שתף קטע נבחר

כרטיסים תמורת ביטול דו"חות: זה הבכיר שחשוד בשוחד בי-ם

הותר לפרסום כי מנכ"ל חברת אריאל, חברת בת של עיריית ירושלים, נחשד במעורבות מסירת כרטיסים בחינם להופעות כדי לקדם טובות הנאה. האיש, ציון תורג'מן, מסר באמצעות פרקליטו: "מעולם לא נמצא בפועלו כל רבב"

 

ציון תורג'מן, מנכ"ל החברה העירונית אריאל בירושלים, הוא הבכיר שנעצר בשבוע שעבר בחשד למעורבות בפרשת שחיתות בעיר. כך הותר הבוקר (יום א') לפרסום. יחד עם תורג'מן נעצרו העוזרת האישית שלו ועובד עיריית ירושלים. לשלושה מיוחסות עבירות של שוחד והפרת אמונים.

 

במוקד חקירת המשטרה בנושא חלוקת כרטיסים לאירועים שהפיקה חברת אריאל. החקירה הסמויה החלה לפני כ-10 חודשים בעקבות מידע שהתקבל בחשד לאי סדרים. לפי החשד של המשטרה, תורג'מן ועוזרתו "סיפקו בחינם" לאורך השנים אלפי כרטיסים לאירועים והופעות באמצעות עובד העירייה במטרה לקדם טובות הנאה ובכללן ביטול דו"חות חניה.

 

עוד נבדק החשד כי תורג'מן קיבל הקלות בנוגע למבנה לשימור השייך למשפחתו, שעליו נבנה רב-קומות בשווי מיליוני שקלים.

הארכת מעצר בכיר בחברה עירונית בירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
ציון תורג'מן בבית המשפט(צילום: יואב דודקביץ')

תורג'מן (71), הוא אחת הדמויות המוכרות והחזקות בבירה. ב-17 השנים האחרונות הוא מכהן כמנכ"ל חברת אריאל - חברת בת של עיריית ירושלים שמפיקה את הפסטיבלים הגדולים בעיר. בין היתר מפעילה החברה את הארנה, אולמה של קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים, ושם יושבים משרדיה.

 

ברקע הדברים יצוין כי תורג'מן כבר עבר את גיל הפרישה וכהונתו הוארכה כמה פעמים על ידי מועצת העיר ירושלים. בעירייה סירבו להשיב האם כהונתו תימשך בשנה הקרובה או להתייחס לחשדות נגדו ונגד מנהל הגנזך העירוני דני כץ, שאף הוא נעצר בפרשה. על שם העוזרת של תורג'מן מוטל צו איסור פרסום.  

הארכת מעצר בכיר בחברה עירונית בירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
עובד העירייה החשוד, דני כץ(צילום: יואב דודקביץ')

חברת אריאל ספגה בעבר ביקורת מצד מבקר המדינה. לפני כחודשיים פרסם המבקר דו"ח על התנהלות החברה ומשרד התרבות והספורט סביב משחק הכדורגל בין ישראל לארגנטינה שהיה אמור להתקיים בקיץ 2018. המשחק בוטל שלושה ימים לפני המועד המתוכנן, אך הוא לווה בשערורייה סביב חלוקת כרטיסים למקורבים, ועל חברת אריאל נמתחה ביקורת קשה.

 

בדו"ח צוין כי "בניגוד לנוהל, משרד הפנים אשר אוסר על קבלת הזמנה עבור נלווה ועבור מי שנוכחותו אינה נדרשת, סיכמו ביניהם נציגי חברת אריאל ונציגי עיריית ירושלים חמישה ימים לפני האירוע המתוכנן כי ניתן לחלק הזמנות שקיבלה חברת אריאל מהיזם גם לנלווים של עובדי עיריית ירושלים או של עובדי חברת אריאל או של נבחרי ציבור שנוכחותם נדרשת או מתחייבת כחלק ממילוי תפקידם או לצורך התנהלותו התקינה של האירוע.

 

עוד נכתב בדו"ח המבקר כי "נוסף על כך, לחלק ממי שהיו אמורים לקבל ההזמנות ניתן לקבוע כי אין בעיסוקם השוטף כדי לתרום להיבטי בטיחות ותחזוקה באירוע כנדרש בנוהל, ולפיכך תפקידם לא הצדיק את קבלת ההזמנה".

 

עורכי דין ערן זך יהודה ששון (צילום: יורם רשף)
מימין: עורכי הדין כרמלי, שושן וזך(צילום: יורם רשף)

עו"ד יהודה שושן, שמייצג את תורג'מן, מסר בתגובה: "מרשי הוא אדם מוכר ומערך בירושלים שעבד שנים בעיריית ירושלים וזה כ-16 שנים הוא מנכ"ל חברת אריאל ומעולם לא נמצא בו ובפועלו כל רבב ואף זה בפרסים ותשבוחות רבים משועי עולם ומדינה. מטבע הדברים לאור גילו, יש הטוענים לכתר וברצונם לרשת את כיסאו ומכאן מקור החקירה.

 

"ככל שהחקירה התקדמה החשדות הלכו והתפוגגו ולא נמצאה כל עבירה פלילית במעשיו של מרשי, אשר חוזר לעבודתו החל מהיום וינהל ביד רמה את האירוע היוקרתי של פסטיבל 'חוצות היוצר'".

 

עו"ד ערן זך ממשרד יגאל ארנון ושות', שמייצג את עובד העירייה כץ, מסר: "מרשי משוכנע בחפותו, אין לו דבר להסתיר, ולכן גם החליט לא לבקש להאריך את צו איסור פרסום שמו, חרף ההזדמנות שניתנה לו לעשות כן על-ידי בית המשפט. כפי שטענו בדיון ובניגוד לטענת המשטרה והתקשורת, מרשי אינו גורם בכיר בעיריית ירושלים ובוודאי שלא בעל השפעה - בפרט בנושאים הנחקרים. אנו משוכנעים כי בתום החקירה גם המשטרה תשתכנע בחפותו והתיק נגד מרשי ייסגר".

 

עו"ד עדי כרמלי, שמייצג את העוזרת, מסר: "מרשתי מסרה גרסה מפורטת, אין לנו ספק כי שמה יטוהר בסיום החקירה. כל פעולותיה של מרשתי נעשו בסמכות וברשות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
ציון תורג'מן
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים