שתף קטע נבחר

בגלל חג הקורבן: שיבושים חמורים בשירותי האוטובוסים

השבוע צפויים ביטולים ועיכובים בגלל היעדרם של הנהגים המוסלמים - המהווים יותר משליש מנהגי התחבורה הציבורית בישראל. רוב החברות צפויות לבטל 10%-20% מנסיעותיהן באישור משרד התחבורה

שיבושים משמעותיים צפויים החל מהבוקר ועד יום חמישי בקווי האוטובוסים. הסיבה: היעדרם מעבודה של הנהגים המוסלמים, החוגגים עם משפחותיהם את חג הקורבן ("עיד אל-אדחא"). נהגים מוסלמים מהווים יותר משליש מנהגי התחבורה הציבורית.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

עימותים קשים בהר הבית, מתפללים מוסלמים נפצעו

רבבות בכותל המערבי: "באנו להתאבל ביחד עם כל ישראל"

בכירי נת"ע מתפטרים: דגל אדום בקו האדום

 

למרות גיוס נרחב של חברות אוטובוסים פרטיות ונהגיהן כדי להחליף את הנהגים שבחופש, עדיין יבוטלו קווים רבים ותדירות הנסיעות של קווים אחרים תדולל.

אוטובוסים (צילום: תומריקו)
שיבושים בתחבורה הציבורית(צילום: תומריקו)
 

הפגיעה תהיה שונה מחברה לחברה, אבל רובן צפויות לבטל, באישור של משרד התחבורה, בין 10% ל-20% מנסיעותיהן. נסיעות רבות יבוצעו באמצעות חברות פרטיות. האוטובוסים הפרטיים אינם מצוידים בקוראי כרטיסי רב קו. לכן, בתחנות המרכזיות יופעלו קופות ניידות לפני העלייה לאוטובוסים, מה שיאט את קצב העלייה לאוטובוס.

 

באגד, שמפעילה 35% מקווי התחבורה הציבורית, מעריכים שייפגעו בין 10%-20% מהנסיעות. לדברי רון רטנר, דובר אגד, מאות רבות של נהגים צפויים להיעדר בהסכמה מהעבודה. בחברה הכריזו על גיוס של עובדי מטה, עובדי מוסכים וגמלאים כדי לצמצם את הפגיעה בשירות.

 

בחברת דן יבוטלו כ-15% מהנסיעות. גם בדן יגויסו לשבת מאחורי ההגה עובדי מינהלה ומוסך, שמחזיקים ברישיון נהיגת אוטובוסים אך אינם נוהגים בדרך כלל. בחברות הבנות דן באר שבע ודן בדרום, מעריכים כי הפגיעה בשירותיהם תהיה מינורית יותר. בחברת קווים מעריכים כי השירות ידולל ב-10% עד 40%. במטרופולין יבוטלו עשרות קווים, חלקם רק בחלק מהימים. רכבת ישראל צפויה לפעול כרגיל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דן
שיבושים בתחבורה הציבורית
דן
מומלצים