שתף קטע נבחר

בדרך לוואטסאפ: חמישה פיצ'רים חדשים

נעילה עם טביעת אצבע, שימוש באותו חשבון במכשירים שונים במקביל ועריכה מהירה של תמונות: תכירו את החידושים שיגיעו בקרוב לאפליקציית המסרים

עם יותר מ-1.6 מיליארד משתמשים חודשיים, כל עדכון או פיצ'ר חדש באפליקציית המסרים המידיים וואטסאפ  מתקבל בהתרגשות רבתי. הנה, עובדה שאתם כאן. בזמן שאנחנו עדיין מחכים ל"מצב כהה" (Dark Mode), שאמור להגיע לאפליקציה בחודשים הקרובים, פייסבוק עובדת על עוד פיצ'רים חדשים שיגיעו בקרוב לגרסאות האנדרואיד וה-iOS.

 

אפליקציית וואטסאפ (צילום: shutterstock)
1.6 מיליארד משתמשים חודשיים. וואטסאפ(צילום: shutterstock)

 

וואטסאפ הציגה את הפיצ'ר הזה בגרסת הבטא ל-iOS בתחילת השנה, וכעת הוא מגיע גם לגרסת הבטא באנדרואיד: Fingerprint Lock מאפשר לפתוח את האפליקציה באמצעות טביעת אצבע, בדיוק כמו שאתם פותחים את הסמארטפון שלכם אם יש לכם חיישן מתאים.

 

למה זה טוב? עוד שכבה של אבטחה אף פעם לא מזיקה, והפיצ'ר הזה כנראה יהיה חביב במיוחד על הורים שלא רוצים שהילדים שמשחקים להם בסמארטפון ייכנסו בטעות לאפליקציה וישלחו הודעות בסגנון קא3563ער^&$#% לאנשי הקשר שלהם.

 

Fingerprint Lock יאפשר למשתמש להחליט אם הוא רוצה להזדהות באמצעות טביעת אצבע בכל פעם שהוא פותח את האפליקציה, או שאחרי תהליך הזיהוי האפליקציה תישאר זמינה למשך דקה או חצי שעה. כמו כן, המשתמש יבחר אם הוא מעוניין בתצוגה מקדימה של הודעות בזמן שהאפליקציה נעולה.

נעילה עם טביעת אצבע בוואטסאפ (עיבוד תמונה. צילום: shutterstock, Wabetainfo)
כך ייראה מנגנון טביעת האצבע בוואטסאפ(עיבוד תמונה. צילום: shutterstock, Wabetainfo)

 

באתר Wabetainfo, שדיווח על הפיצ'ר החדש, אומרים כי פייסבוק - חברה שלא ממש ידועה בשמירה קפדנית על פרטיות המשתמשים שלה - לא תקבל גישה לטביעות האצבע של המשתמשים, מכיוון שהזיהוי נעשה באופן מקומי באמצעות מערכת ההפעלה.

 

כאן נסייג ונאמר כי מדובר בשמועה בלבד שאינה מגובה בצילומי מסך, אבל ב-Wabetainfo טוענים כי בקרוב נוכל להשתמש באותו חשבון וואטסאפ מכמה מכשירים במקביל. היום מדובר באחת מנקודות התורפה הגדולות של האפליקציה: נסו להתחבר מסמארטפון נוסף ותגלו שנותקתם מהחשבון במכשיר שבו השתמשתם קודם לכן.
 

אם אתם מכורים לאינסטגרם כמונו, אתם בטח מכירים את אפקט הבומרנג שמריץ את הווידיאו שלכם אחורה וקדימה בלופ. איך זה יעבוד בוואטסאפ? כאשר תשלחו סרטון, תוכלו להשתמש בעורך הווידיאו של וואטסאפ כדי לחתוך ממנו קטע באורך של עד שבע שניות ולהפוך אותו לסרטון בומרנג, בדיוק כמו שהיום ניתן להפוך קטעי וידיאו קצרים לקבצי GIF. את סרטון הבומרנג יהיה ניתן לפרסם גם בסטטוס שלכם בוואטסאפ.

 

אתר Wabetainfo מדווח כי הפיצ'ר יגיע קודם כל לאייפון ולאחר מכן לאנדרואיד, אבל עדיין לא ברור מתי זה יקרה.

 

 

שלחו לכם תמונה בוואטסאפ ואתם רוצים לערוך אותה ולשלוח חזרה או להעביר למשתמש אחר? אתם לא צריכים לשמור אותה, לצאת מהאפליקציה ולהשתמש בעורך תמונות חיצוני: פיצ'ר שיגיע בקרוב ל-iOS ולאנדרואיד יאפשר לכם לערוך את המדיה שקיבלתם בתוך וואטסאפ - למשל לבצע חיתוכים, להוסיף טקסט ולקשט בסטיקרים או אימוג'י.

 

לא מעט מעריצים מושבעים יש לגרסת הדסקטופ של וואטסאפ, שמאפשרת להתכתב כאילו אין מחר גם כשאנחנו עובדים לכאורה מול המחשב במשרד. פיצ'ר חדש, שקיים כבר ב-iOS ובאנדרואיד, יקבץ לאלבום תמונות וסרטונים שנשלחו במקביל. למה זה טוב? אלבומים חוסכים מקום על המסך וניתן למחוק אותם או לעשות להם פורוורד בלי לסמן כל תמונה בנפרד.

באופן דומה, אם שלחתם או קיבלתם כמה סטיקרים בזה אחר זה, וואטסאפ ווב תקבץ אותם בשורה אחת, במקום שכל אחד מהם יתפוס שטח יקר על פני המסך שלכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים