שתף קטע נבחר

אביו של דביר שורק: "מקווה שהוא לא נרצח במאבק שנכשל"

רבים מגיעים לנחם את משפחתו של דביר (יהודה) שורק מעפרה שנרצח בפיגוע בגוש עציון. אביו מתח ביקורת על שחרור מחבלים בעסקאות: "ידו הארוכה של צה"ל כל הכבוד לה שהיא מונעת אחרי שזה קרה, ובתמורה לזה משחררים באיזושהי עסקה. זה לא מנחם ולא חשוב"

 

 

בשעה שכוחות הביטחון עדיין מחפשים אחר המחבלים שרצחו בדקירות את דביר (יהודה) שורק ז"ל בגוש עציון, מגיעים מנחמים רבים לבית המשפחה בעפרה. אביו יואב אמר הבוקר (יום ו'): "אני מקווה שזה כמו שאני מדמיין את זה - שהוא הלך לתומו והתקף מאחור ולא הספיק לראות את הפרצוף של הרשע בעיניים והוא עלה בטהרה. אני מקווה שהוא עלה השמימה לא מתוך מאבק שנכשל בסופו של דבר".

יואב אביו של דביר שורק ז
(צילום: אוהד צויגנברג)

האב נשאל לגבי חיסול החשבון עם המחבל הרוצח, ומתח ביקורת על שחרור מחבלים בעסקאות: "ידו הארוכה של צה"ל תשיג? תמיד התפוצצתי כשאני שומע אחרים, כי ידו הארוכה של צה"ל כל הכבוד לה שהיא מונעת הרבה דברים כאלה, אחרי שזה קרה ובתמורה לזה משחררים באיזושהי עסקה, זה בעיניי לא מנחם ולא חשוב".

 

הוא התייחס גם לקריאות להסדרת יישובים יהודיים ביהודה ושומרון בעקבות הפיגוע: "אני באופן אישי מאוד לא אוהב את השיח הזה, כי אני לא חושב שהקורבניות צריכה להוביל את המפעל שלנו פה. את המקום הזה צריך להסדיר כי צריך להסדיר אותו, לא בגלל שמישהו מת. אני לא רוצה להרוויח שום דבר מזה שחיים נגדעו".

יואב אביו של דביר שורק ז
אביו של דביר. "לא רוצה להרוויח שום דבר מזה שחיים נגדעו"(צילום: אוהד צויגנברג)

אמש התכנסו אלפי בני אדם בבית העלמין בעפרה, שם התקיימה הלוויתו של דביר. האב יואב ספד לו: "קיבלנו מתנה לכמעט 19 שנה, מתנה שהפיצה אור וטוב בתוך המשפחה ומחוצה לה. בלי יומרנות ובלי ציניות, על המתנה הזו אמרתי ושוב אומר: אדוני נתן ואדוני לקח. רשעים אוהבי מוות קיפדו את חייך דבירי, אבל הם לא פגעו כמלוא הנימה בתום שלך, באור ובאהבה". טוביה שלזינגר, אביו של יואב וסבו של דביר אמר בבכי: "גם בגיל 19 היית כולך טהור".

  

לאחר ההלוויה התקיימו מחאות בכמה צמתים וכבישים ברחבי יהודה ושומרון. במהלך המחאות עוכבו ונעצרו מספר מוחים לאחר שחסמו כבישים, הפרו את הסדר, לא איפשרו לרכבים להמשיך בנסיעתם וחלקם תקפו שוטרים.

 

בצה"ל פועלים למנוע פיגועי השראה בשל הצלחת הפיגוע, וציונם של שני מועדים רגישים בתחילת שבוע הבא: תשעה באב וחג הקורבן. פלוגות תגבור בהיקף של כשני גדודים הוקפצו למוקדים רגישים ביהודה ושומרון ובגזרת הפיגוע, בהם מגדודי תותחנים ונח"ל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
דביר ז"ל ואביו יואב
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים