שתף קטע נבחר

ש"ס עותרת נגד עיריית עפולה: לקיים את האירוע בהפרדה

בית המשפט הורה, עיריית עפולה ביטלה - וכעת בש"ס פונים בעתירה דחופה להורות על קיום אירוע הקיץ החרדי, שאמור להתקיים השבוע בהפרדה מלאה: "זו החלטה מנוגדת לחוק ופוגעת בזכות לשיוויון של הציבור החרדי"

לאחר שבית המשפט בנצרת הורה לבטל אירוע בהפרדה לציבור החרדי - תנועת ש"ס מגישה הבוקר (ב') עתירה לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד החלטת עיריית עפולה. בש"ס דורשים להורות על ביטול פסק הדין, "שניתן רק מכוח הסכמת העירייה השגויה, ולהורות על קיום דיון דחוף לגופה של העתירה שבו תוצג עמדתנו או לחלופין להעביר את הסוגיה להכרעת בג״ץ".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

שדולת הנשים עתרה לבית המשפט נגד קיומו של האירוע העירוני, שאמור להתקיים ביום ד' עבור המגזר החרדי – בהפרדה מלאה. בעתירתה טוענת תנועת ש"ס כי מדובר בהחלטה "לא סבירה ולא מידתית, המנוגדת לחוק ופוגעת בזכות לשיוויון של הציבור החרדי המקיים את אירועי התרבות שלו בהפרדה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

ש״ס מדגישה בעתירה כי האירוע המדובר - כמו אירועים נוספים המתקיימים בהפרדה – "אינם באים לכפות אורח חיים על מי שאינו נוהג כך, אלא מייצגים קבוצת אנשים שגם להם מגיע ליהנות מאירועים עירוניים בעיר מגוריהם".

 

"להתחשב בצרכים הדתיים"

באמצעות באמצעות עורכי הדין ח"כ משה ארבל ועו"ד ישראל באך, טוענים העותרים כי הם מסתמכים על פסיקת בג"ץ הקובעת כי "לא רק שאין מניעה משפטית לאפשר לנהוג כך, ייתכן שאף יש לנסות לסייע בידה, שכן ההתחשבות באמונותיו ובצרכיו הדתיים של כל אדם היא מעקרונות היסוד של המשפט הישראלי".

 

האירוע בעפולה שבו השופט ביטל את הישיבה בהפרדה ()
סלע המחלוקת: האירוע בעפולה שבוטל

 

עיריית עפולה יזמה את האירוע עבור המגזר החרדי בפארק העירוני, ובמודעה נאמר כי הוא ייפתח ב"דברי תורה וברכה הממלאים את הלב" - ולאחריהם מופע של כוכב הזמר החסידי מוטי שטיינמץ, שאמור היה לארח על הבמה את הכוכב המזרחי חיים ישראל. ביטול האירוע אמש (בעיצומו של צום תשעה באב) הוליד סערה במערכת הפוליטית, וקרב התנצחויות בין שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים