שתף קטע נבחר

דויד גרוסמן על החייל שנרצח: "התמונה שלו מחבק את ספרי שוברת את הלב"

החייל דביר שורק נדקר למוות בגוש עציון, ורב הישיבה בה למד סיפר שהוא נמצא כשהוא מחובק עם ספר מאת דויד גרוסמן. "לבי לבי להוריו, למשפחתו ולכל אוהביו, אני יודע מניסיון איזו דרך קשה עומדת בפניהם", אמר הסופר ל-ynet. "ממה ששמעתי, אני יודע שהיה נער מאיר, אוהב אדם, אמן בנפשו"

הסופר דויד גרוסמן התייחס היום (ה') לדבר מותו של החייל דביר (יהודה) שורק, אשר נרצח בפיגוע דקירה בגוש עציון. "לא הכרתי את דביר שורק, אבל ממה ששמעתי היום, אני יודע שהוא היה נער מאיר, נער מואר, אוהב אדם, אמן בנפשו. לבי לבי להוריו, למשפחתו ולכל אוהביו", אמר גרוסמן ל-ynet.

 

"אני יודע מניסיון איזו דרך קשה עומדת בפניהם. אני יודע גם שנער כל כך מיוחד כמו דביר יאיר להם את הדרך באבלם", הוסיף הסופר, ששכל את בנו אורי במלחמת לבנון השנייה, בשנת 2006. גרוסמן אף התייחס לדיווחים לפיהם שורק נמצא כאשר הוא מחבק בידיו את אחד מספריו: "התמונה שלו מחבק את הספר שלי, פשוט שוברת את לבי".

 

דביר שורק (באדיבות המשפחה)
דביר שורק(באדיבות המשפחה)

 

רב הישיבה שלמה וילק, ראש ישיבת ההסדר שבה למד שורק, סיפר באולפן ynet: "הוא נסע לקנות מתנות לצוות הישיבה לקראת סוף השנה. הוא נמצא כשהוא דקור ומחובק עם הספרים שקנה לרבנים שלו. הוא החליט לא לקנות ספר דתי, אלא את הספר האחרון של דויד גרוסמן, שאיתו הוא נמצא מחובק".

 

לפני מספר חודשים ראה אור הספר "אתי החיים משחק הרבה" מאת גרוסמן, המספר על אישה בשם ורה, מבעד לעיניהן של בתה נינה ונכדתה גילי. הרומן מבוסס באופן חלקי על סיפור חייה של אווה פאניץ'-נהיר, ידידתו של גרוסמן, אשר שרדה מאסר באי גולי אוטוק, ששימש את יוגוסלביה הקומוניסטית למען מאסרים פוליטיים. מאסרה ומערכות יחסיה עומדים בלב הספר.

 

 

רב-טוראי דביר (יהודה) שורק, בן 19 מהיישוב עפרה בבנימין, נרצח בפיגוע דקירה וגופתו אותרה הבוקר ליד קיבוץ מגדל עוז בגוש עציון. הנרצח, תלמיד ישיבת ההסדר אור תורה מחניים, הוא בנם של רחל ויואב שורק, פובליציסט ועורך כתב העת "השילוח". סבו של הצעיר, הרב בנימין הרלינג, נרצח בפיגוע ירי בהר עיבל ליד שכם באוקטובר 2000 כשדביר היה בן שלושה חודשים. מחבלים פלסטינים פתחו אז באש לעבר קבוצת מטיילים.

 

דוד גרוסמן בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל (צילום: עמית הובר)
דויד גרוסמן(צילום: עמית הובר)

 

כוחות הביטחון הוזעקו למקום ופתחו בסריקות נרחבות, בין היתר בכפר הפלסטיני בית פג'אר. החייל, שהיה במסלול לימודים בישיבה של רשת אור תורה סטון, כנראה לא נרצח במקום שבו אותרה הגופה. לפי ההערכות, המחבלים הגיעו במכונית וברחו לאחד הכפרים באזור. צה"ל החליט על תגבור כוחות חי"ר ביהודה ושומרון בעקבות הפיגוע. על פרטי חקירת האירוע הוצא צו איסור פרסום.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים