שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הסרט על יגאל עמיר התקבל לפסטיבל טורונטו: צפו בטריילר

  "ימים נוראים" סרטו של ירון זילברמן המתאר את התקופה שלפני רצח רבין מנקודת מבטו של יגאל עמיר, יוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל טורונטו היוקרתי בנוכחותה של דליה רבין. גם "מאמי" של קרן ידעיה ו"מלים נרדפות" של נדב לפיד התקבלו לפסטיבל

   

   

   
  פסטיבל טורונטו, שמסמן עבור רבים את קו הזינוק לקראת האוסקר, יארח גם השנה יוצרים מישראל שיצטרפו לכמה מהשמות הגדולים שיגיעו למטרופולין הקנדי בספטמבר הקרוב. אחרי שהתבשרנו על קבלת "אפריקה" - סרטו הארוך הראשון של אורן גרנר למסגרת דיסקברי לבמאים בתחילת דרכם, היום (ג') הכריזו המארגנים כי גם הסרטים "ימים נוראים" של ירון זילברמן, "מאמי" של קרן ידעיה ו"מלים נרדפות" של נדב לפיד התקבלו לפסטיבל היוקרתי. בתוך כך גם פורסם לראשונה הטריילר ל"ימים נוראים", העוקב אחר התקופה שלפני רצח רבין מנקודת מבטו של יגאל עמיר. זו תהיה הקרנת הבכורה של הסרט, ועל השטיח האדום לצד היוצרים והשחקנים תצעד גם אורחת הכבוד דליה רבין, בתו של יצחק רבין.
   

  זילברמן, שביים את הסרט, מתגורר ויוצר בניו יורק ביחד עם זוגתו המפיקה תמר סלע, כתב את התסריט ל"ימים נוראים" ביחד עם רון לשם ("בופור"). הסרט משרטט פרופיל פסיכולוגי מורכב של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין. הוא חודר למרחבים האישיים של עמיר (אותו מגלם יהודה נהרי הלוי), בני משפחתו וחבריו, וזאת על רקע המרחבים הציבוריים בסביבה הפוליטית הבוערת בישראל של סתיו 1995 תוך שימוש בקטעי ארכיון מצמררים. הסרט, שיקרא באנגלית Incitement ("הסתה" בתרגום לאנגלית), נמנה על חמשת המועמדים לפרס אופיר, ובין השאר מופיעים בו גם יואב לוי (חגי עמיר), סיון מסט (מרגלית הר שפי), רענן פז (אבישי רביב) ודניאלה קרטס (נאווה). הסרט ייצא לאקרנים בישראל ב-26 בספטמבר.

   

  מתוך
  מתוך "ימים נוראים"(צילום: צילום מסך)

  אל "ימים נוראים" יצטרף גם העיבוד הקולנועי של קרן ידעיה לאופרת הרוק החתרנית "מאמי" של הילל מיטלפונקט משנות ה-80. הסרט שהוקרן לאחרונה בפסטיבל ירושלים מספר את סיפור ההישרדות היומיומי של מאמי, צעירה מדרום הארץ, שאהובה נפצע בקרב והפך למשותק. הבמאית הוותיקה ידעיה ליהקה לתפקיד הראשי את הזמרת נטע אלקיים ולצדה מוזיקאים נוספים כמו דודו טסה, יובל בנאי, ריקי גל וערן צור.

  מתוך הסרט
  מתוך הסרט "מאמי"
   

  בנוסף ל"ימים נוראים" ו"מאמי", יוקרן במסגרת פסטיבל טורונטו סרטו של נדב לפיד "מלים נרדפות", שכבר זכה להצלחה בינלאומית כאשר זכה בפרס דב הזהב בברלין לפני יותר מחצי שנה. הסרט שהופק בקופרודוקציה ישראלית-צרפתית ושעלילתו מתרחשת ברובה בפריז, מבוסס על חוויתיו האישיות של הבמאי שיוצא הן נגד המאצ'ואיזם המיליטריסטי הישראלי והן נגד העדנות המזויפת מתוצרת צרפת. "מלים נרדפות" המשופע בשחקנים צרפתיים מובל דווקא על ידי התגלית תוצרת הארץ טום מרסיה, שרק לאחרונה נודע על ליהוקו לסדרה חדשה של HBO בבימויו של לוקה גואדנינו ("קרא לי בשמך") האיטלקי. לאחרונה נודע כי הסרט השתלב גם בתוכנית פסטיבל הקולנוע ניו יורק לקראת הפצתו בארצות הברית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צילום מסך
  מתוך "ימים נוראים"
  צילום: צילום מסך
  לאתר ההטבות
  מומלצים