שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  בכיר בחמאס: "אם ישראל תנסה למוטט אותנו - נקבל עזרה מחברינו"

  לפי דיווח בעיתון הלבנוני אל אחבאר, בפגישה בין בכירי חמאס למנהיג איראן עלי חמינאי הודגשה חשיבות "ציר ההתנגדות". אחד ממנהיגי הארגון אמר כי אם תתפתח מערכה מוגבלת עם ישראל, חמאס יתמודד איתה לבד, אך אם תנסה למוטט את הארגון, "שאר חברי ציר ההתנגדות יצטרפו למערכה"

  העיתון הלבנוני אל אחבאר פרסם הבוקר (שבת) פרטים חדשים על הפגישה בין בכירי חמאס למנהיג איראן עלי חמינאי בחודש שעבר. הנוכחים בחדר, כך לפי הדיווח, הדגישו את החשיבות של אחדות "ציר ההתנגדות" הכולל את חמאס ואיראן, ואמרו כי במידה ותוכרז מלחמה נגד אחד מחברי ציר ההתנגדות, אז יתר החברים בציר יצטרפו וימנעו את חיסולו.

  המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי משלחת חמאס, סגן מנהיג חמאס סאלח אל-עארורי (צילום: AP, Office of the Iranian Supreme Leader)
  הפגישה בין האייתוללה חמינאי ומשלחת חמאס(צילום: AP, Office of the Iranian Supreme Leader)
   

  אחד מבכירי חמאס הסביר לעיתון את משמעות האחדות בכל מה שקשור לעזה ואמר כי: "במידה והאויב הישראלי יפתח בלחימה מוגבלת נגד הרצועה, נתמודד עם זה לבד. אבל, אם האויב ינסה לשבור את ההתנגדות, אז שאר החברים בציר יצטרפו למערכה" לפי הדיווח, בפגישה בטהרן סוכם עיקרון "איחוד החזיתות" ו"אחדות הגורל" באופן רשמי, וזה נהפך להיות חלק ממדיניות "ציר ההתנגדות".

   

  לפי הדיווח, לאחר יציאת כלי התקשורת והצלמים בתום הפגישה הראשונית, הצטרף לפגישה קאסם סולימני, מפקד "כוח קודס" של משמרות המהפכה. בשלב הזה חברי המשלחת מחמאס פי בפני סולימאני חברי המשלחת את הקשיים העומדים בפני הזרוע הצבאית של הארגון, מבחינת חוסרים בציוד לחימה.

  קאסם סולימאני (צילום: MCT)
  אנשי הזרוע הצבאית התלוננו בפניו על מחסור באמצעי לחימה. סולימאני(צילום: MCT)
    

  בנוסף לכך, העיתון דיווח מפי מקורות בחמאס כי טרם הפגישה בין חמאס לאיראנים, היו ניסיונות להכשילה. לפי מקורות מחמאס שדיברו עם העיתון, סעודיה העבירה מסר לחמאס שבוע לפני יציאת המשלחת לאיראן, בו ביקשה מהם לנתק את היחסים עם איראן. הסעודים איימו כי אם חמאס יסרב לבקשה אז ריאד תנתק את הקשרים עם הארגון.

   

  לפי אותו מקור, התגובה הייתה "היחסים של הארגון עם איראן יציבים ויימשכו, ואם סעודיה תרצה ליישם את האיומים שלה, היא תהיה זה שתפסיד ולא חמאס". זאת ועוד, לפי הדיווח גם מצרים התנתה את יציאתו של הניה מהרצועה בכך שהוא לא יבקר באיראן, דבר אשר הניה סירב לו, והצהיר שלא יסכים שיציבו תנאים לתכניות הביקורים שלו, תוך שהוא מדגיש את כוונתו לבקר באיראן כשהוא יוצא מעזה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  הפגישה בין חמינאי למשלחת חמאס
  צילום: רויטרס
  מומלצים