שתף קטע נבחר

חינוך מחדש לחרדים: מדינת ישראל נגד אמא שלי

כשמערכת המשפט כופה את סט הערכים החילוני על ציבור ענק במדינה - המשמעות היא ביטול כל אירועי התרבות שזכאי להם המגזר החרדי. אבל ההלכה לא משתנה, והחרדים לא יתחילו לצרוך אירועים בניגוד לאמונתם. וכך נענשת אמא שלי בת ה-71 שנאלצת לשבת בבית. ככה נראית כפייה חילונית

אמא שלי, אישה חרדית בת 71, נענשת בגלל שאין שופטים בירושלים. היא הייתה יוצאת עד לאחרונה לערבי נשים בלבד שארגנה עיריית פתח תקווה, שם היא מתגוררת. היא לא תשב ליד גבר, היא בוודאי שלא תרקוד לצד גבר. שומרת נגיעה וחובשת פאה. היא מתגאה שהיא ממשיכה להדליק את נר העם היהודי, ושומרת על המסורת וההלכה קלה כחמורה. מבחירה שלה כי זה פשוט עושה לה טוב.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

אבל מדינת ישראל חושבת שהיא זו שיודעת מה טוב עבורה, ומענישה אותה רק בגלל אמונתה, וכעת כבר לא יוזמים אירועים עבורה. החוק לא מאפשר, והיא מרגישה שלא רואים אותה, את אמונתה ודרכיה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

וזה קרה השבוע גם בעפולה, כשדווקא ביום תשעה באב - המועד שבו מיליוני יהודים מתאבלים על חורבן ושנאת חינם - בחר בית המשפט להמשיך להצדיק החלטה הזויה שקיבלה דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ובגיבוי ממשלת ישראל ולבטל אירוע תרבות נוסף שמיועד לציבור החרדי בגלל ההפרדה המתבקשת בין גברים לנשים באירוע.

 

המשמעות של החלטה זו של עורכת דין חילונית, שכופה באמצעות תפקידה את סט הערכים הפרטי שלה על ציבור ענק במדינה - היא אחת: ביטול כל אירועי התרבות שזכאי להם המגזר החרדי במדינת ישראל.

 

כך נראית כפייה חילונית

ההלכה, לידיעת בית המשפט, אינה משתנה או גמישה בגלל שאנחנו היום בעידן המי-טו. הציבור החרדי לא יתפשר ויצרוך אירועים במימון ממשלתי בגלל דרישה שאינה מכבדת את השקפת עולמם ואמונתם. כתוצאה מכך, יש מגזר שלם במדינת ישראל שאינו מקבל יותר אירועי תרבות. האם זו לא כפייה חילונית?

 

אפליה במופע של זמרים חסידיים בנתיבות  (צילום: דקלה חביביאן)
תנו להם לצרוך תרבות בדרכם(צילום: דקלה חביביאן)

 

מערכת המשפט כל כך חוששת מתרחיש דיסטופי בנוסח "סיפורה של שפחה", אבל מתוך עליונות וקיצוניות חילונית, שנובע מבורות על מעמד האישה במגזר החרדי, שמצטייר כאילו מדובר בנשים כנועות שהעולם הזה נכפה עליהם.

 

הנשים האלו נענשות לא מהמגזר שאליו הן משתייכות - זה דואג ליוזם פעילויות רבות עבורן מתוך כבוד והערכה - אלא מטעם אלה שמתיימרים להגן עליהן ללא שום מתן ביטוי לקול אחד: קולן שלהן.

 

הנשים הדתיות לא שבויות בכת

אז לידיעת כולן: היותה של אישה דתייה, לא הופך אותה למסכנה או חסרת פה. אף אחד לא שולט עליה או כופה עליה את אורח החיים הזה. הגיע הזמן להפסיק להסתכל על הנשים הדתיות כעל שבויות בכת. לחשוב כך ועוד להוסיף חטא על פשע בחקיקה - זה בעיקר בורות וחסר ידע בסיסי ביהדות.

 

הציבור החרדי לא ילך לאירועים שאינם בהפרדה בין גברים לנשים. נקודה. מחתונות ועד לבית העלמין. תאהבו או תשנאו, זו דעתכם, אבל אצל החרדים מפרידים.

 

אבי שושן (צילום: ליאור צור) (צילום: ליאור צור)
אבי שושן(צילום: ליאור צור)

 

מי יודע, לא ירחק היום שעוד יבקשו לבטל את עזרות הנשים בבית הכנסת. המתמודד לראשות הממשלה, יאיר לפיד, עם סרטוני החרדים-רק-רוצים-את-הכסף-של-כולנו עוד יהיה הראשון לברך על כך. ואחר כך מתפלאים על אובדן האמון של חלקים כל כך גדולים בציבוריות הישראלית, במערכת שהייתה אמורה להיות עוגן של צדק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים