שתף קטע נבחר

תרנגולת ענקית מול הכנסת: "פחדנות הממשלה מחמאס"

כחלק מקמפיין שבו משתתפים, בין היתר, משפחות שכולות, משפחת גולדין ומפוני גוש קטיף - הוצבה מול המשכן בובת תרנגולת מתנפחת בגובה 10 מטרים. המוחים דרשו מהממשלה: "לעבור ממדיניות של חולשה למדיניות של הכרעה"

 

 

בובת תרנגולת מתנפחת בגובה 10 מטרים הוצבה הבוקר (רביעי) מול משכן הכנסת, כחלק מקמפיין מחאה שבו משתתפים משפחת גולדין, משפחות שכולות, מפוני גוש קטיף ועוד. על התרנגולת נכתבה הסיסמה: "מפסיקים לפחד, דורשים ניצחון ישראלי".

 

לדברי ארגון "פרויקט הניצחון הישראלי" שיזם את הקמפיין, "התרנגולת המסמלת את הפחדנות של ממשלות ישראל נגד החמאס". המיצג צפוי לנדוד בימים הקרובים ברחבי הארץ.

מפגן מחאה מחוץ למשכן ה כנסת ירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
"מפסיקים לפחד, דורשים ניצחון". המיצג מול הכנסת(צילום: יואב דודקביץ')

באירוע הבוקר מול הכנסת נשאו דברים נציגי אוכלוסיות שנפגעו מהטרור הפלסטיני ודרשו "לעבור ממדיניות של חולשה למדיניות של הכרעה". שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין שגופתו מוחזקת בידי חמאס, ייצג את משפחות החטופים. עוד השתתפו באירוע: הרצל חג'אג' מפורום משפחות שכולות בוחרות בחיים, לירן ברוך, יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל, ואוהד מרדכי, יו"ר ועד מפוני גוש קטיף.

 

שמחה גולדין אמר כי "חטיפת חיילים איננה גזירת גורל. אפשר לשחרר שבויים גם בלי לשחרר מחבלים, אפשר לשחרר שבויים גם בלי לסכן חיי חייל אחד. אנחנו צריכים לשנות את המשוואה שבה חמאס חוטף חיילים והדבר מהווה עבורו נכס, למצב שבו חטיפת חיילים מהווה עבורו נטל והוא משלם עליה מחירים פוליטיים ומחירים כלכליים. שלום תמורת שלום, הומניטרי תמורת הומניטרי".

מפגן מחאה מחוץ למשכן ה כנסת ירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
"לא מדובר בחיי בני, מדובר בחיי החייל הבא". שמחה גולדין וצור אחיו התאום של הדר גולדין(צילום: יואב דודקביץ')

גולדין הוסיף: "אנו דורשים מדיניות. כל פתרון קבע למצב בעזה, צריך להיות תלוי ללא תנאי בהשבת השבויים הישראלים מעזה. לא מדובר פה בחיי בני, מדובר פה בחיי החייל הבא, מדובר פה בחיי המשפחה הבאה. כל משפחה בישראל מגייסת את בנה לצה"ל. השבת שבויים היא אינטרס לאומי. חמאס מנסה לשבור את רוחנו בטרור נגד המשפחות. הממשלה חייבת להראות לו את ההיפך. הגיע הזמן להפסיק לפחד".

 

הרצל חג'אג', חבר פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ואביה של סגן שיר חג'אג' אשר נרצחה בפיגוע דריסה בירושלים בינואר 2017, התייחס גם כן לדרישה לניצחון ואמר: "אנחנו בפורום חרטנו על דגלנו את הניצחון על הטרור ומניעת הפיגוע הבא. אנחנו דורשים מכל ממשלה שתהיה בישראל לנצח את הטרור. לא ייתכן שהטרור מכה בנו על בסיס קבוע בזמן שבכמה צעדים אמיצים אפשר למנוע פיגועים ולנצח את הטרור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
המיצג מול הכנסת
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים