שתף קטע נבחר

נתניהו הגיע לנחם את משפחת החייל שנרצח: "נמשיך להילחם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב לנחם את משפחתו של רב"ט דביר (יהודה) שורק שנרצח בשבוע שעבר בגוש עציון

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקור תנחומים אצל משפתחו של דביר (יהודה) שורק ז
נתניהו בביקורו בעפרה(צילום: משה מזרחי)

בני משפחתו של רב"ט דביר (יהודה) שורק שנרצח בפיגוע בגוש עציון היו אמורים לחגוג היום (יום ג') את יום הולדתו ה-19. הם ממשיכים לקבל מנחמים בביתם בעפרה, והערב הגיעו לשם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. נתניהו ציין כי דביר היה בן חודשיים כשסבו נרצח: "הם גידלו משפחה למופת, ראינו את הילדים, האהבה ביניהם, אהבת ישראל והאדם שטבועה בהם. הנער התמים הזה שכולו טוהר נרצח באכזריות". נתניהו הוסיף: "אנחנו נחושים להגן על המדינה, אלה לא מילים בעלמא, אלה מילים אמיתיות. אנחנו נמישך להעמיק שורש ולהילחם ככל שהדבר נדרש, ארץ ישראל נקנית בייסורים".

 

 

גם שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה, אמרה: "הדבר הזה לא פוסק. אנחנו כאן מגינים על עצמנו בארצנו. דביר היה חייל בתחילת דרכו. נפש פיוטית גדולה, כואב הלב".

 

דביר (יהודה) שורק ()
דביר (יהודה) שורק ז"ל

 

 

מוקדם יותר אמר האב השכול יואב שורק: "יום ההולדת של דביר הוא הערב. אנחנו באמצע השבעה. זה לא אירוע לחגוג אבל זה משמעותי לנו שזה יוצא בתוך השבעה, סוג של סגירת מעגל. כשהוא נולד, הברית שלו הייתה בבית הכנסת שממנו יצאה הלוויה. ובחצר הבית שבו אנחנו יושבים שבעה. משהו בסיפור עצמו הוא קצת נשגב מההבנה הרגילה. וגם האופן שזה התקבל בציבור הוא חורג ממה שהיינו מצפים מאירוע כזה. וזה מוביל אותנו להניח שיש פה סיפור שהוא גדול מאיתנו ושהוא לא ניתן להסבר בכלים שאנחנו רגילים ביום יום".  

 

האב סיפר שהמשפחה עדיין מחכה לחפצים של הבן, לספרים שנמצאו לצד הגופה. "קיבלנו כבר הודעות על שני ילדים שנקראו על שמו בגוש עציון. אנחנו שמענו על יוזמות הנצחה אבל כרגע אנחנו לא רוצים להתעסק בעיסוק מוגזם על מה שאין אלא במה שיש ובילדים המקסימים שיש לנו", סיפר האב שהגיב גם בעניין הריסת בתי המחבלים: "שמעתי שמיפו אותם להריסה ואמרו שזה יהיה בקרוב. נחיה ונראה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מזרחי
נתניהו בביקורו בעפרה
צילום: משה מזרחי
מומלצים