שתף קטע נבחר

עדי שנפל אל מותו ממצוק נטמן: "איש הברזל, הרוך והחמלה"

מאות ליוו למנוחות את עדי מס מקיבוץ מעברות שנפל אל מותו בגרמניה. האב, יהושע, נזכר: "למזלי, חיבקתי ונישקתי אותך לפני שטסת". אחיו התאום הגיע ברגליים יחפות לבית העלמין: "כאב לי שלא חשתי כאב פיזי כשנהרגת"

 

 

מאות בני אדם ליוו למנוחות אתמול אחר הצהריים (יום ג') בבית העלמין בקיבוץ מעברות את עדי מס, בן הקיבוץ, שנהרג ביום שישי האחרון מנפילה מהר "קן הנשרים" בגרמניה במהלך טיפוס אתגרי. "כאב לי שלא חשתי כאב פיזי כשנהרגת. היית האדם הטוב מקיבוץ מעברות, מלאך", ספד לו בבכי בלתי פוסק אחיו התאום, רן, שבחר לעשות את לעשות את דרכו מהקיבוץ לבית העלמין ברגליים יחפות.

 

"הצלחת להפוך את העולם לטוב יותר ורצית להגיע הכי רחוק. היית איש הברזל ואיש הרוך והחמלה, ידעת לאהוב בלי צורך להיות נאהב", המשיך האח התאום.

עדי מס ()
עדי מס

אמו של מס, ענת, חיבקה את הארון בבכי כשתמונת בנה בידיה ושאלה "איך זה קרה". האב, יהושע, ענד על חזהו את המדלייה שבה זכה עדי בתחרות ה"איירון מן". "לא נתפס שעדי שלי הוא מי שהיה בן 30. רצית למצות את עצמך, וזה מה שעשית. אתה איננו, איזו מילה נוראית", ספד לו האב כשהוא נעזר באשתו. "למזלי, חיבקתי ונישקתי אותך לפני שטסת".

 

חברו לקיבוץ מגיל ילדות, גיל לוי, ספד גם הוא בדמעות: "אח שלנו, המילה הזו כל כך שגורה מהרגע שהטלפון הארור צלצל. בדיוק לפני שבועיים דיברנו על החזרה שלי לקיבוץ ודמיינו את החזרה שלנו הביתה יחד. עכשיו אולי אני אחזור, אבל הקיבוץ לא יהיה אותו הדבר עבורי". לדברי לוי, "אירוני שעכשיו עבורנו התאריך ט' באב הוא חורבן הבית שלנו, הבית הזה והאדמה הזו יישארו בדמותך".

 רן מסן, אחיו התאום של ערן מס (צילום: עידו ארז)
רן מס, אחיו התאום של עדי(צילום: עידו ארז)

"היית הג'ינג'י הכי לא ג'ינג'י שיש, לוחם ביחידה מובחרת ששונא לירות. היית שתקן ונבוך אבל התרעת בעוצמה כשנעשה עוול", אמר נועם, ששירת עם מס ביחידה המיוחדת של חיל ההנדסה, יהל"ם. "אהבת לסבול כדי לעמוד באתגרים, דבק בערכים שלך. היית הדבק בחבורה, אדם שלא מדבר אלא עושה. חבר אמיתי היית ותישאר".

 

הר גרמניה ()
האזור שבו נהרג מס

עדי מס ()
מס בתחרות "איירון מן"

מיכאל, דודו של עדי, סיפר כי לא הצליח להעמיק בהכרות עמו בחייו. "רק עכשיו אני לומד באיזה כשרונות התברכת. ניחנת במוח חריף, צמא לידע ושואף לגבוהים", אמר. "הלב נשבר לרסיסים. עד הרגע האחרון עסקת בפעילות האהובה עליך. הזכרונות ימלאו אותנו עם הרבה כאב ואהבה". 

 

מס, צעיר בן 30 שעבד בהיי-טק, נהרג ביום שישי בנפילה ממצוק במהלך טיפוס אתגרי בהר "קן הנשרים". מס טיפס לבדו, אך לדברי עדי ראייה החליק מצוק ונפל באזור וואצמן שליד גבול אוסטריה. בצבא שירת ביחידת יהל"ם היוקרתית של חיל ההנדסה, ולאחר שנה בשירות קבע השלים תואר ראשון בביולוגיה ובמדעי המחשב. למעט כמה הפסקות, המשיך להתגורר בקיבוץ שבו גדל, והיה טבעוני מטעמי מצפון. הוא נסע בעבר לחו"ל כדי להתנדב ולהשתתף בתחרויות ספורט.

 


פורסם לראשונה 13/08/2019 21:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים