שתף קטע נבחר

צילום: עמית שאבי

אותרו בביתם, נשלפו ממיטותיהם: נעצרו החשודים ברצח החייל

נסיר סאלח (24) וקאסם עארף (30) עסאפרה - שניהם תושבי בית כאחיל, כפר המרוחק כ-10 קילומטרים מזירת הפיגוע - נעצרו בחשד לרצח החייל דביר שורק ז"ל במגדל עוז. אחד מהם הוא פעיל חמאס שלא נכלא בעבר. גם רעייתו של אחד מהם נעצרה בחשד לסיוע

 

 

שב"כ התיר הערב (שבת) לפרסום כי בלילה, בתום פעילות מודיעינית ומבצעית, נעצרו שני חשודים במעורבות בפיגוע בו נרצח חייל צה"ל דביר שורק ז"ל במגדל עוז. העצורים הם בני אותה משפחה: נסיר סאלח עסאפרה (24), פעיל חמאס מבית כאחיל שבאזור חברון, ובן דודו קאסם עארף עסאפרה (30), גם הוא תושב בית כאחיל. לפי שב"כ, השניים חשודים במעורבות ברצח, אך לפי כל ההערכות וכן לפי דברי ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו - הם עומדים מאחורי הרצח.  

 

שני המחבלים הופתעו במיטתם. הם נלקחו במבצע שלקח כחצי שעה מרגע שהתקבל המידע בנוגע למיקומם. הם נלקחו ללא כל התנגדות. כבר מהרגע של ניתוח הזירה הבינו חוקרי מז"פ ממחוז ש"י את זהות המבצעים, ובעצם יחד עם השב"כ רק חיכו לרגע שידעו היכן הם. לכן מאז מציאת הגופה נכח במקום כוח של ימ"מ מוכן לפעילות.

 

כמו כן, נעצרו שני פלסטינים נוספים בחשד שסייעו להם. המעצרים היו ללא התנגדות. בשב"כ עלו על זהותם עוד ביום חמישי וכעת נבדק מסלול הבריחה. נציר סאלח, המוגדר כאמור כפעיל חמאס, לא ישב בעבר בכלא ואינו הוגדר כמחבל לפני הפיגוע. יחד עמם נעצרה רעייתו של אחד החשודים בכך שידעה לכאורה כי בעלה ביצע את הפיגוע.

נתפסו צבא צה
אחד העצורים(צילום: דובר צה"ל)

דביר שורק (באדיבות המשפחה)
דביר שורק ז"ל(באדיבות המשפחה)

נתפסו צבא צה
(צילום: דובר צה"ל)

נתפסו צבא צה
מעצר החשודים ברצח(צילום: דובר צה"ל)

נתפסו צבא צה
(צילום: דובר צה"ל)
נתפסו צבא צה
(צילום: דובר צה"ל)

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר: "אני משבח את השב"כ וכוחות הביטחון שלכדו את רוצחיו של דביר שורק ז"ל תוך 48 שעות. בשנים האחרונות כוחותינו שמו ידם על כל המרצחים הפלסטינים שפגעו בישראלים והיום הם עשו זאת שוב. נמשיך להילחם בטרור בעוצמה בכל החזיתות".

 

מדובר צה"ל נמסר כי "לוחמי צה"ל החרימו את רכב החשודים שעל פי החשד שימש את החשודים לביצוע הפיגוע. החוליה והרכב הועברו לחקירת כוחות הביטחון. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כ-100 פלסטינים שיידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון בכפר בית כאחיל שבמרחב החטיבה המרחבית 'יהודה'. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות".

  

 

נתפסו צבא צה
(צילום: דובר צה"ל)

נתפסו צבא צה
(צילום: דובר צה"ל)
  

החיפושים אחר חוליית המחבלים נערכו מאז שלשום בבוקר, ואתמול עצרו כוחות הביטחון את מנסור ת'וואבתה, תושב הכפר פג'אר, והחרימו את רכבו.

 

הרצח התרחש ביום רביעי בסביבות 20:30. חבריו של שורק החלו לחפשו והדיווח הראשון למשטרה ולכוחות הביטחון על היעדרו, לפי צה"ל, הגיע בסביבות השעה חצות. גששים איתרו את הגופה בסביבות 02:30 בלילה.

 

לפי ההערכות, גופתו של שורק הייתה מוטלת בצד הכביש האחורי שמוביל למגדל עוז במשך כ-6 שעות לפחות עד שכוח צה"ל שסרק במרחב איתר אותה. מחקירה ראשונית עולה שהחייל ירד מהאוטובוס מירושלים בתחנה שבכיכר הסמוכה לכניסה הדרומית לאפרת, וצעד ברגל, לבדו, בכביש העלייה למגדל עוז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
תיעוד המעצר
צילום: דובר צה"ל
מומלצים