPS)

 המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: אריה סביר, TPS)
(צילום: אריה סביר, TPS)

 המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: אריה סביר, TPS)
(צילום: אריה סביר, TPS)

גופתו של החייל אותרה הבוקר ליד הקיבוץ מגדל עוז בגוש עציון. כוחות הביטחון עדיין בודקים אם הפיגוע בוצע במהלך ניסיון חטיפה ואם החייל עלה לטרמפ.

 

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "בשעות הבוקר המוקדמות נמצאה גופת חייל עם סימני דקירה על גופו בסמוך ליישוב בחטיבה המרחבית עציון. החייל נמצא במסלול לימודי ישיבה. כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרה נמצאים בנקודה וסורקים במרחב".

 

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס עדכן כי "במהלך הלילה קיבלנו דיווח על צעיר בן 18 שקרוביו לא הצליחו ליצור איתו קשר משעות הערב המאוחרות. הם דיווחו לנו מאוחר מאוד בלילה. הקפצנו כוחות במרחב חטמ"ר עציון ובהם גששים. במהלך הלילה, סביב 3:00-2:30 מצאו הכוחות את גופת הנער ליד הכניסה למגדל עוז. מותו נקבע. הוא נדקר ונהרג. אנו מבינים שמדובר בפיגוע טרור. על גופו נמצאו פצעי דקירה. עדיין רב הנסתר על הגלוי".

 

תא"ל מנליס הוסיף כי "הוא התחייל גיוס לצה"ל אבל טרם ביצע שירות בצה"ל, הוא היה על אזרחי ועדיין בשלב הלמידה בישיבה. עיבינו את ההגנה באזור וכעת תגבור הכוחות הוא פנימי על בסיס אוגדת איו"ש. למיטב ידיעתנו, הוא היה לבדו". ההרוג מוגדר חלל צה"ל, שכן היה חייל בשלב לימודי הישיבה שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
זירת הפיגוע בגוש עציון
צילום: עמית שאבי
מומלצים