שתף קטע נבחר

צילום: עמית שאבי

נתניהו בבית אל: "המרצחים באים לעקור ואנחנו באים לנטוע"

בטקס הנחת פינה לשכונה חדשה בבית אל, הבטיח נתניהו ללכוד את רוצחיו של רב"ט דביר (יהודה) שורק: "אנחנו נשיג את מבקשי נפשנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (יום ה') לפיגוע שבו נרצח רב-טוראי דביר (יהודה) שורק בטקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בבית אל, "ארץ ישראל נקנית בייסורים והיום נפל שוב אחד מטובי בנינו, ממשפחה שכבר הקריבה קורבן כבד למען ארץ ישראל. המרצחים הללו באים לעקור ואנחנו באים לנטוע, הם באים להרוס ואנחנו בונים".

 

דביר שורק (באדיבות המשפחה)
רב"ט דביר שורק(באדיבות המשפחה)

 

ראש הממשלה שב והבטיח ללכוד את הרוצחים: "אנחנו נשיג את מבקשי נפשנו ואנחנו נחזק את שורשינו במולדתנו. עם ישראל לא רק חי, עם ישראל יפרח במולדתו, כאן בבית אל וביתר חלקי ארצו".

 

לדברי נתניהו, "זה היה צריך להיות יום של שמחה. אנחנו בונים כאן עכשיו בשלב הראשון 650 יחידות שהתחייבנו לבנות, ואנחנו מקיימים בדיוק את מה שהבטחנו. מילה אצלנו היא מילה, לפעמים לוקח קצת זמן, אבל אנחנו עושים את זה. אנחנו הבטחנו לבנות בבית אל מאות יחידות דיור, היינו צריכים לפנות את בסיס מג"ב שהיה במקום הזה ועשינו את זה והיום אנחנו בונים".

 

הוא הצביע על חשיבות המיקום שנבחר לבניית השכונה החדשה, "יש לזה משמעות היסטורית אמיתית משום שזה המקום הראשון שאברהם אבינו הגיע אליו עם כניסתו לארץ ישראל, אנחנו לא שוכחים את זה לרגע - מסולם יעקב ועד ימינו. העובדה שאנחנו בונים על חורבות יישוב יהודי מבית שני נותן את כל העוצמה של המשמעות של בניית הבית השלישי שזו המשמעות של תקומת ישראל".

 

 

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
האזור שבו אותרה גופת הנרצח(צילום: עמית שאבי)

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

 המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: אריה סביר, TPS)
(צילום: אריה סביר, TPS)

המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: אריה סביר, TPS)
(צילום: אריה סביר, TPS)

 המקום בו נמצאה גופת החייל (צילום: אריה סביר, TPS)
(צילום: אריה סביר, TPS)

 

צרפת הצטרפה לגינוי של האיחוד האירופי בעקבות ההחלטה לבנות 2,304 יחידות דיור ביהודה ושומרון. "ההחלטות התקבלו על רקע מדאיג של האצת ההתנחלות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. כפי שאושרר בהחלטת מועצת הביטחון של האו"ם 2334, ההתנחלות מנוגדת לחוק הבינלאומי. מדיניות זאת מזינה את המתחים בשטח ומערערת באופן חמור על התנאים לשלום צודק ובר קיימא בין הישראלים והפלסטינים המבוסס על פתרון שתי המדינות", מסר משרד החוץ בפריז.

 

אישור הבנייה לפלסטינים בשטחי C, לדברי משרד החוץ בצרפת, "מזכיר את צרכיה החשובים של האוכלוסייה הפלסטינית החיה באזור זה, בשעה שחלק גדול מהבקשות לאישורי בנייה לא אושר בשנים האחרונות והריסות מגורים פלסטיניים, שאינן חוקיות על פי החוק הבינלאומי, ממשיכות בקביעות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. צרפת קוראת לרשויות הישראליות לכבד את החוק הבינלאומי ולזנוח כל תוכנית שבסופו של דבר עלולה לערער על פתרון שתי המדינות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו. ארכיון
צילום: לע"מ
מומלצים