שתף קטע נבחר

בכיר חמאס לחמינאי: "אנחנו קו ההגנה הראשון על איראן"

סגן מנהיג חמאס סאלח אל עארורי נפגש עם המנהיג העליון של איראן, שאמר לו: "חמאס בלב פלסטין. הפלסטינים לא ינצחו בלי התנגדות ומאבק"

המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי משלחת חמאס, סגן מנהיג חמאס סאלח אל-עארורי (צילום: רויטרס)
"הסוגיה הפלסטינית - החשובה בעולם המוסלמי". חמינאי ובכיר חמאס(צילום: רויטרס)

סגן מנהיג חמאס סלאח אל-עארורי נפגש היום (ב') עם המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי בטהרן. השניים דנו בסוגיה הפלסטינית, ועל עמדתה של איראן בנושא. בתחילת הפגישה הגיש אל-עארורי לחמינאי מכתב שכתב לו מנהיג חמאס בעזה איסמעיל הנייה: "חמאס נמצא בקו ההגנה הראשון על איראן. כל תוקפנות נגד איראן היא תוקפנות נגד פלסטין ונגד ההתנגדות", אמר אל-עארורי.

 

חמינאי אמר לאל-עארורי כי "חמאס בלב פלסטין, כפי שפלסטין בלב העולם המוסלמי". הוא ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את יריבותיה של איראן באזור: "ההתרחקות מהסוגיה הפלסטינית של מדינות שהתקרבו לארצות הברית, כמו סעודיה, היא מעשה טיפשות. אילו היו תומכות בפלסטינים הן היו זוכות לכמה פריוויליגיות".

 

חמינאי שיבח את השיפור בכיולות הצבאיות של חמאס: "לפני שנים לא רבות, פלסטינים נאבקו באבנים, אבל היום הם נאבקים עם טילים מדויקים, הסוגיה הפלסטינית היא החשובה ביותר מעולם המוסלמי והניצחון בה לא יושג ללא התנגדות ומאבק". האייתוללה גם החמיא למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה: "כאשר הוא אומר 'אינשאללה אני עוד אתפלל באל-אקצה', הוא מספק בזה תקווה אמיתית שניתנת למימוש".

המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי משלחת חמאס, סגן מנהיג חמאס סאלח אל-עארורי (צילום: AP, Office of the Iranian Supreme Leader)
קיבל מכתב מהנייה. חמינאי ומשלחת חמאס(צילום: AP, Office of the Iranian Supreme Leader)
 

חמינאי אף הביא את התנגדותו ל"עסקת המאה", שמקדם ממשלו של נשיא ארה"ב טראמפ. "איראן לא תתחנף בפני אף מדינה בכל הנוגע לסוגיה הפלסטינית. עמדתנו ברורה ושקופה. הסיבה העיקרית לעוינות נגד איראן היא התמיכה שלנו בפלסטינים - אבל העוינות הזאת והלחצים המפועלים עלינו לא יגרמו לאיראן לחזור בה. עסקת המאה היא מזימה שמטרתה לחסל את הזהות הפלסטינית".

  

סגן מנהיג חמאס ביקר בראש משלחת חמאס בטהרן לפני כשנתיים. הוא נפגש אז עם נציגים בממשלת הרפובליקה האיסלאמית, אך לא נועד אז עם האייתוללה חמינאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חמינאי ואל-עארורי
צילום: רויטרס
מומלצים